TV COM Inkostar

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
7.10.2017 otevřeno: 1399 x

V souboji nováčků urvaly první body hráčky Hodonína, ve slovenském šlágru zvítězily Michalovce

Páté kolo mělo v sobotu na programu atraktivní program. První body v nejvyšší soutěži zaznamenaly hráčky Hodonína, výhru vybojovaly i házenkářky Michalovců v souboji s nejsilnějším slovenským rivalem ze Šaľy. V dalších duelech bodovali favorité. Výhru si zapsaly hráčky Mostu a Olomouce.

 

MOL liga – 5. kolo

HK Hodonín – HK Sokol RMK Bánovce n. B. 32:31 (20:17)

Házenkářky Hodonína zapsaly první body. Rozdílem jediné branky přetlačily výběr Bánovců nad Bebrvou. Za vítězstvím kráčel domácí tým od úvodních minut. Rychle si vypracoval přibližně tříbrankové vedení a to si udržoval až do poločasu. Občas soupeři odskočily Jihomoravanky až na pět branek rozdílu, pět minut před přestávkou se Bánovce přiblížily na rozdíl branky, přesto ale oba celky o přestávce dělily tři trefy. Podobný vývoj měl i druhý poločas. Vedení domácích se pohybovalo v rozměrech od jedné o tří branek a dvě minut před koncem bylo vyrovnáno na 31:31, když třemi brankami v řadě smazaly Slovenky náskok Hodonína. Vítěznou branku pak v závěrečných momentech zápasu zaznamenala mládežnická reprezentantka Smetková, která tak Hodonínu zajistila první body v MOL lize.

Nejvíce branek: Patrnčiaková 11/2, Tóthová 6, VInšňovská 5 – Hollá 6/2, Matušincová 5, Bencová 4. Rozhodčí: Fukala, Mohyla. Sedmimetrové hody: 5/3 – 6/4. Vyloučení: 4:1. Diváci: 160.

 

DHK Baník Most – ŠŠK Prešov 26:21 (13:9)

Zápas v Mostě byl na začátku zejména soubojem obran. Prešovanky v úvodu držely s českým mistrem krok, mimo jiné i díky několika neproměněným šancím domácích hráček. Ještě do přestávky si ale Černí andělé vytvořili drobný náskok, který hned po začátku druhé půle začali navyšovat a zanedlouho už se rozdíl ve skóre navýšil až na rozdíl deseti branek. Domácí trenér následně vystřídal kompletní kádr, takže Prešovanky hrozivý rozdíl na závěr stáhly.

Nejvíc branek:
Borovská 6, Jeřábková 5, Szarková 5/4 – Bačíková 5/1, Gajdošová, Liebiedieva, Pavúková, Harčarufková 3. Rozhodčí: Frieser, Kavulič. Sedmimetrové hody: 5/4, 2/1. Vyloučení: 5/3. Diváků:532.

Peter Dávid, trenér DHK Baník Most: „Do utkání jsme vstupovali s velkými plány a hodně jsme od něj očekávali. V první půli soupeř skutečně dobře bránil dostali jsme dva možná dost smolné góly. Neproměnili jsme ale čtyři, pět stoprocentních šancí, což by v případě, že by toho soupeř využil, mohl být problém. Ve druhé půlce se nám rychle podařilo odskočit, pak už byl problém udržet tak vysokou kvalitu hry a tempo, protože jsme prostřídali celý tým. Zápas ale splnil naše očekávání a jsme rádi, že jsme ho měli většinu času pod kontrolou.“

Dušan Daniš, trenér ŠŠK Prešov: „Myslím, že na naše poměry a kádr, se kterým jsme přijeli, jsme zahráli slabě. Hráli jsme málo v pohybu, soupeřky dokázaly přistupovat, přerušovat a dohrávat, my jsme naopak dávali míč pozdě z ruky. Soupeř si dokázal vytvořit víc šancí, protože jsme často ztráceli míče, to byl zřejmě největší rozdíl ve hře obou týmů.“

 


DHK ZORA Olomouc – Sokol Písek 25:23 (13:12)

Házenkářky Zory hostily v pátém kole na domácím hřišti tým Písku, který umí Hanačky potrápit. První poločas byl vyrovnaný a skončil rozdílem jediné branky pro domácí. Na začátku druhého poločasu se Olomoučankám podařilo navýšit vedení na rozdíl tří branek a to si pak udržovaly do konce utkání. V poslední desetiminutovce Sokol Písek stáhl vedení na rozdíl jediné branky. Domácí družstvo ale zabojovalo a konec utkání si pohlídalo.

Nejvíce branek: Gajdošíková 6 , Fryčáková T. 4, Růžičková 4 - Polasová 7, Kubišová 4, Novotná 3, Pešková 3. Rozhodčí: Brzósková, Pavelová. Sedmimetrové hody: 3/3 - 4 /3. Diváci: 180.

Jan Hegar, trenér Zory Olomouc: „Chtěl bych ocenit výkon hostujícího družstva. Byl zde vidět výkonnostní růst od loňské sezóny. Věděli jsme, že to nebude lehké utkání. Musím ale vyslovit nespokojenost s výkonem našeho družstva. Daří se nám herní činnost odvádět na tréninku, ale bohužel ne v zápase. Hra se kouskuje a není organizovaná. Doufám, že se nám to v dalších zápasech bude dařit přelomit. Chci ale pochválit děvčata za to, jak toto utkání odbojovala.“

Vladislav Jordák, trenér Sokola Písek: „Zápas byl velmi vyrovnaný. Myslím si, že pak rozhodlo neproměnění vyložených šancí. Největší rozdíl byl v tom, že olomoucké spojky góly daly, ale nám se nepovedly střely. S výkonem jsme spokojeni, holky předvedly dobrou hru, ale bohužel odjíždíme bez bodu.“

 

 

Iuventa Michalovce – Slovan Duslo Šaľa 32:28 (15:10)