TV COM Inkostar

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
5.5.2017 otevřeno: 947 x

Po vyrovnaném zápase slavil výhru Zlín

Veselí nad Moravou zůstává v play-off zatím bez bodů. V bojovném utkání podlehly Panenky Zlínu.

2. kolo play-out: HC Zlín - SHK Veselí nad Moravou 26:23 (14:13)

První poločas nabídl z obou stran atraktivní podívanou. Hrála se velmi ofenzivní házená, ve které se zpočátku více dařilo Zlínu, který vedl až o čtyři branky. Veselí ale následně poslalo do branky Janu Vašulkovou, která několika skvělými zákroky podržela svůj tým a Veselí si začalo věřit. Z toho vyplynul i velmi vyrovnaný poločasový výsledek, když Zlín vedl o jeden gól.

Druhý poločas přinesl pořádné drama. Zlín se nejprve odpoutal na rozdíl čtyř branek, Veselí se následně vzchopilo a již podruhé v zápase se dotáhlo. Závěr zápasu ale patřil Zlínu, který si už výsledek pohlídal a v důležitém záchranářském duelu zvítězil poměrem 26:23.

Nejvíce branek: Birkušová 5, Andrýsková 5, Drotárová 4 – Vargová 6/2, Pastorková 3, Šustková 3. Rozhodčí: Bečička, Bubeníček. Sedmimetrové hody: 2/2 – 2/2. Vyloučení: 3:5. Diváci: 103.

Lenka Černá, asistentka trenéra domácího týmu: „Důležitá domácí výhra, tyto zápasy musíme zvládat. První poločas byl velmi vyrovnaný, udělali jsme zbytečně moc technických chyb, Veselí mělo hodně střel z pivota. Ve druhém poločase jsme o hodně zlepšili obranu, ubránili jsme jejich spojky a dali góly z rychlých protiútoků. Následně měla Lenka Benedíková čtyři pěkné zákroky za sebou, podařilo se nám odskočit a výsledek jsme do konce zápasu drželi. Jsme spojeni jak s výkonem, tak s dvěma získanými body."