Míče na házenou
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
6.2.2018 otevřeno: 602 x

Ohlédnutí za 16. kolem MOL ligy s Klárou Černou

Výsledky 16. kola okomentovala tentokrát opět Klára Černá. Co ji zaujalo tentokrát? Návrat Hany Kvášové - Kutlvašrové na palubovky nejvyšší soutěže.

16. kolo nepřineslo žádný překvapivý výsledek, ve všech utkání zvítězili favorité. V předehrávce tohoto kola porazily mostecké házenkářky Zlín šestibrankovým rozdílem, když v průběh utkání vedly již o 9 branek. Ačkoliv Most nastoupil vzhledem k marodce bez některých svých opor, tak od začátku utkání nechtěl připustit své nečekané zaváhání. Otázkou je, jak relativně vysoký počet zraněných hráček a náročný program ovlivní druhou polovinu sezony Mostu.

Šestibrankovým rozdílem skončily taktéž zápasy v Šale, odkud odjížděly poraženy hráčky Veselí, Porubě, kterým se podařilo získat 2 body v utkání s Bánovcemi, a také v Prešově. Slávie jela do Prešova s motivací vrátit svému soupeři porážku z podzimní části ligy, a ačkoliv by se ve hře Slávie našla řada věcí, které trenéři svým hráčkám vytknou, podařilo se Pražankám na východě Slovenka uspět a odvézt si tak 2 body. Pro mě asi nejzajímavější na tomto zápase bylo, že se po více jak půl roce vrátila do dresu Slávie Hanka Kvášová (Kutlvašrová). Musím říct, že pro mě bylo trošku překvapením, že se Hanka chtěla vrátit do MOL ligy, ale věřím, že bude pro Slávii přínosem a pomůže svému staronovému týmu v jarní části soutěže a následně v bojích o medaile.

Poslední dvě utkání tohoto kola skončily vysokými výhrami, v jednom případě domácího a v druhém případě hostujícího celku. Olomouc porazila Hodonín rozdílem osmnácti a Michalovce Písek dokonce rozdílem jednadvaceti branek. Takové zápasy jsou pro hráčky, trenéry i diváky velice náročné. Pro tým, který prohrává, je těžké najít motivaci, aby ještě zmobilizoval síly, i když se nedaří a pro tým, co vede, najít motivaci, aby nepolevil a třeba ještě nedošlo k nějakému zdramatizování anebo i zranění, které může přijít v důsledku nekoncentrovanosti. Samozřejmě by bylo ideální, pokud by konkurenceschopnost všech týmů byla na stejné úrovni, ale to je v podmínkách, které máme u nás k dispozici, v podstatě nemožné. Přesto bych v takovýchto zápasech našla pozitiva. V případě vítězného týmu je to jasné: může využít hráčky, které nejsou v průběhu sezony, tak vytížené a vyzkoušet věci k přípravě pro další zápasy. Je samozřejmé, že hráčky „slabšího“ týmu mají pozici těžší, ale myslím si, že i z toho lze vytěžit pozitiva. Hrát s těžším soupeřem přináší velice cenné zkušenosti mladým hráčkám. Kritika, která okamžitě po takovém utkání přijde, posiluje psychickou odolnost. A v neposlední řadě při neúspěchu se nejlépe projeví týmový duch. Tudíž, dle mého názoru, jsou i takovéto zápasy v kariéře velice důležité, i když jich každý z nás chce zažít, co nejméně.

 

MOL liga - 16. kolo - výsledky

HC Zlín - Baník Most 24 : 31
Sokol Písek - Iuventa Michalovce 20 : 41
ŠŠK Prešov - Slavia Praha 19 : 24
HK Hodonín - Zora Olomouc 20 : 38
Duslo Šaľa - SHK Veselí n.M. 35 : 29
Sokol Poruba - Bánovce n.B. 28 : 22