TV COM Inkostar

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
8.9.2017 otevřeno: 755 x

MOL liga: Kdo smaže ve druhém kole nulu na bodovém kontě?

Kompletní druhé kolo odehrají české, moravské a slovenské týmy v sobotu odpoledne. Most a Iuventa budou chtít potvrdit svou dominanci, proti ale bude Šaľa s Trenčínem. Nuly u svého jména v tabulce se budou chtít zbavit házenkářky Bánovců, Písku a Zlína.


Úspěšný vstup do nové sezóny mají za sebou házenkářky SHK Veselí nad Moravou, když na domácí palubovce zdolaly sedmibrankovým rozdílem Trenčín. Jihomoravanky by oba body nyní velmi rády vylovily i z jihočeského rybníka v Písku. „Doufám, že utkání z minulé sezóny, tedy hlavně duely ze skupiny play – out, jsou již za námi. Nyní je před námi jiná výzva a jiné cíle. Rádi bychom na jihu Čech navázali na náš první letošní zápas v MOL lize proti Trenčínu. Do Písku pojedeme určitě s cílem zabojovat o oba dva body,“ hlásí odhodlaně trenér SHK Veselí nad Moravou Ľuboš Hudák.

Stejně vidí misi na jih Čech i kanonýrka Mária Olšovská. „Stejný výpadek jak v play – out nemůžeme připustit. Budeme bojovat od prvních minut až do konce a věřím, že si domů odvezeme oba body, i když snadné to určitě nebude,“ připouští obávaná střelkyně.

Veselský trenér soupeře rozhodně nepodceňuje. „Ať už Písek nastoupí v jakékoliv sestavě, vždy bojuje. Zejména v domácím prostředí je nebezpečný. Určitě nám nedá nic zadarmo,“ je si jistý Hudák. A to potvrzují i domácí na jihu. O ambicích Písečanek hovořila v rozhovoru nová posila týmu Pavlína Novotná: „Na soupeřky musíme vlétnout bez žádného strachu či respektu. Já osobně ještě k tomu musím zahodit nervozitu. Agresivní obrana, spolupráce, pečlivý návrat do obrany a vyhranné souboje jeden na jednoho - to budou podle mě klíčové okamžiky pro získání dvou bodů.“

Házenkářky Olomouce v prvním kole vybojovaly bod v duelu s Porubou, pro další si pojedou o víkendu do Prešova. Na východě Slovenska chce bronzový český tým Zora Olomouc uhrát dobrý výsledek i přesto, že dobře ví, že soupeřova kvalita před novou sezónou vzrostla, o čemž se Hanačky přesvědčily v přípravě na domácím turnaji. „Družstvo Prešova v průběhu loňské sezony zvýšilo výrazně výkonnost. Tento trend dále pokračuje, což jsme měli možnost poznat při našem vzájemném utkání na domácím turnaji o Pohár Míru. Naše sobotní utkání tak nemá podle mě jasného favorita a o vítězi rozhodne momentální forma a výkon na palubovce. Rozhodně to bude divácky zajímavé střetnutí,“ hlásí před utkáním trenér Zory Jan Hegar.

Mostecké házenkářky čeká ve druhém kole MOL ligy velmi těžký soupeř. Opět cestují na Slovensko, aby tentokrát změřily síly s týmem HK Slovan Duslo Šaľa. Z posledního vzájemného měření sil vyšel lépe slovenský tým, o to lépe se na sobotní utkání chtějí Černí andělé připravit. „V Šaľe jsme v posledním vzájemném utkání neustáli krizové situace a pohořeli na více postech a. To byl myslím náš největší problém. Nemá ale příliš smysl se obracet do minulosti, začala nová sezona, jede se od úplného začátku a troufnu si tvrdit, že minulý zápas nebude mít s tím nadcházejícím vůbec nic společného,“ komentoval přípravu mosteckého týmu jeho trenér Peter Dávid. Jeho slova potvrzuje i Simona Szarková, nejlepší střelkyně Mostu z úvodního utkání MOL ligy a také bývalá hráčka Šaľy. „Začíná nová sezona, takže se jede opět od nuly. Z minulé sezony jsme se ale poučili, víme, jaký průběh zápas může mít a jsme schopní se na něj lépe připravit. Je třeba brát v potaz i to, že hrajeme venku. Na domácí palubovce jsme soupeře porazili výraznějším rozdílem, venku to bude o něco složitější, ale jsme myslím velmi dobře připravené,“ připomněla Szarková.

