TV COM Inkostar

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
7.9.2017 otevřeno: 562 x

Odstartovaly boje Českého poháru žen

Nejvyšší soutěž házenkářek MOL liga byla zahájena již o minulém víkendu, na paty jí už ale šlapou i další soutěže. Český pohár „odpálily“ ve středu házenkářky Ústí nad Labem a Střešovic, další souboje jsou na programu o víkendu.

První zápas letošního ročníku Českého poháru odehrály ve středu večer týmy druholigového Ústí nad Labem a pražských Střešovic. Z vítězství 30.28 se radoval domácí tým Ústí nad Labem a je tak prvním postupujícím do druhého kola Českého poháru. V sobotu je pak budou následovat souboje mezi FK Hvězdou Cheb a Slavojem Tachov, Karvinou a Olomoucí, Bohunicemi a Velkou Bystřicí, Turnovem a Pardubicemi a Astrou Praha a Kobylisy. Do dalších kol pak budou nalosována družstva první ligy a následně nejvyšší soutěže MOL ligy. Vítězky Českého poháru budou známy před Silvestrem, když těsně před koncem roku odehrají nejlepší čtyři týmy soutěže závěrečný turnaj Final Four Českého poháru žen.

Utkání Českého poháru (ČP) se hrají na vítězství s výjimkou těch kol, která jsou hrána na dvě utkání. Při nerozhodném výsledku se zápasy neprodlužují, rozhoduje střelba sedmimetrových hodů. Vítěz utkání postupuje do dalšího kola na místo určené v „pavouku“ rozlosování. Od 3. kola jsou soupeři losováni, družstva hrající MOL ligu jsou na jednotlivá místa losována vždy. Výhodu domácího prostředí má vždy družstvo hrající nižší soutěž, přičemž z každého klubu může v ČP startovat pouze jedno družstvo mužů a jedno družstvo žen.

Nejlepší čtveřice se utkání na finálovém turnaji Final Four v semifinále a finál ČP. Tři nejlepší družstva budou odměněna finanční prémií a vítěz má právo účasti v Challenge Cupu EHF v následující sezóně.

 

Rozpis 1. kola Českého poháru

Ústí n.L. - Střešovice A 30:28 (14:18)
FK Hvězda Cheb - Slavoj Tachov 9.9. 13:00
Karviná – Olomouc 9.9. 14:00
Bohunice - Házená V. Bystřice 9.9. 17:00
Turnov - DHK Pardubice 10.9. 16:00
Astra – Kobylisy 13.9. 19:00

 

Další program Českého poháru žen

2. Kolo ČP – čtvrtek 28. září 2017
3. Kolo – osmifinále – středa 25. října 2017
Čtvrtfinále – sobota/neděle 16. – 17. prosince 2017
Final Four – čtvrtek/pátek nebo pátek/sobota 28. – 30. prosince 2017