TV COM Inkostar

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
17.8.2017 otevřeno: 671 x

Most se utkal S Thüringerem i francouzským Nantes, teď je čeká Zwickau

Letošní letní příprava Černých andělů je mimořádně náročná, hráčky ale mají možnost se poměřit s těmi nejlepšími evropskými týmy. A pokračují i o víkendu střetnutími proti holandskému Dalfsenu a následně německému Zwickau.

„Tentokrát nás čeká ještě trochu delší a náročnější příprava, protože se nechystáme jen na ligu, ale také na účast v Poháru EHF. Dalo by se říct, že letos máme přípravu orientovanou dost Evropsky,“ komentoval přípravy hráček Baníku jejich trenér Peter Dávid.

 

 

Srpen byl po Černé anděly poměrně náročný, mají za sebou dvojzápas s bundesligovým vicemistrem z Thüringeru. Se stejným týmem se navíc mostecké házenkářky střetly i v rámci mezinárodního turnaje Českého porcelánu Dubí, kde změřily síly i s ruskou Zvezdou Zvenigorod a francouzským Nantes. „Už jen dostat tak těžké soupeře na turnaj je ojedinělé a hrát proti nim je velká výzva. I když výsledkově nám vyšel vlastně jediný zápas proti Zvenigorodu, hodnotíme turnaj velmi pozitivně. Díky těmto zápasům víme, kde se pohybuje současná evropská házená,“ doplnil trenér. Cenná je pro mostecké hráčky i konfrontace s rumunskou Kluží, která do Mostu zavítala ve středu 16. srpna. Černí andělé v tomto střetnutí zvítězili 33:21 (19:12). „Trochu zvláštní nádech bude mít páteční střetnutí s holanďankami z Dalfsenu, které se mohou stát našimi soupeřkami v Poháru EHF. Těšíme se ale i na sobotní střetnutí se Zwickau, cože je velmi dobrý tým druhé bundesligy,“ doplnil mostecký kouč.

Přípravná utkání jsou důležitá i pro souhru celého týmu. Most letos hráčský kádr výrazně neposiloval. Na konce července odešla Adriana Míšová, naopak do sestavy se vrátily dvě dlouhodobě zraněné Michaela Borovská a Barbora Buchnerová. V týmu i nadále zůstává jeho dlouholetá opora Kateřina Dvořáková. „Jak jsme avizovali už na konci sezony, jádro týmu zůstalo pohromadě a doplňovat jej chceme pouze dorostenkami. V utkáních se do hry snažíme zapojit celý poměrně široký kádr včetně mladých hráček, které díky tomu získávají velmi cenné zkušenosti. Také v tom je velká výhoda konfrontace s kvalitními týmy během přípravy,“ doplnil trenér.

 

VÍKENDOVÝ PROGRAM PŘÍPRAVY

Pátek 18. 8.
14:45 Most – Zlín (dorostenky)
17:00 Most – Dalfsen (ženy)
19:30 Zwickau – Zlín (ženy)

Sobota 19. 8.
14:00 Slavia - Zlín (dorostenky)
16:00 Most - Zwickau (ženy)
18:30 Dalfsen – Zlín (ženy)

Neděle 20. 8.
12:00 Slavia – Most (dorostenky)
14:00 Dalfsen – Zwickau (ženy)

Výsledky turnaje Českého poháru Dubí

DHK Baník Most – Thüringer HC 23:30 (11:17)
DHK Baník Most – Nantes Loire Atlantique HB 23:32 (11:15)
DHK Baník Most – Zvezda Zvenigorod 31:29 (15:10)
Thüringer HC – Nantes Loire Atlantique HB 29:29 (13:13)
Zvezda Zvenigorod – Nantes Loire Atlantique HB 27:28 (13:15)
Thüringer HC – Zvezda Zvenigorod 25:26 (13:13)

 

Celkové pořadí turnaje Českého porcelánu Dubí:

1.místo Nantes Loire Atlantique HB
2.místo Thüringer HC
3.místo DHK Baník Most
4.místo Zvezda Zvenigorod

Vítězky individuálních kategorií:
Nejlepší střelkyně turnaje – Markéta Jeřábková (DHK Baník Most)
Nejlepší hráčka turnaje – Iveta Luzumová (Thüringer HC)
Nejlepší brankařka turnaje – Darina Shulega (Zvezda Zvenigorod)