Míče na házenou
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
26.5.2017 otevřeno: 516 x

O třetí místo: Poruba chce otočit sérii, Olomoučanky jedou pro bronz

Házenkářky Sokola Poruba čeká v každém případě hodně dramatický závěr letošní sezony, ve které vyhrály Český pohár a v Challenge Cupu došly až do semifinále. Nyní ale potřebují splnit další cíl: vybojovat medaili. Proti tomu jsou ale házenkářky Zory Olomouc. Boje chtějí ukončit už v sobotu.

Zatím ale v sérii o konečné třetí prohrávají s Olomoucí 0:1 na zápasy. Pokračování je na programu o víkendu v Ostravě. V sobotu Poruba vyzve svého rivala z Hané ve sportovní hale v Polance v 17 hodin, případný rozhodující třetí duel by se hrál o den později už v domovské hale Porubanek, v hale Sareza v Hrušovské ulici v 18 hodin. „Chceme končit sezonu vítězně a s medailí na krku. K tomu prostě musíme Olomouc dvakrát porazit. Nic jiného se od nás nečeká,“ vyhlásila za celý tým kapitánka Poruby Leona Šviráková.

Kouč Peter Olšavský hovořil stejně bojovným hlasem. „Nechceme si špatným závěrem pokazit dojem z celé sezony. V každém případě musíme o sto procent zlepšit jednotlivé detaily hry. Teď už nemůžeme hledět na krásu, ale musíme být důslední v jednotlivých herních činnostech. Hlavně pak při hře jeden na jednoho a to v obranné, ale také útočné fázi. Žádnou možnost opravy už mít nebudeme. Proto je jasné, že k zápasu musíme přistoupit úplně jinak než minulou sobotu v Olomouci,“ podotkl kouč Olšavský.

S nemenším odhodláním ale odjíždí do Ostravy Olomoučanky. „V sérii o bronzovou medaili máme velkou výhodu vyhraného domácího zápasu, jsme si ovšem plně vědomi toho, že zápas začíná za stavu 0:0, proto jsme stále nohama na zemi, karta se totiž může velice snadno obrátit. Soupeře v žádném případě nepodceníme, moc dobře známe jejich sílu, kterou zajisté podpoří i domácí fanoušci. Snažili jsme se tento týden zlepšit věci, které nám v domácím zápase dělaly problém, a věřím tomu, že holky jsou na odvetu dobře připraveny. Do zápasu jsme odhodlaní jít s tím největším nasazením a být týmem, který zaslouženě vybojuje bronzovou medaili,“ burcuje před odjezdem trenér Jan Bělka.

Přizvukuje mu spojka Zory Markéta Hurychová: „V sobotním utkání bychom rády zopakovaly výkon z domácího prostředí. I přesto, že v tomto utkání nebudeme mít výhodu domácího prostředí, chceme předvést bojovný výkon a ukončit sérii už v prvním sobotním zápase. Přes týden jsme se snažily zapracovat na chybách z předchozího utkání a ještě lépe se připravit. Doufám, že hodina cesty do Ostravy naše fanoušky neodradí, přijedou nás podpořit a vytvoří skvělou atmosféru, jak tomu bylo minulý víkend!“
 

WHIL finále ČR - rozpis

O 1. a 2. místo

Slavia Praha - Baník Most 24:22

Baník Most - Slavia Praha 27.5. 18:00

Baník Most - Slavia Praha 28.5. 18:00
 

O 3. místo

Zora Olomouc - Sokol Poruba 26:21

Sokol Poruba - Zora Olomouc 27.5. 17:00

Sokol Poruba - Zora Olomouc 28.5. 18:00