TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
13.3.2018 otevřeno: 1985 x

Ohlédnutí za 21. kolem MOL ligy s Janem Bašným

Jan Bašný už vyhlíží reprezentační sraz, který trenéra českého národního týmu už v neděli. Pečlivě ale sledoval 21. kolo MOL ligy a kromě skutečnosti, že žádná z reprezentantek není zraněná, ho potěšily i výkony jeho reprezentačních svěřenkyň.

Veselí si jde tvrdě za svým, tedy za účastí v play-off po několika letech. Myslím, že mají šanci se tam dostat, ze tří týmů, které se o to perou, mají , dle mého názoru, nejvyrovnanější výsledky a zápasy, které hrají na domácí půdě, mají vždycky dostatečně motivované, aby domácí zápasy vyhrály, mají i poměrně kvalitní tým. Výhou v Bánovcích to potvrdily a i to, že jejich cesta do play-off není náhodná a jsou i jedním z mých favoritů na účast v play-off.

Zápas Zlína s Trenčínem byl soubojem z druhé poloviny tabulky. To, že vedly Zlínské hráčky asi o dvanáct v první půlce zápasu, ukazuje na to, že Trenčín přijel a odehrál zápas hodně odevzdaně. Zlínské hráčky po dlouhé době vyhrály, i když tyto body jim v podstatě téměř k ničemu nejsou. Je jasné, že budou hrát play-out a budou v něm asi na druhém místě. Podařilo se jim dostat se na pět bodů od Hodonína, což je pro ně dobré. Asi se ve Zlíně již začali připravovat na play-out a budou potřebovat co nejvíc času na to, aby se mladé hráčky sehrály a daly se dohromady.

Výsledek zápasu Prešov – Šaľa odpovídá prognostikám. Šaľa hraje poměrně dobré zápasy, teď vyhrála o deset gólů, to je jasný výsledek. Dostaly se už jen na bod za Michalovce, mají ještě šanci dostat se na první místo slovenské minitabulky a myslím, že se o to poperou.

Zápas Mostu s Pískem reflektoval postavení obou týmu, výhra Mostu byla povinná. Čtyřicet minut se Most do zápasu nemohl dostat, naopak výkon Písku mě překvapil. V posledních zápasech byly jeho výkony slabé, tentokrát se jim podařilo odehrát v Mostě dobrý zápas, přestože mostecký trenér sestavou točil a hrály všechny hráčky, ale to se dělo i dříve. Ze strany Písku to byl ale sympatický a bojovný výkon, rozhodně lepší, než ty předchozí. Připadá mi, že už se trochu připravují na play-out a že by mohly zopakovat to stejné, co loni. Tedy že v play-out z posledního místa nakonec neskončily na sestupové pozici.

Zápas proti Hodonínu byl ze strany Poruby opravdu velmi slabý. Takhle se o play-off nehraje, s takovým výkonem se do něj nedostanou. Výkony týmu jsou velmi nevyrovnané. Porubští jsou schopní doma i venku zahrát výborné zápas a týden na to doma odehrát otřesné utkání a neuhrát zápas, který vyhrát musí, když se chtějí dostat do play-off. Pokud si naopak vezmeme poslední čtyři zápasy Hodonína, kde Jihomoravanky uhrály tři remízy a jednu prohru v Mostu, je to ze strany Hodonína velice patrná změna. Ať už v bojovnosti nebo kvalitě zejména obranné hry, kterou jsem ve svém posledním hodnocení kola kritizoval. Myslím si, že příchod trenéra Reného Kumpána začíná přinášet výsledky. Je to specialista na obranu a ta se v Hodoníně velice zlepšila. Tři remízy ze čtyř zápasů jsou pro nováčka samy o sobě velmi kvalitní a věřím, že nejsou v play-out bez šance, zvlášť, pokud se budou dále zlepšovat. V tom týmu jsou dvě velice mladé hráčky, jsou tam zkušené hráčky, pokud se tam udrží bojovný duch a ještě se popracuje jejich obrana, myslím, že opravdu mají šanci.

