TV COM Inkostar

11.2.2018 otevřeno: 507 x

Slavistky porazily Hodonín sedmibrankovým rozdílem

Házenkářky Slavia Praha v posledním zápase 17. kola MOL ligy přesvědčivě zvítězily v domácím zápase proti nováčkovi z HK Hodonín.

MOL liga – 17. kolo

Slavia Praha – HK Hodonín 32:25 (19:12)

V úvodní desetiminutovce se o něco lépe vedlo hostujícímu týmu z Hodonína, postupně se ale začala ukazovat převaha slavistického výběru odpovídající papírovým předpokladům. V 15. minutě vedly Pražanky 10:7, o poločase už 19:12. Ve druhé půli si pak udržovaly bezpečný odstup, kvalitním střeleckým výkonem se prezentovala navrátilkyně do sestavy sešívaných Hana Kvášová (Kutlvašrová). Patnáct minut před koncem vedly domácí o osm gólů a v poklidu dovedly utkání do vítězného konce.

Nejvíce branek: Kvášová 7/2, Míšová 6, Galušková 6/2 - Patrnčiaková 8/2, Tóthová 4, Pospíšiloví, Krejčíková po 3. Rozhodčí: Frieser, Kavulič. Sedmimetrové hody: 4/4 – 2/2. Vyloučení: 1:2. Diváci: 200.

Richard Řezáč, trenér Slavie Praha: „Čekali jsme, že Hodonín bude hrát tímto způsobem. Byli jsme na to nachystaní. Našimi chybami jsme však soupeřky udrželi na dostřel celých dvacet minut. Pak se však prokázala naše kvalita. Jsme spokojení se dvěma body a s konečným výsledkem. Nejsme spokojení s obranou fází, kdy jsme inkasovali 25 branek. Navíc jsme ty góly dostali z míst, na která jsme se připravili. Přesto jsme nebyli schopní v určitých fázích soupeřky ubránit. V porovnání s minulým víkendem, kdy jsme vyhráli v Prešově a v Trenčíně, tak dnes to bylo slabší. Tedy na ní musíme ještě hodně pracovat. Mohlo to být mírným podceněním soupeře, že si holky mohly myslet, že to půjde samo. Bohužel opakovaly chyby. Takže jsme museli zasáhnout oddechovými časy, při nich jsme na to apelovali. Chvíli to šlo, ale pak někdo někde zaspal, navíc nám chyběl důraz.“