TV COM Inkostar

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
8.5.2017 otevřeno: 825 x

Zlíňanky v play-out znovu zvítězily

Vítězstvím v Písku upevnily házenkářky Zlína svou pozici zajišťující účast v československé soutěži i pro příští sezónu. Na jihu Čech zvítězily Moravanky 27:24.

Play-off - 3. kolo

Sokol Písek – Handball Club Zlín 24:27 (12:13)

Sokolky ve svém druhém záchranářském zápase přivítaly protivnice ze Zlína, které by v případě výhry mohli slavit udržení se v nejvyšší soutěži. První půle byla vyrovnanou partií, ve které si žádné z družstev nevytvořilo větší než dvoubrankový náskok. Druhý poločas začaly lépe hráčky ze Zlína, které si rychle vytvořily tříbrankový náskok, jenž sejim zásluhou dobře chytající Stojarové podařilo držet téměř celý druhý poločas. Vyrovnat se Sokolkám podařilo až deset minut před koncem, ale místo stržení vedení na svou stranu dovolily hostujícím hráčkám v posledních minutách odskočit na rozdíl čtyř branek, který se jim i přes velkou snahu už smazat nepodařilo. Házenkářky Zlína tak mohly slavit vítězství zaručující místo mezi česko-slovenskou elitou i pro příští rok.

Nejvíce branek: Jačková 6, Kubišová 5, Šelaisová 4 – Andrýsková 6, Sobieská 6/2, Birkušová 5 T. 4. Rozhodčí: Kozler, Zych. Sedmimetrové hody: 1/1 - 4/3. Vyloučení: 4:4. Diváci: 115.

Aleš Kořínek, trenér Zlina: "Myslím si, že od začátku utkání se oběma družstvům dařilo prosazovat do postavené obrany, asi víc než jsme všichni chtěli a než jsme čekali. Už od začátku bylo v zápase hodně technických chyb, my jsme jich měli 23 a to je strašné číslo. Naštěstí pro nás to bylo oboustranné a z našeho pohledu utkání rozhodly gólmanky. Písek si určitě zaslouží pochválit v tom smyslu, že bojovali až do konce a my jsme si to trochu zkomplikovali tím, že jsme zkusili zapojit dvě hráčky z lavičky, což se nám moc nepovedlo."

Vladislav Jordák, trenér Písku: "Musím jen souhlasit s kolegou. Na druhou stranu jsem měl trochu pocit, že jsme se báli, báli jsme se toho, že bychom se Zlínem mohli odehrát dobrý výsledek a nebo hrát na vítězství. Dnes jednoznačně rozhodly zákroky gólmanek a také to, že jsme se v prvním poločase dostali do vedení na dvě branky a zbytečnými chybami jsme se této výhody zbavili."