 

Veronice Galuškové se v neděli proti Michalovcům dařilo. Čtvrtá nejlepší střelkyně MOL ligy v neděli dorazí na reprezentační sraz.

 

Šlágr Slavia – Michalovce byl kvalitní zápas. Jeden z těch zápasů, o kterých jsem v jednom ze svých předchozích hodnocení kola mluvil, že si tato soutěž, přes svou nižší kvalitu, zachovává. Slavistky asi od patnácté minuty udržely vedení, velice jednoduše dávaly góly, což jim v předchozích zápasech dělalo problémy. Jestli to bylo zlepšenou prací na tréninku nebo slabou obranou Michalovců… Slovenky si stěžovaly, že jejich obrana vyla v tomto zápase špatná. Slavistky byly schopné dávat gól z dálky, fungovala obrana, výborná byla brankářka. To, že byly schopné dávat góly z dálky, to je důležité, tím pádem se to uvolňuje i v prostoru křídel, brankoviště. Byla to zasloužená výhra, kvalitní hra a dobrý zápas, ať je takových více. Z pohledu Michalovců se ukázalo, že jsou trochu v útlumu. Prohrály v Šaľe, prohrály teď na Slavii. Ukazuje se, že mladý tým, který v létě doznal řady změn, už nejsou ty neporazitelné Michalovce. Mladý tým potřebuje dozrát. Ne vždy podává úplně vyrovnané výkony, tým není až tak kvalitní na to, aby všechny zápasy vyhrál, zvlášť na palubovkách týmů z vyšších pater tabulky. To, že jsou momentálně na třetím místě jen bod před Šaľou ukazuje, že to ještě do konce soutěže možná bude zajímavé. Nejen směrem dolů, ale i to, kdo skončí na prvních dvou místech, třetí či čtvrtý.

V nejvyšší česko-slovenské soutěži hraje velmi mnoho mladých českých hráček, které působí v dorostenecké nebo juniorské reprezentaci. Příští týden mají všechny kategorie velice důležité reprezentační srazy. Juniorky čeká velmi zásadní kvalifikace ve Švédsku - jsou posledním mládežnickým výběrem, který ještě obhajuje příslušnost v A kategorii národních reprezentací. Všichni proto musíme držet palce i těmto reprezentačním výběrům. Já osobně jsem spokojený s tím, že žádné hráčky reprezentace nejsou zraněné, nikdo nehlásil žádné problémy. Většina hráček svou formou potvrdila roli důležitých hráček ve svých týmech. Mladé hráčky, které jsou v nominaci, byly ústředními postavami, ať už je to Galušková nebo Jačková na Slavií, Šustková ve Veselí. U opor reprezentace o jejich formě nemám pochybnosti, vím, že si svoje odehrají v lize i na reprezentačním srazu. Stejně tak se to dá říct u hráček které hrají v cizině. Iveta Luzumová si dala svých „tradičních“ devět gólů v Métách v Lize mistryň, vede tabulku střelkyň Ligy mistrů. Jana Knedlíková si také odehraje svoje, hráčky z německé ligy vyhrávají své zápasy, jsou ve formě, takže se těším, až se v neděli sejdeme, dáme dohromady taktiku a podobně jako hráčky věřím, že jeden ze zápasů proti Dánsku uhrajeme. To je nejdůležitější.
 

MOL liga - 21. kolo - výsledky

Bánovce n.B. - SHK Veselí n.M. 29 : 35
Sokol Poruba - HK Hodonín 18 : 18
Baník Most - Sokol Písek 30 : 24
ŠŠK Prešov - Duslo Šaľa 21 : 31
Slavia Praha - Iuventa Michalovce 30 : 27
HC Zlín - Trenčín 32 : 19