Míče na házenou

Házená v TV

25. 09. 2019 20:15 hod. ČT Sport
Kvalifikace EHF EURO 2020: Česká republika - Portugalsko
28. 09. 2019 18:00 hod. ČT Sport
Kvalifikace EHF EURO 2020: Severní Makedonie - Česká republika
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
16.2.2018 otevřeno: 549 x

Pozvánka na 18. kolo: Slovenský šlágr i šance na body pro Hodonín

18. kolo Mol ligy nabídne o víkendu pět atraktivních duelů, měření mezi Trenčínem a Slavií Praha bylo předehráno již na začátku února. Na programu je například slovenský šlágr Šaľa – Michalovce nebo zajímavý souboj Poruby a Zlína. Šanci bodovat mají i týmy na chvostu tabulky.

V pátek večer kolo odstartuje předehrávka mezi Prešovem a Mostem. Při cestě na Slovensko je jasným favoritem mostecký tým, který se po vypadnutí v Poháru EHF může opět plně koncentrovat na domácí soutěž. „Termín utkání se posouval dopředu na naší žádost a je velmi sympatické od zástupců prešovského klubu, že nám vyšli vstříc. Na Slovensko odjíždíme samozřejmě s cílem vyhrát. Doma jsme ve vzájemném měření sil vyhráli o pět branek, ale Prešov se za poslední dobu znatelně zlepšil, má za sebou velmi dobrou podzimní část sezony a na domácí palubovce se rozhodně bude jednat o velmi nebezpečného soupeře,“ uvedl trenér mosteckého týmu Peter Dávid.

Černí andělé po návratu z Norska, kde absolvovali poslední utkání evropského poháru proti Larviku, už od počátku týdne naplno trénovali. „V pondělí jsme měli posilovnu, v úterý jsme po delší době absolvovali klasický trénink. Na přípravu máme prakticky čtyři dny, což je komfort, který jsme naposledy zažili někdy před koncem loňského roku,“ dodal s trochou nadsázky trenér. I zdravotně už by na tom Černí andělé měli být lépe, kromě dlouhodobě zraněných už se do přípravy zapojila většina hráček. „Chřipková epidemie ale ještě neskončila a situace se mění každý den, takže i já sám jsem celkem zvědavý, kdo vlastně nakonec bude sedět v autobuse na cestě do Prešova. Situace už ale vypadá o něco lépe, už bychom mohli být víceméně kompletní. Do kádru se vrací například Linda Jungová, což je pozitivum, protože v posledním utkání v Larviku nám absence na postu pivota komplikovala situaci,“ dodal Peter Dávid.

 

Momentka z prvního utkání mezi Mostem a Prešovem v této sezóně. Na snímku prochází prešovskou obranou Jungová. 

 

V sobotu odpoledne pak v písecké obloukovce naskočí do hry tým Olomouce. „Čeká nás soupeř z horní části tabulky, který bojuje o play-off. Na jejich půdě holky odehrály výborný zápas, přestože jsme nakonec o dvě branky prohráli. Samozřejmě bychom všichni chtěli podobný výkon zopakovat, ale vzhledem k zdravotním komplikacím, které nás nyní provázejí, to bude velice těžké. O to víc nás to bude hnát snaha se o body prát bojovností,“ komentoval vyhlídky Jihočešek k sobotnímu duelu trenér Vladislav Jordák.

Tři další duely odstartují v jednotném čase v šest hodin večer. Asi největší pozornost poutá měření mezi Šaľou a Michalovci, dvěma nejsilnějšími slovenskými týmy a aspiranty na MOL ligové medaile. Konkurovat jim ale bude v souboji o zájem českého fanouška souboj Poruby se Zlínem. Z Mostu si sice Porubanky minulý týden body domů po těsné porážce (19:20) nepřivezly, pořád však chtějí projít do play-off. K tomu ovšem potřebují sbírat body. Důležitosti sobotního vítězství si je trenér Peter Olšavský moc dobře vědom. Je však evidentní, že nic jiného, než plný bodový zisk Ostravanky neberou. „Doma už jednoduše nesmíme zaváhat a něco bychom měli přivézt i zvenku. Tedy pokud chceme hrát play-off," řekl pro klubový web kouč Poruby Peter Olšavský. Jasným favoritem je Poruba, která nasbírala o deset bodů více. Zlín navíc táhne sérii sedmi porážek za sebou. V nich je započtena na jedné straně těsná prohra o gól se Slavií, ale také s Bánovci, které tak získaly na konci ledna první body v sezoně. „Podobně jako my je Zlín výkonnostně poměrně nevyrovnaný tým. Umí zahrát, ale také má dost výpadků a výkyvů," všiml si Olšavský, který do sestavy zapojí i novou posilu v podobě spojky a členky širšího kádru české reprezentace Veroniky Andrýskové. „Je tam mnoho mladých hráček, které jsou dobré v individuálních činnostech, takže určitě nic nepodceníme. Půjdeme do zápasu maximálně nabuzení, nemíníme doma rozdávat body, protože jsme jich v minulosti poztráceli dost," zopakoval svá už nejednou vyřčená slova Olšavský.

Jednu z největších šancí rozšířit o víkendu svůj bodový zisk budou mít házenkářky Hodonína. Jedou na hřiště posledního týmu soutěže a pokud by dokázaly v Bánovcích zvítězit, poskočily by tabulkou minimálně před Trenčín, který už utkání 18. kola předehrával na začátku února, a v případě prohry Písku by se dokonce mohl posunou na 10. místo. Motivaci tak mají Hodoníňanky jistě velikou.

 

MOL liga - 18. kolo - rozpis

Trenčín - Slavia Praha 21 : 40, předehráno
ŠŠK Prešov - Baník Most, 16.2. 18:00
Sokol Písek - Zora Olomouc, 17.2. 15:00
Duslo Šaľa - Iuventa Michalovce, 17.2. 18:00
Sokol Poruba - HC Zlín, 17.2. 18:00
Bánovce n.B. - HK Hodonín, 17.2. 18:00