Házená v TV

01. 04. 2019 20:05 hod. ČT Sport
CHANCE play off STRABAG Rail Extraligy: Lovosice - Plzeň (případné 4. utkání)
10. 04. 2019 18:10 hod. ČT Sport
Kvalifikace EURO 2020: Česko - Bělorusko
21. 04. 2019 19:00 hod. ČT Sport
CHANCE play off STRABAG Rail Extraligy: semifinále
19. 05. 2019 12:50 hod. ČT Sport
CHANCE play off STRABAG Rail Extraligy: finále
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
14.4.2018 otevřeno: 1435 x

MOL ligu sezóny 2017/2018 vyhrály házenkářky Baníku Most

Tohle už je jasné. Házenkářky Mostu mají po výhře nad Olomoucí jistotu celkového vítězství v československé soutěži. Svou pozici si naopak prohrou s Michalovci zhoršily házenkářky Poruby, které již nemají rozhodnutí o postupu do play-off ve svých rukou.

MOL liga - 25. kolo

HK Hodonín – Sokol Písek 31:31 (16:4)

Remízou skončilo měření dvou týmů ze spodních pater MOL ligové tabulky v boji o lepší vstupní pozici do play-out. V první půli měli k výhře lépe nakročeno Hodoníňanky, mezi nimiž střelecky opět zazářila Patrnčiaková. Přibližně ve 45. minutě se ale karta obrátila, Písek nejen vyrovnal, ale křehké minimální vedení překlopil na svou stranu. Do posledních dvou minut vstupoval s dvoubrankovým náskokem, diváci ale ještě viděli čtyři branky, z toho ale jen jednu do sítě Hodonína a utkání tak skončilo dělbou bodů po výsledku 31:31.

Nejvíce branek: Patrnčiaková 12/5, Tóthová 7, Pospíšilová 6 – Michková 8, Kubišová 6, Šelaisová 5. Rozhodčí: Baader, Novotný. Sedmimetrové hody: 5/5 – 4/3. Vyloučení: 4:4. Diváci: 153.

 

DHK Baník Most – DHK Zora Olomouc 31:23 (15:9)

Utkání prvního se čtvrtým mělo od začátku jasný průběh. Na začátku se z dálky trefily mostecké Szarková a Maňáková i přesto, že olomoucká obrana byla velmi pohyblivá a dařilo se jí mostecké útoky přerušovat. V úvodu se několikrát předvedla domácí brankářka Müllnerová, která tím umožnila založit několik rychlých útoků první a druhé vlny, ze kterých Most relativně snadno zvyšoval svůj náskok až na poločasových 15:9. Černým andělům se povedl i vstup do 2. poloviny utkání, když vstřelili 4 branky v řadě a odskočili na rozdíl 10 branek. To umožnilo vyměnit sestavu, kdy zbytek utkání řídila hru Mostu v útoku K. Kostelná. Olomoucké hráčky se ale nevzdaly, donutily domácího trenéra k výměně brankářek, kdy se do branky dostala Bezpalcová. Závěr utkání se již dohrával v klidném tempu, kdy se oba týmy střídali v pravidelném vstřelování branek. Po závěrečném hvizdu rozhodčích Zelenky a Nezbedy, když na tabuli svítilo skóre 31:23, propukli oslavy titulu domácích v letošním ročníku MOL ligy, protože mostecké hráčky v posledním kole již nikdo nemůže přeskočit. Jedná se o 2. titul mistry MOL ligy v historii Černých andělů.

Nejvíce branek: Szarková 8/1, Kovářová, Maňáková, Zachová po 5 - Jansová 5/1, Salčáková 5, Gajdošíková 4. Sedmimetrové hody: 4/3 - 4/2. Vyloučení: 5 - 4. Diváci: 775.

Peter Dávid, trenér Baníku Most: „Jsme velice rádi, že se nám podařilo získat titul v MOL lize, i když to pro nás letos nebyl primární cíl. Do utkání jsme vstoupili v jasným cílem rozhodnout o titulu již dnes a tomu jsme podřídili i naši přípravu. Nepochybně to bylo vidět od začátku utkání. Zápas se pro nás vyvíjel velmi dobře, brzy jsme ho kontrolovali a jsem velice rád, že jsme prostřídali všechny brankářky a každý si mohla zažít utkání, po kterém následovala malá sprcha šampaňským, protože nás čeká již ve čtvrtek utkání se Slávií, které máme co vracet. Pak přijdou ty pravé oslavy titulu v MOL lize a po nich? Tvrdá příprava na play-off, ve které chceme také uspět.“

Jan Hegar, trenér Zory Olomouc: „Cílem bylo pokusit se bodovat vzhledem k postavení obou týmu v tabulce soutěže. V 1. půli jsme drželi s domácími krok, ale sráželi nás neproměněné šance. V zakončení jsme selhávali a soupeř si vytvořil 7 brankový náskok. Ve 2. půli jsme střídali dobré okamžiky s horším, ale nikdy jsem se nedostali blíže než na rozdíl 3 branky. Domácí zaslouženě zvítězili. Gratuluji jim k vítězství v MOL Lize.“

 

DHC Sokol Poruba - Iuventa Michalovce 27:28 (13:16)

