Míče na házenou

Házená v TV

25. 09. 2019 20:15 hod. ČT Sport
Kvalifikace EHF EURO 2020: Česká republika - Portugalsko
28. 09. 2019 18:00 hod. ČT Sport
Kvalifikace EHF EURO 2020: Severní Makedonie - Česká republika
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
23.4.2017 otevřeno: 669 x

Ohlédnutí za 26. interligovým kolem s... Jiřím Zerzáněm

"Poslední kolo soutěžního ročníku 2016-17 interligy žen mělo jedinou zápletku, a to ve slovenské části. Konkrétně se jednalo o utkání Partizánské-Prešov, kde šlo o 3.místo v nadstavbové části slovenského Play - off. Nedalo se předpokládat, že Veselí vyhraje více než o 10 branek nad Zlínem. V případě rovnosti bodů totiž rozhodovalo vzájemné utkání, které hráčky Zlína doma vyhrály o 10 branek a Zlínu tak v celkové tabulce WHIL patřilo 9. místo," komentoval závěr dlouhodobé soutěže Jiří Zerzáň.V utkání mezi Trenčínem a Slavií šlo snad jen o prestiž. Domácí děvčata byla vyrovnaným soupeřem, značně okleštěná sestava Slávie však zvládla závěr. Domácí se opírali především o reprezentantku Moniku Rajnohovou, které dobře sekundovala její mladší sestra. Zápas Šaľy s Bratislavou byl jednoznačný, daleko nejslabší družstvo soutěže nestačilo vlastně ve všem a nezískalo za celou soutěž ani jeden bod.

Měření Partizánského a Prešova bylo určitě nejzajímavějším utkáním, kde se rozhodovalo o nasazení do nadstavbové části. Partizánské vyhrálo první utkání v Prešově a asi se očekávalo, že svou 3. pozici do play-off uhájí. Prešov však zahrál výborně a jeho plán utkat se o postup do finále s družstvem Šaly jim vyšel. Cílem Prešova, jak mě prozradil trenér Daniš, je hrát finále slovenského play-off, a tak utkání se Šalou bude jistě velmi zajímavé. Jak uvedl trenér Zory, hráčky přistoupily k utkání s Porubou jako k nějakému přáteláku. Samozřejmě, že je čeká Most, a tak asi i přístup k tomuto utkání, ve kterém prakticky vůbec o nic nešlo, byl spíše o tom se nezranit a šetřit síly na velmi těžký duel v play-off s Mostem.

To souboj Veselí a Zlína bylo derby se vším, co k němu patří. Velké množství hráček vystřídalo dres obou družstev, dokonalá znalost jak prostředí, tak i herních stylů, navíc se jej účastnila asistentka Zlína Lenka Černá, která byla strůjkyní úspěchů jako hráčka v nedávné minulosti Veselí i Zlína. To vše se promítalo do utkání. Domácí absolutně nezvládli první poločas, kdy si nedokázali poradit s obranným systémem 1:5 soupeře, navíc Zlín skvělými protiútoky domácí totálně srážel k zemi. Velký obrat začal až ve druhé polovině, kdy začala skvěle fungovat obrana Veselí a také útočná fáze začala jasně přehrávat obranu soupeře. Vedle mladé Šustkové se mě osobně velmi líbila levačka na křídle Novotná, která podává již delší čas stabilní výborné výkony. Pokud by se ještě zlepšila spolupráce se spojkou, mělo by Veselí velký trumf na tomto postu. Veselí vyhrálo tedy o 2 branky, ale to nic nezměnilo na jeho postavení do play-out. Zlín sice hrál na pohled rychlejší, pohyblivější házenou, ale hra spojek (ze spojky daly jen 2!! branky) byla absolutně neefektivní.

Nezdá se mi však být spravedlivé přidělení bodů 3 – 1 – 0 v nadstavbě soutěže. V dlouhodobé soutěži získalo Veselí a Zlín o 13 bodů více než Písek a v boji o sestup májí jen o 1 bod či 3 více, a tak se lehce může stát, že družstvo, které bylo celkově jasné lepší, nakonec vypadne třeba vinou krátkodobé nemoci či zranění klíčových hráček. Samozřejmě, pokud by si družstva ponechala body z dlouhodobé soutěž, pak by nebylo vůbec o co hrát. Přesto je k zamyšlení, jak pokračovat v příštích ročnících.