TV COM Inkostar

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
6.5.2017 otevřeno: 1743 x

Finále si zahrají házenkářky Slavie a Mostu

Semifinálové série ve dvou zápasech ukončily jak favorizované házenkářky Baníku Most, tak hráčky Slavie Praha. O titul se tak utkají v repríze loňského finále.

Semifiále - 2. zápas

Baník Most – Zora Olomouc 36:31 (22:14), výsledek série 2:0

Hráčky mosteckého Baníku splnily své předsevzetí a ukončily semifinálovou sérii už po druhém zápase. Olomoucké házenkářky držely s Černými anděly krok pouze v úvodní části prvního poločasu, pak jim ale domácí hráčky odskočily a poločas skončil osmibrankovým rozdílem. Do druhé půlky vstoupily domácí házenkářky už v pozměněné sestavě a po sérii nepřesností se jejich soupeřkám podařilo snížit náskok až na rozdíl čtyř branek. Mostecké hráčky ale obrat nedovolily a dotáhly zápas do vítězného konce.

Nejvíce branek: Szarková 9, Jeřábková 8, Mikulčík 5, Růčková 5/1 - Gajdošíková 7/5, Hurychová 5, Fryčáková T. 4. Rozhodčí: Frieser, Kavulič. Sedmimetrové hody: 2/1 - 5/5. Vyloučení: 3:1. Diváci: 625.

Peter Dávid, trenér Baníku Most: „Celý první poločas jsme v zápase jasně dominovali, ve druhé půli jsme dost popřehazovali sestavu, trochu jsme vypadli z tempa, ale výsledek nikdy nebyl ve velkém nebezpečí. Ačkoli Olomouc se pěkně dotáhla až na rozdíl čtyř branek. Pro diváky to byl velmi pohledný zápas, hrálo se v obrovském tempu a padlo téměř sedmdesát branek. Upřímně se těšíme na finále se Slavií, což je pro nás trochu překvapení, protože jsme nečekali, že Poruba tak snadno podlehne. Na druhou stranu víme, jak je Slavie těžký soupeř a má nám co vracet z minulého roku.“

Jan Bělka, trenér Zory Olomouc: „Gratuluji soupeři k vítězství, byl určitě lepší, zasloužil si vyhrát. Jsem hrdý na to, co tady náš tým předvedl, hráli jsme relativně vyrovnanou partii, nezabalili jsme to, hráli až do konce a soupeře jsme alespoň trochu potrápili. A i když jsme moc gólů dostali, docela dost jsme jich i dali.“
 

Slavia Praha - Sokol Poruba 26:24 (12:14), výsledek série 2:0

Již před utkáním byla ve vzduchu cítit nervozita na obou stranách. Do zápasu vstoupily lépe hostující hráčky, které již v první minutě vedly 2:0. Domácí hráčky poté začali dotahovat, až se ve 14. minutě ujaly vedení. Poté se skóre utkání přelévalo ze strany na stranu. Lepším vstupem do druhého poločasu však domácí hráčky otočily poločasové manko a hostující už nepustily do vedení. Tím se Slávistky stávají účastníkem finále play-off.

Nejlepší střelkyně: Galušková 7, Šetelíková 6, Chlupová 4 - Polášková 5, Minarčíková a Revajová po 4. Rozhodčí: Blanar, Haramul. Sedmimetrové hody: 1/1 – 5/5. Vyloučení: 2:4. Diváci: 168.

Richard Řezáč, trenér Slavie Praha: „Očekávali jsme, že toto utkání bude těžké a naše předpoklady se naplnily. Rozhodl nástup do druhého poločasu, kdy jsme se dokázali do zápasu vrátit a překlopit ho na naši stranu. Hráčky zaslouží pochvalu za přístup k utkání a bojovnost a takto by se měly prezentovat po celý rok.“

 

Foto: Ladislav Nussbauer