TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
10.3.2018 otevřeno: 1270 x

Hodonín má další bod. Urval ho v Porubě

Překvapení nepřipustily házenkářky Mostu, které si v domácím zápase poradily s výběrem Písku. Nečekanou ztrátu utrpěly v sobotu večer házenkářky Poruby. Sedmý celek mezinárodní MOL Ligy remizoval v duelu 21. kola s Hodonínem 18:18 (7:10), o čemž rozhodla v posledních vteřinách ze sedmimetrového hodu hostující Gätnerová.

MOL liga - 21. kolo

DHK Baník Most – Sokol Písek 30:24 (15:13)

Souboj týmů z opačných konců interligové tabulky rozhodně nebyl tak jednoznačný, jak by se mohlo na první pohled znát. Domácí v první polovině nedokázali využít šanci a výrazněji soupeři odskočit, takže do šaten o poločase šli Černí andělé pouze s dvoubrankovým vedením. Ve druhé půli už ale mostecký tým zvýšil tempo a rychle si vytvořil odpovídající, až desetibrankový náskok. V závěru ale domácí často chybovali věnovali šance Písku, kterému se podařilo zkorigovat stav na přijatelný šestibrankový rozdíl.

Nejvíc branek: Szarková 7/2, Kovářová 7, Kostelná 5/1 – Königová 7, Hauserová 5/3. Rozhodčí: Tomáš Kozler, Martin Zych. Sedmimetrové hody 4/3 – 4/3. Vyloučení: 6/4. Diváků: 325.

Peter Dávid, trenér DHK Baník Most: „Totálně nám nevyšel úvod, hlavně v obraně, kdy jsme nedokázali využít možnost soupeři výrazněji odskočit. Povedlo se nám to až ve druhé půli, kdy byl zápas v podstatě rozhodnutý. Díky našemu hromadnému střídání se soupeři podařilo zkorigovat stav, navíc jsme na konci utkání udělali pět naprosto zbytečných chyb. Cíl dnešního utkání ale bylo zapojit do hry všechny hráčky, a to se podařilo.“

Vladislav Jordák, trenér Sokol Písek: „S výsledkem jsem samozřejmě spokojený, prohrát v Mostě o šest branek není špatné, hlavně jsem ale spokojený s výkonem a nasazením děvčat. Výsledek je určitě pěkný, dneska se nám to povedlo, ale až zopakujeme takovýto výkon ve čtyřech zápasech za sebou, pak můžeme mluvit o tom, že jsme úplně spokojení.“

 

DHC Sokol Poruba - HK Hodonín 18:18 (7:10)

Domácí hráčky Sokola Poruba mohly v překvapivě vyrovnaném utkání opět litovat slabé produktivity v útoku. Sice vstoupily do zápasu dobře, jenže po pár minutách začaly opět doplácet na svou střeleckou nemohoucnost. Několika neproměněnými příležitostmi daly možnost Hodonínu převzít vedení a ten ho postupně navyšovat až do skóre 7:3. Do šaten se pak šlo z pohledu Ostravanek za stavu 7:10. Po přestávce však svěřenkyně Petera Olšavského zabraly a postupně začaly stahovat náskok soupeřek. Velkou zásluhu na tom měla také brankářka Lenka Roháčková, která několika skvělými zákroky své spoluhráčky podržela. Jenže v rozhodujících chvílích zářila mezi tyčemi na opačné straně také Barbora Zichová. Přesto se domácím házenkářkám povedl obrat a tři minuty před koncem se mohly po trefě Michaely Konečné radovat z vedení 18:15. Na vítězství to však nakonec nestačilo. Hodonín rychle snížil na rozdíl jediné branky a ve vypjatém závěru, který doprovodilo i vyloučení brankářky Roháčkové, vytěžil sedmimetrový hod, který proměnila Natálie Gätnerová a stanovila tak skóre 18:18.

Nejvíce branek: Rechtorisová 7/1, Polášková 5, Konečná 3 - Gätnerová 5/3, Patrnčiaková 5, Poláchová 2, Budayová 2, Tóthová 2. Rozhodčí: Kosa, Švidernoch. Sedmimetrové hody: 3/2 – 4/3. Vyloučení: 4 (přímá ČK Roháčková):4. Diváci: 193.

Peter Olšavský, trenér Sokola Poruba: „Hodonín si bod, možná i vyhrát, zasloužil. My jsme bohužel dneska navázali na výkon z Prešova, který zejména v útočné fázi byl totálně nemohoucně, impotentní, nevím, jaký přívlastek bych mu dal. Neumíme se dlouhodobě prosadit. V útoku jsme v této sezoně měli jen dvakrát úspěšnost, jakou bychom mít měli. Na tréninku na tom pracujeme, ale neumíme se s tím vyrovnat. Závěr jsme nezvládli, přitom byl v našich rukou, měli jsme to uhrát. Místo toho jsme se o výsledek připravili vlastními chybami a zahozenými šancemi. Těžko se mi to hodnotí."

René Kumpán, trenér HK Hodonín: „Chtěl bych děvčatům poblahopřát, že to nevzdaly a hrály až do konce, i když posledních deset minut už bylo skoro na ručník. Myslím si, že jsme sehráli dobré utkání, bohužel jsme měli spoustu vyloučených, s čímž se musíme vyrovnat, protože v rozhodujících chvílích jsme udělali mnoho technických chyb. Nakonec jsme to ubojovali a myslím, že bod jsme si zasloužili."