TV COM Inkostar

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
6.11.2009 otevřeno: 575 x

O víkendu na ligu i na evropský pohár

Ve středu bylo třemi zápasy odstartováno sedmé kolo naší nejvyšší soutěže házenkářek a v naší pozvánce vás dnes pozveme nejen na zbývající tři utkání, ale také na dvě střetnutí evropského poháru. K odvetám se postaví týmy Olomouce a Písku, přičemž oba týmy shodně v úvodních duelech svému soupeři podlehly.

Sobota 7. listopadu


Odveta 3.kola Challenge Cupu 18:30 Metalurg (MKD) – Písek

V úvodním utkání, které se hrálo v sobotu na palubovce Písku, podlehla domácí děvčata rozdílem šesti branek 27:33. Jejich naděje na lepší výsledek jim vzaly především neproměněné šance, ale věřme tomu, že v odvetě se jim již bude dařit lépe. Písecké házenkářky by v tuto chvíli již měly mít před sebou první trénink přímo ve Skopje, ve kterém se budou snažit setřást únavu z náročné 1350km dlouhé cesty. Uvidíme, jak se jim bude ve druhém zápase dařit, ale určitě jim přejeme, aby odehrály dobré střetnutí, které přinese cenné zkušenosti celému týmu.

 

18:00 Trenčín – J.Hradec

Jindřichův Hradec v minulém kole zvládl otočit ve svůj prospěch již zdánlivě ztracené utkání se Zlínem, které bylo živě přenášeno Českou televizí. Dvakrát za sebou si tak připsaly Jihočešky plný bodový zisk a se stejným cílem odjedou zítra také na Slovensko. Trenčín již zdaleka není tak obávaným týmem, který v domácím prostředí neprohrává. Existenční starosti tento celek poslaly na konec tabulky a diváci se tak mohou těšit na dramatické utkání. Dva body z něj by byly velice cenné pro kterýkoliv z týmů.

 

18:00 Šaľa – Partizánske

Jednoznačným favoritem jsou v tomto utkání domácí házekářky, které by s Partizánskym neměly mít sebemenší problémy.

 

Neděle 8. listopadu

 

Odveta 3.kola PVP 16:00 Olomouc – DSVC Aquaticum (HUN)

Rozdílem dvanácti branek podlehly olomoucké házenkářky silnému maďarskému celku z Debrecenu. Velký podíl na tom měla také závěrečná desetiminutovka střetnutí, ve které hrála Olomouc téměř stále v oslabení a soupeřky tak nakonec získaly konečný 12tibrankový náskok. Nelze zastírat, že na Hanou přijede celek, který je fyzicky i herně vyspělejší, ale Zora již několikrát dokázala, že se i s takovým protivníkem umí poprat a určitě bude chtít v domácím prostředí svého soupeře potrápit. Zápas je tak výbornou pozvánkou na špičkovou mezinárodní házenou. Pro všechny příznivce, kteří se na něj chystají připomínáme, že se hraje v hale UP Olomouc. Za všechny ostatní přejeme Olomouci hodně štěstí.

 

17:00 Zlín – Veselí n./Moravou

Házenkářské derby bude k vidění ve Zlíně, kam zavítá poslední český mistr Veselí nad Moravou. To v letošní sezóně předvádí přesvědčivé výkony a v dosavadním průběhu klopýtl jen jednou, když nestačil na slovenského mistra ŠKP Bratislava. Favoritem je zkušený celek vedený trenérem Sabadkou i v zápase proti Zlínu. Ten jej sice v minulé sezóně dokázal porazit v jeho vlastní hale, ale i proto, že domácím chybí jejich opora Míša Budayová, bude favoritem střetnutí. Zlín nemá co ztratit a určitě bude o body bojovat i za svoji nejlepší střelkyni.