Porážkou zakončily své působení v této sezoně mezinárodní MOL Ligy házenkářky Poruby. Svěřenkyně trenéra Petera Olšavského nestačily v duelu 25. kola na Michalovce, když jim podlehly 27:28 (13:16) a jejich osud v otázce českého play-off je tak v rukou soupeřů. Dlouho to vypadalo, že hostující hráčky zlomí odpor domácího týmu na přelomu poločasů, když v závěru toho prvního poodskočily na rozdíl tří branek, který po obrátce ještě zdvojnásobily. Poruba se však nevzdala, zabojovala a výrazně utkání zdramatizovala, když v závěrečných vteřinách sahala po vyrovnání a zisku bodu. Snaha Revajové však dvakrát skončila na brankářce Mulikové, potažmo obraně slovenského celku. Sokolky, kterým nyní s 28 body patří pátá příčka v MOL Lize, tak nyní musí čekat na výsledky Veselí a Olomouce v tomto, potažmo závěrečném kole, jež se hraje příští týden. Poruba má v něm volno.

Nejvíce branek: Polášková 6/1, Desortová 5/2, Andrýsková 4, Minarčíková 4 - Rebičová 6, Holešová 5, Trehubová Fiľková 5. Rozhodčí: Bubeníček, Petruška. Vyloučení: 3:3. Sedmimetrové hody: 3/3 – 2/1. Diváci: 135.

Peter Olšavský, trenér Sokola Poruba: „Za sebe musím říct, že nám utekly dva úseky, které nás nakonec stály vítězství. Závěr prvního poločasu, kdy nám soupeř odskočil na tři góly, navíc po našich chybách, které nebyly vytvořené pod tlakem soupeře. Spíše naší lehkovážností. Do druhého poločasu jsme děvčata nabádali, že nesmí dělat chyby, musí proměňovat šance a v obraně být agresivnější. Brzdilo nás i to, že nám to vzadu nefungovalo, dostali jsme hodně branek. Na začátku druhé půle nám soupeř utekl o šest gólů a to se proti Michalovcům těžko dobíhá. Dokázali jsme to trochu stáhnout, ale závěr nám bohužel nevyšel. Chtěli jsme hrát play-off, ale nic jiného než se soustředit na to, abychom sezonu dohráli se ctí, nám už nezůstává."

Ján Packa, trenér Iuventy Michalovce: „Pro nás to byl dost důležitý zápas z pohledu postavení v tabulce, chceme jít do slovenského play-off z prvního místa. Naštěstí se nám to podařilo, v poločase jsme vedli o tři góly. Když to pak bylo o šest, tak jsem si říkal, že snad už neprohrajeme, ale vidíte, všechno je možné. Tam jsme hráli trochu lehkovážně, nastřelili jsme tři tyčky, nedali důležitou sedmičku, brankářka si míč srazila do brány, navíc jeden gól nebyl uznaný. Bylo tam víc chyb, které by družstvo nemělo udělat. Z vítězství mám radost, ale máme na čem pracovat."

 

HK Sokol Bánovce nad Bebravou – Slavia Praha 19:39 (9:19)

Slávistky si do Bánovců přijely pro povinnou výhru a po pár minutách svou misi naplňovaly. Pomohly jim k tomu i domácí hráčky, které měly třináctiminutový brankový výpadek, ve kterém naopak Slávistky vstřelily šest gólů a vytvořily si rozhodující náskok. Na ten domácí neuměly zareagovat a skóre narůstalo a narůstalo. Do přestávky činil rozdíl deset branek, na konci utkání dvojnásobek. Přesto už nemá Slavia šanci zabojovat o celkové vítězství v MOL lize, jasným vítězem je již Most.

Nejvíce branek: Michnová 5/2, Srncová 4, Matušicová 4 – Galušková 8/1, Jačková 6, Pokorná 6/1. Rozhodčí: Zubo, Oťapka. Sedmimetrové hody: 5/2 – 2/2. Vyloučení: 5:3.

Richard Řezáč, trenér Slavie Praha: „Bohužel všechno dopadlo podle očekávání, tedy že Most doma porazil Olomouc a Michalovce zvítězily v Porubě. Takže si s Michalovcemi zahrajeme na dálku o druhé místo v MOL lize. Chceme to v Mostu v posledním kole zvládnout, protože víme, že hrajeme o druhé místo v MOL lize. Ale na úkor zdraví určitě ne. Protože nás čeká play-off a naším dalším cílem je být v něm co nejúspěšnější. V úvodu zápasu v Bánovcích jsme dělali moc technických chyb, trvalo nám chvíli, než jsme se do zápasu dostali. Ale když už jsme do tempa, na které jsme zvyklí, dostali, tak jsme dominovali. Hráli jsme to, co jsme si řekli. Jsme rádi, že do utkání zasáhli všechny hráčky. Obzvlášť musím pochválit obě brankařky, které před play-off ukázaly skvělou formu, což nás těší. Bohužel jsem od 15. minuty hráli bez zraněné Hany Kvášové, která inkasovala ránu do nohy. V pondělí budeme vědět, jak to s ní bude pro duel v Mostu. Zbývající tři spojky Magdalena Svobodová, Tereza Pokorná a Veronika Galušková odvedly dobrou práci, takže s výkonem jsme spokojení.“