TV COM Inkostar

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
4.8.2017 otevřeno: 828 x

Letní příprava: Černí andělé se poměřili s hokejisty a chystají se na Thüringer

Společné exhibiční utkání uspořádali jako zpestření přípravy mostecké házenkářky DHK Baníku Most a litvínovští extraligoví hokejisté HC Verva. Na začátek se hrálo „kluci proti holkám“, pak se týmy promíchaly a nastoupili „černí proti bílým“. Nakonec si extraligoví hokejoví střelci vyzkoušeli proměnit sedmičku a všechno zakončila společná fotografie.

„Do každého přípravného týdne vsouváme vždy nějakou akci pro zpestření. Tentokrát to bylo exhibiční střetnutí s hokejisty litvínovské Vervy. Samozřejmě od podobných akcí nečekáme žádné velké výkony, důraz je v tomto případě kladen na trénink před samotným utkáním, hraje se pro zábavu a pro fanoušky,“ komentoval netradiční akci trenér mosteckého týmu Peter Dávid.
Mnohem náročnější zkouška čeká Černé anděly už o víkendu, kdy se v sobotu a v neděli na domácí palubovce bundesligovým vicemistryním z Thüringeru. Kromě týmů žen, se ale střetnou také družstva starších dorostenek obou klubů. „Zápasová příprava v Mostě začíná už víceméně tradičně, dvojzápasem s Thüringerem HC. Obvykle je to už o prvním srpnovém víkendu, vždy se mění jen místo, tentokrát německý tým přijíždí k nám do Mostu. Do zápasu vstupujeme z hrubé přípravy, tomu asi budou odpovídat i herní výkony obou týmů. Přesto jak my, tak náš soupeř si tato přípravná utkání velmi pochvalujeme, protože jde o velmi dobrou a kvalitní přípravu na úvod zápasové sezony,“ doplnil trenér Dávid.

Novinkou jsou navíc i utkání starších dorosteneckých týmů. „Dlouhodobou spolupráci s týmem Thüringeru se nám letos podařilo dotáhnout až do této fáze, kdy v rámci přípravy mají možnost se střetnout i týmy starších dorostenek. Pro mladé hráčky je konfrontace s německou házenou, navíc s tak kvalitním soupeřem obrovsky cenná zkušenost,“ doplnil Radek Maděra, trenér mosteckých starších dorostenek, které v uplynulé sezoně získaly historicky první mistrovský titul.

Černí andělé se s Thüringerem utkají nejprve v sobotu 5. Srpna. Ve 14:00 hodin startuje utkání starších dorostenek, v 19:00 hodin začne utkání ženských týmů. V neděli 6. srpna proti sobě nastoupí dorostenky Mostu a Thüringeru už v 10:00 hodin, zápas žen začíná v 15:00 hodin. Všechna přípravná utkání jsou v Mostě otevřená i pro veřejnost za dobrovolné vstupné.