Míče na házenou

Házená v TV

18. 09. 2019 18:00 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: HBC Ronal Jičín - HCB Karviná
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
24.7.2017 otevřeno: 1759 x

Letní příprava: V Mostě řádila kondiční trenérka, teď startuje herní příprava

Žádné velké odpočívání. Nejprve individuální plán a od poloviny července zase v pilné práci. Tak to vypadá v týmu úřadujícího mistra Baníku Most, který má i v nadcházející sezóně jen ty nejvyšší ambice. A to jak v domácí soutěži, tak v evropském poháru.

Hráčky Černých andělů jsou sice teprve uprostřed přípravy na nadcházející sezonu, už nyní ale mohou společně s trenérem Peterem Dávidem přemýšlet nad svými potenciálními soupeřkami v Poháru EHF. Ve druhém kole budou jejich soupeřkami buď hráčky ukrajinského týmu Galytchanka Lviv nebo holandského Morrenhof Jansen Dalfsen. „Ukrajinský tým je pro nás velká neznámá, budeme si muset nejprve zjistit podrobnosti, o jak silného soupeře se vlastně jedná. S Holanďankami je to přesně naopak, ty známe velmi dobře. Střetli jsme se s nimi v loňském roce v rámci přípravy a shodou okolností do Mostu v srpnu zavítají i letos. Je až neuvěřitelná náhoda, aby soupeř, se kterým jsme se utkali v přípravě vloni, přivítáme ho v přípravě letos, bude možná naším soupeřem i v poháru,“ komentoval pohárový los mostecký trenér Peter Dávid. O tom, který ze soupeřů by byl pro jeho svěřenkyně lepší, ale odmítá spekulovat. „Papírově silnějším soupeřem by měly být Holanďanky, ale v tuto chvíli je těžko cokoli odhadovat. Pro nás je důležité se co nejlépe připravit, abychom se v poháru předvedli v co nejlepším světle,“ doplnil trenér.

 

Příprava už se v Mostě rozběhla naplno a v následujících týdnech čeká hráčky nejen tréninkový, ale i pořádný zápasový zápřah. „Hráčky žádné velké prázdniny neměly, už od června měla každá z nich přímo na míru sestavený individuální tréninkový plán. Zhruba od poloviny července jim začala příprava pod vedením kondiční trenérky, já se k týmu připojuji čtyřiadvacátého července, kdy naplno startuje herní příprava,“ vysvětlil Peter Dávid.

Druhý prázdninový měsíc bude pro Černé anděly doslova nabitý zápasy. Už 5. a 6. srpna je čeká domácí dvojzápas s německými bundesligovými vicemistryněmi z Thüringeru. Kromě A týmu žen sehrají přípravný zápas také dorostenecké týmy obou klubů. Od jedenáctého do třináctého srpna se v mostecké sportovní hale uskuteční další ročník mezinárodního turnaje Českého porcelánu Dubí. O týden později Černé anděly čekají na domácí palubovce další mezinárodní střetnutí, nejprve se 18. srpna střetnou se zmiňovanými holandskými soupeřkami z Morrenhof Jansen Dalfsen, den nato je čeká utkání proti soupeřkám z druhé Bundesligy ze Zwickau. Poslední srpnový víkend začnou Černí andělé 26. srpna na turnaji v Německu, kde změří síly s týmy z druhé a třetí Bundelsigy, aby je 27. Srpna čekalo přípravné utkání s nováčkem druhé Bundesligy Füchse Berlin. Tato střetnutí absolvuje také mostecký tým starších dorostenek.

Na všechna domácí přípravná utkání a turnaje se za dobrovolné vstupné mohou přijít podívat i všichni fanoušci mosteckého mistrovského týmu.
 

Foto: Facebookový profil klubu