Na Slovensko odjíždějí Mostečanky také s vědomím, že půjde o zcela jiné střetnutí než v úvodním kole proti nováčkovi nejvyšší soutěže z Bánovců. „O tom, že Šaľa je zkušený a kvalitní tým není pochyb, v tabulce se v uplynulé sezoně pohybovala těsně za námi. Umí hrát takticky a má také výhodu domácího bouřlivého publika. Čeká nás velmi těžký zápas, který nemá jednoznačného favorita. Také proto je třeba se na toto střetnutí důkladně připravit,“ dodal trenér Dávid.  Oproti prvnímu utkání MOL ligy neplánuje mostecký kouč žádné zásadní změny v sestavě. „Oproti utkání v Bánovcích se kádr prakticky nezmění, mimo hru jsou zraněná kapitánka Lucia Mikulčík a Barbora Buchnerová, nenastoupí ani nemocní Veronika Mikulášková,“ upřesnil trenér.

 

 

Vypjatý duel budou sledovat i diváci v Porubě. Na východ republiky zavítá pražská Slavia. Pražanky zavřely v uplynulé sezoně svěřenkyním trenéra Petera Olšavského finálové brány, proto slova o zvýšené motivaci domácího týmu by byla jen pověstným nošením dříví do lesa. Cíl zní jasně: počítá se hlavně výhra. „Máme jim co vracet. Je to jeden ze soupeřů, proti kterému jsme hráli uplynulé play-off. Vyřadil nás v boji o finále. Navíc i v minulé sezoně jsme ve třetím kole hráli proti nim doma a prohráli jsme o gól, když nám v závěru obou poločasů neuznali gól. Ale také bychom se měli vyhnout chybám, které jsme minule udělali,“ uvedl kouč DHC Sokol Poruba Peter Olšavský s tím, že ovšem nechce hledat výmluvu ve výrocích rozhodčích.

„Samozřejmě nemůžeme házet vinu jen na to, že nám neuznali góly. Měli jsme ten zápas rozhodnout mnohem dříve. Každopádně věříme, že tentokrát podle našich představ zvládneme oba poločasy, a ne pouze jeden,“ doplnil porubský stratég. A právě srdnatý výkon s kvalitní obranou a zlepšenou hrou v útoku, což Porubanky předvedly ve druhém poločase zápasu proti Olomouci, by měl být pomyslným odrazovým můstkem pro další utkání. „Budeme nabádat děvčata k tomu, aby dokázala udržet koncentraci celých šedesát minut. Pokud se nám to podaří, potom jsme silní a dokáže porazit kohokoliv,“ zdůraznil Olšavský, který má také jasno, kudy povede cesta ke dvěma bodům. „Rozhodující bude to, jak se dokážeme vypořádat sami se sebou a k tomu patří proměňování šancí. Chceme, aby v koncovce nastalo velké zlepšení,“ dodal Olšavský.

Poslední (nikoliv však umístěním) z českých, respektive moravských celků HC Zlín přivítá na domácí palubovce nováčka soutěže z Bánovců nad Bebravou. Zlíňanky v prvním kole o dvě branky podlehly týmu Slavie Praha, Bánovce ale deklasoval Most. Týmy se tak porvou o své první letošní body.

Volný los má v tomto kole moravský nováček z Hodonína.

 

MOL liga - 2. kolo - rozpis

Duslo Šaľa - Baník Most - sobota 9. září 15:00
Sokol Písek - SHK Veselí n.M. - sobota 9. září 15:00
HC Zlín - Bánovce n.B. - sobota 9. září 17:00
Sokol Poruba - Slavia Praha - sobota 9. září 18:00
ŠŠK Prešov - Zora Olomouc - sobota 9. září 18:00
Trenčín - Iuventa Michalovce - sobota 9. září 19:00