Míče na házenou

Házená v TV

22. 02. 2020 18:50 hod. ČT Sport
HK FCC Město Lovosice - Talent M.A.T. Plzeň
27. 02. 2020 17:00 hod. ČT Sport
Sokol Nové Veselí - KH ISMM Kopřivnice
10. 03. 2020 20:15 hod. ČT Sport
HCB Karviná - Talent M.A.T. Plzeň
14. 03. 2020 17:50 hod. ČT Sport
HK FCC Město Lovosice - HCB Karviná
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
19.2.2018 otevřeno: 1690 x

Ohlédnutí za 18. kolem MOL ligy s Jiřím Zerzáněm

Házenkářský expert Jiří Zerzáň tentokrát hodnotil dění na palubovkách MOL ligy v 18. kole. Zaujalo ho slovenské derby, ale také boje na pozicích pro české play-off. A přidal i malou pozvánku na nadcházející kolo.

 V 18. kole nejvyšší soutěže házenkářek se rozhodně upírala největší pozornost k duelu dvou nejlepších slovenských celků Duslo Šala a Iuventy Michalovce. Michalovce již deset kol neprohrály, ale také Šalanky v posledních utkáních ukazují hodně zlepšené výkony. Zápas měl velmi dobrou úroveň, domácí odskočily v druhé půli prvního poločasu soupeři na rozdíl čtyř branek, ale po přestávce se Michalovce dotáhly na jedinou branku. Závěr za obrovské podpory domácího obecenstva bravurně zvládly domácí a až nečekaně vysokým rozdílem po perfektním výkonu doslova smetly Michalovce. Výborný výkon podal Bahýlová. Šala tímto vítězstvím se zapojila do bitvy o 3. místo v MOL lize!

Zmínit chci rovněž utkání v Bánovcích, kde se postavily proti sobě oba nováčci ligy. Oba bojují o každičký bod, v tabulce ligy poslední čtyři celky jsou v minimálním bodovém rozdílu. Hodonín měl ke dvěma bodům opravdu velmi blizoučko. Deset minut přede koncem ještě vedl o pět branek, ale vítězství si neuhlídal, což je pro toto družstvo určitě velká ztráta – družstvo se mohlo bodově dotáhnout na Písek.

V dalších duelech kola jasně vyhrála favorizovaná družstva. Určitě zajímavé utkání viděli diváci v Prešově. Domácí měly výborný nástup, Most se však brzy probral a šel do poměrně vysokého vedení, domácí Prešov se nevzdával a šel znovu se ujal vedení, ale poslední desetiminutovka jasně patřila favoritkám z Mostu, které se tak vítězstvím dostali znovu do čela tabulky. Slávie v Trenčíně neměla žádné problémy, domácím nadělila nepopulární “čtyřicítku” a i nadále bojuje s Michalovcemi a Mostem o vítězství v MOL lize.

Velmi zajímavá situace se začíná rýsovat v boji o dvě postupová místa do českého play-off. Most a Slávie jsou jasnými účastníky. Veselí, Olomouc a Poruba (Zlín již zcela určitě do čtyřky již nezasáhne) – to bude asi nejsledovanější část MOL ligy, samozřejmě mimo boj o celkové prvenství mezi Mostem, Michalovcemi a Slávií. Veselí mělo volno, a tak družstva Olomouce i Poruby využily možnosti se bodově dotáhnout či přeskočit tohoto soupeře a to se také stalo. Zora nejen zabojovala, ale i kvalitní hrou zvítězila v Písku a taktéž Poruba v domácím prostředí jasně potvrdila úlohu favorita. Ale obě poražená družstva v těchto dvou duelech body nechtěla jen tak darovat. Oba favorité museli o výhry hodně bojovat.

V dalším kole bude nejsledovanějším utkáním rozhodně zápas Zory Olomouc s Veselím. Nechci tvrdit, že bude rozhodujícím pro postup do play-off, ale vítězství jednoho či druhého družstva má obrovskou cenu. Také utkání Poruby se Šalou může hodně napovědět. A i třetí duel – Zlín-Prešov slibuje zajímavou podívanou a rovněž zápas Bánovců s Trenčínem hodně naznačí o konci ligové tabulky. Duely Slávie a Mostu mají jasné favority, a protože Michalovce mají volno, tak je jasné, že je Slávie bodově přeskočí a Most navýší rozdíl na tři body. Ale určitě ještě zdaleka není nic rozhodnuto a můžeme se těšit na další pokračování MOL ligy.

 

MOL liga - 18. kolo - výsledky

Trenčín - Slavia Praha 21 : 40
ŠŠK Prešov - Baník Most 23 : 31
Sokol Písek - Zora Olomouc 21 : 26
Duslo Šaľa - Iuventa Michalovce 31 : 24
Sokol Poruba - HC Zlín 27 : 21
Bánovce n.B. - HK Hodonín 27 : 27