Míče na házenou

Házená v TV

18. 09. 2019 18:00 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: HBC Ronal Jičín - HCB Karviná
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
12.1.2018 otevřeno: 521 x

Pozvánka na MOL ligu: Dvě nedělní moravská derby ve stínu šampionátu

Ve stínu bojů mužské reprezentace se odehraje už 13. kolo ženské MOL ligy. Dojde v něm na dvě moravská derby a dva slovenské duely.

Víkend načne dvojice slovenských měření. Prešov doma přivítá Michalovce, do Bánovců pojede Šaľa. Čelo tabulky je našlapané, po středeční výhře nad Mostem se na první příčku probojovaly házenkářky Slavie Praha, v případě výhry Michalovců se ale jejich pozice pravděpodobně zachvěje pod tlakem Východňárek, které mají v soutěži výrazně lepší skóre.

Sobotní program doplní ještě měření Trenčína s Pískem. Jihočešky v minulém kole těsně zvítězily nad soupeřkami z Hodonína a Trenčín s dvoubodovým ziskem na kontě by mohl být další příležitostí obohatit konto Písečanek.

Podruhé v rozmezí necelého měsíce se utkají házenkářky SHK Veselí nad Moravou s HK Hodonín. Při prosincovém čtvrtfinále Českého poháru hrály oba týmy ve Veselí, nyní v rámci 13. kola MOL ligy uvidí derby diváci v Hodoníně. Veselí očekává, že ho čeká tentokrát těžší duel. „Hodonín v minulém kole nešťastně prohrál v Písku, bude zřejmě o to víc namotivovaný nás porazit. Ukázal, že pokud jej soupeř podcení, může se to to nevyplatit. Věřím, že se toho ale vyvarujeme,“ řekla brankářka SHK Veselí nad Moravou Dagmar Beranová, která je odchovankyní právě hodonínského klubu.

Podobně to vidí i kouč Veselí Ľuboš Hudák: „Doma bude chtít Hodonín podat určitě lepší výkon, než u nás v prosinci. To ovšem nic nemění na tom, že do Hodonína jedeme s jasným cílem zvítězit. U soupeře si musíme dát pozor na jeho rychlý protiútok, ve kterém se velmi dobře daří Patrnčiakové. Osobku ale určitě na žádnou hráčku soupeře nasazovat nebudeme,“ vzkázal do Hodonína trenér Veselí.

K moravskému derby se sejdou i házenkářky Zlína a Olomouce, jejichž souboj 13. kolo v neděli odpoledne uzavře. Hanačky mají oproti Zlínu k dobru čtyři body a v rukou šanci přiblížit se horní šestici týmů v tabulce.

 

MOL liga - 13. kolo - rozpis

Slavia Praha - Baník Most 27:26
Trenčín - Sokol Písek 13.1. 18:00
ŠŠK Prešov - Iuventa Michalovce 13.1. 18:00
Bánovce n.B. - Duslo Šaľa 13.1. 18:00
HK Hodonín - SHK Veselí n.M. 14.1. 16:00

HC Zlín - Zora Olomouc 14.1. 17:00