Míče na házenou

Házená v TV

18. 09. 2019 18:00 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: HBC Ronal Jičín - HCB Karviná
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
8.2.2018 otevřeno: 467 x

Pozvánka na 17. kolo: Veselí jede do Michalovců už v pátek, ve Zlíně v sobotu pohostí Šaľu

17. kolo MOL ligy načaly už ve středu házenkářky Mostu a Poruby, dalších pět zápasů je na programu od pátku až do neděle.

Dlouhý MOL ligový víkend načne už v pátek odpoledne tým Veselanek v Michalovcích. Ze Šaľy odjely Panenky s šestibrankovou porážkou a i v pátečním duelu bude favoritem tým Iuventy. Ten ale není zdaleka tak suverénní jako v minulých sezónách a veselí, černý kůň soutěže, může překvapit. Další z východomoravských týmů pak naváže na Veselí už v sobotu odpoledne, kdy doma přivítá zlínský výběr házenkářky ze Šaľy. Šaľa se poměrně bezpečně drží v kontaktu s horní trojicí v tabulce, Zlín v soutěži tápe. Má ale za sebou dlouhou pauzu, protože souboj s Mostem z 16. kola se předehrával již minulou středu. Zlíňanky tak měly trošku víc času dát se fyzicky i mentálně do kupy a před závěrečnými boji základní části soutěže mohou po zkonsolidování sil ještě bojovat o solidní výsledek.

Jako favorit naopak doma nastoupí proti Trenčínu tým Olomouce. Hanačky zvítězily minulý víkend v Hodoníně vysokým osmnáctibrankovým rozdílem a dobře navnaděné by na svůj výkon měly navázat i proti Trenčínu, který je v tabulce jen díky lepšímu skóre právě před hodonínským výběrem. Sobotní program uzavře slovenský souboj posledních Bánovců proti Prešovu.
V neděli je pak na programu jediný souboj a to utkání mezi Slavií Praha a právě moravským nováčkem z Hodonína. „Hodonín sice získal pouze čtyři body, ale určitě nepřijede do Prahy na výlet. Ve svém středu se opírají o jednu z nejlepších střelkyň Annamariu Patrnčiakovou a zkušenou Alžbětu Tóthovou. Ty na sebe váží pozornost a k nim se dobře zapojují mladé hráčky. Chybí asi trochu zkušenosti, jinak by tým Hodonína mohl být v tabulce výše,“ popisuje nedělního soupeře trenér Slavie Praha Richard Řezáč na klubovém webu a „poodkrývá“ plán, jak na Hodonín: „Proto bude důležité se opět koncentrovat na naši hru v obranné fázi a na dobrý přechod do rychlého útoku. Zopakovat takový zápas, jako jsme odehráli v neděli v Trenčíně. Ten se nám povedl po všech stránkách, a právě na takový jsme čekali od začátku sezóny.“

O víkendu se navíc do dresu Slavie vrátila bývalá reprezentační opora Hana Kvášová (Kutlvašrová). „Takže pevně věříme, že příchodem Hanky Kvášové hra dostala kyslíkovou injekci a budeme ve výkonech z minulého týdne pokračovat,“ říká Řezáč a připravuje svůj tým i publikum na další návrat. Po komplikovaném zranění kolene, by se mohla vrátit také Tereza Pokorná, která hrála naposledy před desíti měsíci. „Postupně se zapojí už i Tereza Pokorná a tím získáme další hráčku na vyztužení obrany a budeme mít další varianty pro utkání. V nejbližších zápasech nás tak ještě čeká další úkol, co nejlépe zapracovat Hanku a Terezu do herního systému tak, až přijdou ty klíčové utkání, abychom byli dobře připraveni,“ přibližuje Řezáč, který lituje onemocnění některých hráček, které postihla virová epidemie. „Přesto věřím, že se nám podaří navázat na víkendové výkony a stupňovat kvalitu naší hry, ačkoliv nebudeme kompletní,“ uzavírá Richard Řezáč.

 

MOL liga - 17. kolo - rozpis

Baník Most - Sokol Poruba 20 : 19, předehráno
Iuventa Michalovce - SHK Veselí n.M. 9.2. 17:30
HC Zlín - Duslo Šaľa 10.2. 15:00
Zora Olomouc - Trenčín 10.2. 17:30
Bánovce n.B. - ŠŠK Prešov 10.2. 18:00
Slavia Praha - HK Hodonín 11.2. 17:00