Míče na házenou

Házená v TV

25. 09. 2019 20:15 hod. ČT Sport
Kvalifikace EHF EURO 2020: Česká republika - Portugalsko
28. 09. 2019 18:00 hod. ČT Sport
Kvalifikace EHF EURO 2020: Severní Makedonie - Česká republika
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
25.7.2017 otevřeno: 1998 x

Letní příprava: Ve Veselí se hráčky k míči jen tak brzy nedostanou

Na rozdíl od týmů, které čekají boje v pohárové Evropě, zahájily házenkářky SHK Veselí nad Moravou přípravu až mnohem později. První trénink jim totiž trenér Ľuboš Hudák naordinoval až na pondělí 17. července. Hráčky tak za sebou mají teprve první týden přípravy.

Ten ženy nejčastěji trávily venku a v posilovně. „V první fázi se zaměřujeme na fyzickou a silovou přípravu. Jde nám hlavně o dynamiku a výbušnost,“ vysvětlil veselský trenér Ľuboš Hudák. Hráčky přitom trénují šest dnů v týdnu, jednou až dvakrát denně. Za týden tak absolvovaly přibližně 10 tréninkových dávek.

Jádro kádru veselského týmu zůstalo víceméně pohromadě. Odešly ale některé klíčové hráčky. „Jasmínka Vargová odešla do Šaľe a Kristina Pastorková do Trenčína. Dále se vrátila do Kunovic Klára Kosinková a nedomluvili jsme se na další spolupráci s Kristinou Sedláčkovou,“ vyjmenoval odchody sekretář SHK Veselí nad Moravou Vlastimil Procházka.

Ve slováckém týmu se objevilo ale i několik nových tváří. „Zkoušíme Dominiku Valovičovou z Bratislavy a Terezu Divílkovou z Otrokovic. Dále se z dorostu zapojily do přípravy sestry Klimešovy a Adéla Hřebejková, Kromě posledně jmenované, která je brankářkou, se jedná o spojky. Rádi bychom ještě získali křídlo a pivota,“ upřesnil kouč Veselí.

Veselanky svůj plán přípravných zápasů teprve ladí. Zatím domluvené zápasy sehrají hráčky až ve druhé polovině srpna. Klub proto jedná s dalšími celky.

 

 

Foto: Hynek Zdeněk