Házená v TV

01. 04. 2019 20:05 hod. ČT Sport
CHANCE play off STRABAG Rail Extraligy: Lovosice - Plzeň (případné 4. utkání)
10. 04. 2019 18:10 hod. ČT Sport
Kvalifikace EURO 2020: Česko - Bělorusko
21. 04. 2019 19:00 hod. ČT Sport
CHANCE play off STRABAG Rail Extraligy: semifinále
19. 05. 2019 12:50 hod. ČT Sport
CHANCE play off STRABAG Rail Extraligy: finále
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
12.4.2018 otevřeno: 1115 x

Pozvánka na Mol ligu: Most chce potvrdit interligové zlato, Olomouc chce do play-off

O všem podstatném může být v MOL lize jasné už o víkendu. O tom, kdo vyhraje MOL ligu, kdo se probojuje do play-off, kdo si zahraje o záchranu… A nebo také ne. Dost možná to bude boj až do konce!


Jedno z těch nejzajímavějších utkání je na programu v sobotu večer na severu Čech. Černí andělé na své palubovce v sobotu hostí Olomouc a čeká se hodně zajímavé utkání. Oba týmy totiž mají o co hrát, protože mostecké hráčky by si v případě vítězství mohli na krk po pěti letech pověsit medaili za vítězství ve společné česko-slovenské MOL lize. Olomouc ale nebude snadný soupeř, protože chce zasáhnout do bojů play-off o český titul. „Z hlediska vývoje v posledních kolech MOL ligy je pro nás sobotní zápas vlastně první mečbol v boji o interligové zlato a my bychom jej rádi využili. Větší náboj už toto utkání mít asi ani nemůže, protože soupeř jistě ví, o co nám v utkání půjde, stejně tak my jsme si moc dobře vědomi, o co bojuje Olomouc,“ uvedl mostecký trenér Peter Dávid.

„Vyhrát MOL ligu pro nás na začátku sezony nebyla jednoznačná priorita, ale když se situace vyvinula tímto způsobem, rozhodně toho chceme využít. Máme výhodu domácího prostředí, a pokud fanoušci v naší sportovní hale vytvoří stejně úžasnou atmosféru jako v zápase proti Michalovcům, věřím, že se jim budeme moci odměnit interligovým titulem už po tomto utkání,“ doplnil trenér.

Hanačky rovněž ještě nemají jistotu svého cíle, tedy účasti v play-off. Musí vyhrát v posledním kole doma nad Zlínem a získat tak minimálně o bod víc než jeden z jejich soupeřů (Poruba v zápase s Iuventou a Veselí v Prešově), protože mají horší vzájemnou bilanci. Olomoučanky tak berou za rozhodující právě až poslední zápas, k souboji s Mostem tak mohou přistoupit relativně uvolněně.

Kolo otevře už v pátek měření Trenčína se Šaľou. Naváže na to čtveřice sobotních zápasů. Vedle mosteckého měření třeba další atraktivní souboj Poruby s Michalovci. Ostravanky zvýšily své sebevědomí a především naděje na vyřazovací boje poslední výhrou, když zdolaly Veselí na jeho půdě 22:21. Ani to, ani případná výhra nad Michalovci jim však jistotu play-off nedávají. „Pokud chceme na play-off myslet, musíme zabodovat. To je jasné. Neznamená to ale, že budeme mít vše jisté. Ještě bude záležet také na výsledku Olomouce, zda dokáže bodovat v Mostě," uvědomuje si trenér Peter Olšavský. „Roli bude hrát matematika, ale tím se moc zabývat nechci. Teď prostě věřím, že se povede nám sobotní zápas a budeme úspěšní," dodává kouč. Michalovce mají za sebou střídavé období. Roli favoritů dokáže slovenský celek plnit, v důležitých bitvách o čelo tabulky v Mostě, na Slavii nebo v Šale však neuspěl a spadl až na třetí místo soutěže. „Dlouhou dobu byly suverénem, ale pak tam nastaly určité změny, možná jim to narušilo hru či určitou koncepci," přemýšlí porubský trenér Peter Olšavský. „To ale neznamená to, že by Michalovce byly nějak výrazně oslabeny. Přišel tam staronový trenér, v takovém případě se družstvo vždy káže trochu jiným způsobem a zvedne se. My se s tím musíme vypořádat, v mnoha zápasech s kvalitními soupeři jsme dokázali, že to umíme, takže já se těším," uzavírá Olšavský.

