TV COM Inkostar

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
18.4.2017 otevřeno: 612 x

Ohlédnutí za 25. kolem WHIL s… Lubomírem Krejčířem

"Předvelikonoční kolo zcela jasně dořešilo poslední otazníky v tajence letošní dlouhodobé ženské soutěže. I když se většina nejasností jevila díky formě a aktuální výkonnosti týmů již před velikonoční středou jako vyřešená, přece jen se objevily i překvapivé výsledky, byť bez vlivu na pořadí v tabulce," okomentoval poslední odehrané kolo nejvyšší ženské soutěže Lubomír Krejčíř.


Svou pozici v play- off si orazítkovala děvčata z Olomouce jasným vítězstvím s Pískem. Ten přijel na Hanou bez jakékoliv šťávy a odvezl si předčasnou pomlázku i se studenou sprchou. Zora šla za vítězstvím velmi suverénně a jistě těší nejen trenéry Zory i zlepšující se výkonnost sester Fryčákových a stále větší podíl mladých hráček (Hurychová, Trumpešová) na výsledcích Hanaček.
Velmi zajímavá byla konfrontace oslabených týmů Slávie a Veselí. Utkání, které sice nemělo zásadní vliv na postavení obou celků v tabulce, přineslo zajímavou podívanou, ale také potvrzení faktu, jaký význam má pro současnou Slávii Kamila Kordovská a Tereza Pokorná. Mladé Veselanky se neustále perou o místo na slunci a také bojují o co nejvýhodnější postavení pro play- out. Vítězství v Praze se vždy počítá a to bez ohledu na personální problémy Slávie.

Podobné utkání bylo k vidění ve Zlíně, který je již definitivním účastníkem bojů o záchranu, ale který rovněž bojuje o svou pozici v hierarchii českých klubů i po výměně trenéra. Bod s bronzovou Šalou je povzbuzením minimálně psychologickým. Málo branek na obou stranách je důkazem solidních obran, a tak Zlíňanky mohou jen litovat výrazného zaváhání v úvodu druhého poločasu.

Další dvě utkání přinesla jasná vítězství s jednoznačným průběhem pro děvčata z východu Slovenska. Michalovce oslavily vítězství ve WHIL po drtivé porážce Partizánského a ani Prešov se s Trenčínem příliš nemazlil.

Utkání Poruby v Mostu bylo předehráno již na konci března, a i když v něm Poruba odvedla solidní výkon, mělo být především přípravou na semifinále Challenge Cupu proti Höru. Ani jedno utkání se ostravským příliš nepovedlo. Švédky tentokrát nedaly Sokolkám šanci, ale i tak lze semifinále považovat za úspěch. Pro celou českou házenou je podle mého mínění jakákoliv pohárová konfrontace nezbytná a bez ohledu na soupeře – postoupí-li český celek do semifinále, je to jen dobře.

Podle některých výsledků lze také pozorovat, že boje o národní medaile se již blíží. Ty celky, které mají rozhodnuto, soustředí pozornost na budoucí nesmiřitelné souboje play-off, malinko mění přípravu, doléčují zranění a sledují své nejbližší soupeře. Poslední kolo již mnoho napětí a změn nepřinese, ale v dohledu jsou právě boje o mety nejvyšší či o vyřešení otázek, komu zbudou oči pro pláč, a ty jistě přinesou napětí a snad i kvalitní házenou.