Míče na házenou
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
18.10.2017 otevřeno: 1319 x

Mostečanky se chystají na pohárovou odvetu, v sobotu přijede nizozemský Dalfsen

Trénink mosteckých házenkářek se v tomto týdnu podřizuje jedinému – sobotní odvetě Poháru EHF, kdy Černí andělé hostí holandský Dalfsen.


„Celý týden, každý trénink podřizujeme přípravě na sobotní zápas. Ještě nikdy jsme se tak intenzivně a detailně nepřipravovali na soupeře už od počátku týdne. Každý den se soustředíme na jinou taktickou záležitost,“ říká trenér Černých andělů Peter Dávid.

V úterý začal trénink přípravou na nepříjemnou vysunutou obranu soupeře, která mosteckým hráčkám během utkání v Dalfsenu znepříjemňovala život. A potvrzuje to i Dominika Zachová střelkyně šesti mosteckých branek v prvním pohárovém utkání v Dakfsenu „Bylo to úplně jiné střetnutí než během přípravy, kdy jsme se utkali poprvé. A nejde jen o to, že v létě u nás nehrály některé jejich hráčky. Jejich vysunutá obrana byla hodně nepříjemná. My jsme se na to sice připravovali, ale i tak to bylo hodně těžké,“ zavzpomínala Zachová. „V obraně, ve hře jedna na jednu, jsou na tom dobře. Odehrála jsem šedesát minut a měla jsem toho docela dost. Fyzicky to sice bylo náročné, ale z přípravy máme naběháno, takže držet krok se soupeřem není problém,“ doplnila.

Postupně se ale budou Černí andělé zaměřovat i na další herní situace. „Budeme rozebírat celý náš zápas v Holandsku, půjdeme až do nejmenších podrobností a úplně každou akci si zanalyzujeme. Chceme být v sobotu připraveni úplně na všechno,“ doplnil trenér. Zároveň připomněl, že jeho tým se po výhře v Dalfsemu dostal do role favorita, což znamená i určitý tlak, protože soupeř nebude mít v Mostě co ztratit. O to zajímavější by ale mohlo být utkání pro diváky.

„Evropský pohár je něco úplně jiného než MOL liga, má úplně jiný náboj. Je to vlastně také střetnutí dvou zemí, rozdílných mentalit. Pro diváky může být zajímavé i to, že utkání řídí izraelští rozhodčí. Podle mne by si žádný sportovní fanoušek neměl nechat takovou událost ujít. A nám samozřejmě pomůže, když se hraje před zaplněnými tribunami, pořádný kotel hráčkám dodává energii,“ uzavřel trenér.

 

2. kolo kvalifikace Poháru EHF - odveta: DHK Baník Most - Morrenhof Jansen Dalfsen - sobota 21. října 2017 v 18.00.

První utkání Morrenhof Jansen Dalfsen - DHK Baník Most 28:32 (13:15)
 

Morrenhof Jansen Dalfsen 2017/2018.