Míče na házenou

Házená v TV

20. 11. 2019 18:00 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: Talent M.A.T. Plzeň - HCB Karviná
03. 12. 2019 20:05 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: Sokol Nové Veselí - HC Dukla Praha
17. 12. 2019 20:05 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: HC ROBE Zubří - Pepino SKP Frýdek-Místek
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
12.4.2017 otevřeno: 836 x

Olomoučanky převálcovaly Písek a potvrdily tak účast v play-off. Zlín urval bod Šaľe

Zatímco házenkářky Olomouce potvrdily výraznou výhrou nad Pískem svou pozici čtvrtého účastníka play-off, Zlíňanky zaskočily favorita ze Šaľy a na domácím hřišti urvaly cenný bod za remízu 21:21. To v Michalovcích už se pouze slavilo. V posledním domácím zápase základní části si užívaly Východňárky se svými fanoušky čtvrtý titul v řadě.

WHIL - 25. kolo

HC Zlín - HK Slovan Duslo Šaľa 21:21 (11:13)

Zlín předváděl v prvním poločase velmi poctivou obranu, která nesla ovoce, jelikož se domácí dostaly do čtyřbrankového vedení. Následně ale začaly Zlíňanky srážet technické chyby, které dovolily Šale se zpátky dostat do zápasu a do šaten se šlo za stavu 11:13. Vstup do druhého poločasu se Zlínu hrubě nepovedl, Šala přidala tři branky v řadě a vedla již o pět gólů. Zlín se ale nevzdal a bojoval dál. Výsledkem toho bylo srovnání skóre v 55. minutě. A tento stav vydržel i po šedesáti minutách, když oba cely berou bod za remízu 21:21.

Nejvíce branek: Birkušová 6, Sobieská 5/2, Andrýsková 3 – Trochtová 4, Klučková 4/1, Bujnochová 2. Rozhodčí: Kosa, Švidernoch. Sedmimetrové hody: 3/2 – 5/3. Vyloučení: 8:4. Diváci: 159.

Lenka Černá, asistentka trenéra HC Zlín: „Pro nás to je dobrý bod, zvlášť proti Šale, která je na třetím místě WHIL. Na konci zápasu jsme dokonce sahali po výhře. Od hráček jsme viděli velké nasazení, které jsme po nich požadovali. Dobře se nám dařilo hlavně v obraně.“

Michal Lukačín, trenér Dusla Šaľa: „Každý od nás dnes asi čekal, že budeme suverénní. Z naší strany asi došlo částečně k uspokojení, celý zápas jsme nebyli příliš přesvědčiví, čehož domácí hráčky využily. Téměř jsme přišli o dva body, ale stálo při nás i trošku štěstí a získali jsme bod, který je pro nás důležitý pro potvrzení bronzové pozice ve WHIL."

 

DHK ZORA Olomouc – Sokol Písek 37:20 (19:9)

Olomouc do utkání vstoupila s velkým nasazením. Po osmi minutách vedla o šest branek (7:1) a svůj náskok navyšovala po celé utkání. Pouze na začátku druhého poločasu Písek upravil stav čtyřmi góly za sebou, poté už na hřišti dominovalo opět jen domácí družstvo.

Nejvíce branek: Fryčáková V. 6, Kubáčková 5, Salčáková 5 - Palasová 7, Součková 2, Šelaisová 2, Galušková 2, Benešová 2, Michková 2. Rozhodčí: Fukala, Mohyla. Sedmimetrové hody: 2/3 - 4/9. Diváci: 190.

Jan Bělka, trenér Zory Olomouc: „Jsem rád, že jsme k utkání přistoupili dobře. Takto se, myslím, bojuje o play-off. Holky to vzaly velmi zodpovědně a bylo vidět že chtějí bojovat o medaile.“

Vladislav Jordák, trenér Sokola Písek: „Nemám co hodnotit. Hráčky nastoupily a odehrály zápas s alibistickým výkonem. Z naší strany to bylo strašné utkání a mohu gratulovat Olomouci k postupu do play-off.“

 

Oslavy Iuventy Michalovce - čtvrtý titul vítězek WHIL v řadě! Foto: facebook Iuventa Michalovce