 

Foto: Hynek Zdeněk

 

O body do medailových bojů bude kromě Michalovců bojovat ještě i Slavia, stále živící teoretickou naději na zlato, stejně tak ale nakonec mohou skončit třetí. Jelikož Slavia má po sobotní remíze v Šale s tímto slovenským týmem lepší poměr vzájemných zápasů, mohly se svěřenkyně trenérů Richarda Řezáče a Františka Štiky radovat už minulý víkend z medaile z MOL ligy. „To nás sice těší, ale my míříme nejvýš,“ říká pro klubový web trenér Slavie Richard Řezáč a uvědomuje si, o co jeho hráčky přišly v sobotu dvě sekundy před koncem utkání v Šale, když domácí vyrovnali: „Dostali jsme se do role čekatelů. Situaci nemáme ve svých rukách a musíme spoléhat na pomoc Olomouce. Pohled na tabulku je jasný, stejně jako to, že vítězství z Bánovců prostě přivézt musíme. Ale… Určitě to nebude tak, že přijedeme a ono nám samo spadne do klína. Musíme si odpracovat celých 60 minut,“ nabádá Řezáč a informuje: „A to bude těžké, zvlášť poté, co si většina družstva v týdnu prošla střevními problémy. Takže příprava rozhodně není optimální. I přesto bychom v Bánovcích měli být dominantní.“

Zápasy Bánovců má Řezáč nastudované, ví, co jeho tým čeká a na koho se připravit: „Klaudia Michnová, ta určuje výkon celého družstva. Když se rozehraje ona, tak pro tým dokáže připravit spoustu šancí a sama hodně gólů dá. Takže na ni si musíme dát největší pozor. Víme i z jiných zdrojů, že Bánovce se každým zápasem zlepšují. Takže tam nechceme zaváhat.“

Motivaci mají ale Slavistky jasnou: „Holky vědí, o co hrají. O naději se porvat o prvenství v MOL lize. Což je podmíněné naším plným bodovým ziskem a ztrátou Mostu. Ale stoprocentně pořád bojujeme minimálně o druhé místo. Prohrou bychom si k němu zavřeli všechny cesty,“ varuje Řezáč, který s nadsázkou vypráví o tom, jak důležitý bude duel Most-Olomouc: „Do Olomouce jsme poslal vzkaz, že jim budeme držet palce a budeme jim přát, aby se jim v Mostu podařilo utrhnout nějaký bod.“

Čtveřici sobotních soubojů uzavře duel Hodonína a Písku. I tyto dva týmy dělí v tabulce jen dva body a konečná pozice rozhodne o tom, kdo lépe vykročí do bojů play-out.

V neděli nastoupí na palubovku házenkářky Prešova a Veselí. Veselanky sahaly v přímém souboji s Porubou po bodech nebo alespoň jednom, nakonec odešly smolně těsně poraženy. Ale pořád není vše ztraceno: „Ztraceno opravdu není nic. Výhra nad Porubou by nám sice zajistila lehčí žití a jistou účast v play-off, nicméně nyní jsou počty dost složité. Musíme vyhrát jak v Prešově tak i doma s Hodonínem. Budeme chtít v každém případě bodovat, abychom do play-off šly díky lepšímu vzájemnému zápasu (jak s Ostravou, tak s Olomoucí) klidně i ze třetí příčky mezi českými týmy,“ řekla Deníku Veselanka Kateřina Novotná.

Až na Zlín tedy mají všichni v posledních dvou kolech o co hrát. O postup nebo záchranu.

 

MOL liga - 25. kolo - rozpis

Trenčín - Duslo Šaľa 13.4. 18:30
Sokol Poruba - Iuventa Michalovce 14.4. 18:00
Baník Most - Zora Olomouc 14.4. 18:00
HK Hodonín - Sokol Písek 14.4. 18:00
Bánovce n.B. - Slavia Praha 14.4. 18:00
ŠŠK Prešov - SHK Veselí n.M. 15.4. 15:00