TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
2.5.2018 otevřeno: 1876 x

Mladší dorostenky Slavie s předstihem mistryněmi republiky

Starší dorostenci Zubří oslavili mistrovský titul o víkendu, ve sváteční den se ze stejného úspěchu radovaly mladší dorostenky Slavie Praha. V obou vyrovnaných skupinách soutěže starších dorostenek se bude o cenný kovy bojovat až do konce soutěže

1. liga mladších dorostenek

Na 1. máje se v Praze rozhodlo o mistru České republiky v mladších dorostenkách. Dvě kola před koncem soutěže potvrdily mladší dorostenky DHC Slavia Praha svým vítězstvím nad Jiskrou Otrokovice 34:23 svou spanilou jízdu soutěží a s předstihem získaly titul přeborníka České republiky. „Během sezóny nepoznaly naše hráčky v dosavadním průběhu soutěže přemožitele a tak je titul ve správných rukou. Uvidíme, zda se nám podaří uhájit neporazitelnost ve zbývajících dvou zápasech, kdy se utkáme se svými pronásledovatelkami z Jindřichova Hradce a Zlína,“ okomentoval výsledkovou bilanci svých svěřenek trenér Michal Červenka.

Právě mezi nimi týmy Jindřichova Hradce a Zlína se rozhodne o druhém místě a s tím i o tom, kdo doprovodí Slavii do bojů Československého poháru, který se bude konat na Slovensku od 25.5. do 27.5. Hodně napoví jejich vzájemný souboj ve Zlíně, který je na programu 3. května. Soutěž mladších dorostenek tak spěje k velmi atraktivnímu závěru.

Zajímavě se vyvinula i situace okolo udržení v soutěži. Po odstoupení družstva HK Ivančice jsou možným sestupem ohrožena všechna družstva od 4. do 11. místa. Rozdíl mezi čtvrtým a jedenáctým je v současné době pouhé tři body. Vzhledem k nestejnému počtu zápasů jich některá družstva mohou získat ještě šest.

 

Vítězky 1. ligy mladších dorostenek, házenkářky Slavie Praha.

 

1. liga starších dorostenek

Jedno, maximálně dvě utkání zbývají dohrát házenkářkám ve skupiny západ 1. ligy starších dorostenek. K vítězství mají zatím lépe nakročeno házenkářky DHC Plzeň, na paty jim ale šlapou Mostečanky, přičemž týmy dělí jediné vítězství a rozhodovat se bude v jejich vzájemném zápase, který je naplánován do Mostu na neděli 6. května 2018. Poslední v tabulce už zůstane tým Havlíčkova Brodu, který dosud vybojoval jen tři body a i kdyby v obou svých zbývajících zápasech zvítězil, nebude to stačit na předposlední Slavoj Žirovnice, který drží momentálně osm bodů.

Ve východní skupině je čelo tabulky vyrovnané. Do konce soutěže chybí týmům odehrát už jen jediné kolo, které je naplánováno spolu s jednou dohrávkou 21. kola a jednou dohrávkou 16. kola na víkend 5. až 6. května. Týmy od prvního místa, kde se momentálně vyhřívá Poruba, až po třetí příčku dělí jen jeden bod, Ivančice ze čtvrtého místa dotírají jen s dvoubodovou ztrátou na medailisty. O dělbě cenných kovů se tak bude rozhodovat až v samém závěru soutěže. I tady je ale rozhodnuto o tom, komu připadne poslední místo. Tým Hlučína v soutěži ani jednou nebodoval a nemá tak šanci dotáhnout čtyřbodový Sokol Velké Meziříčí.