Házená v TV

23. 01. 2019 16:05 hod. ČT Sport
MS v házené 2019 (vstupy, celé na webu ČT Sport)
23. 01. 2019 20:55 hod. ČT Sport
MS v házené 2019 (vstupy, celé na webu ČT Sport)
25. 01. 2019 17:20 hod. ČT Sport
MS v házené 2019: semifinále
25. 01. 2019 20:20 hod. ČT Sport
MS v házené 2019: semifinále
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
11.5.2018 otevřeno: 477 x

Pozvánka na play-off: „Tradiční“ finále a napínavý moravský souboj o třetí místo

O víkendu to vypukne. Týmy Slavie Praha, Baníku Most ale i Zory Olomouc a Veselí nad Moravou odehrají první souboje v konečném boji o medaile. Obhájí titul Most nebo tradiční finále konečně prolomí Slavia? A pověsí si Hanačky na krk podruhé v řadě bronz?

Play-off – Česká republika – finále:

DHC Slavia Praha – DHK Baník Most, 12. května v 17.00, 19. května v 18.00, případně 20. května v 18.00

Černí andělé, obhájci titulu, už se pilně připravují na finálové boje, ve kterých se opět střetnou se svým obvyklým rivalem, pražskou Slavií. „Jedná se vlastně o tradiční finále a podle výsledků v MOL lize vlastně tak trochu i očekávané. I v tomto případě platí, že v bojích o titul půjde především o aktuální formu a celkovou únavu obou týmů. A velkou roli v nich samozřejmě bude hrát i psychika,“ uvedl mostecký trenér Peter Dávid. Se svým týmem přitom nijak neřeší fakt, že první vzájemné utkání odehrají Černí andělé v Praze v sobotu 12. května a o týden později se série přesune do Mostu. „Tato derby jsou úplně o něčem jiném než obvyklá ligová střetnutí, ale samozřejmě očekávání jsou velká a my se s finálovými souboji chceme popasovat, jak nejlépe dovedeme a rozhodně máme v plánu obhájit loňský titul,“ doplnil trenér.

Roli nebude hrát ani fakt, že poslední vzájemné utkání v posledním kole základní části MOL ligy Černým andělům nevyšlo. „V podstatě celý tento zápas nám nevyšel. Na druhou stranu jsme v něm ale sledovali i trochu jiné cíle, snažili jsme se protočit celý kádr, abychom si udělali co nejpřesnější obrázek, jak na tom jednotlivé hráčky jsou. Teď už jsme ale někde jinde, finále se hraje od nuly a vzájemná bilance ani statistiky už v této fázi nehrají roli,“ připomněl Peter Dávid.

Černí andělé půjdou do finálových bojů v nejsilnější možné sestavě, kromě dlouhodobě zraněných se všechny ostatní hráčky již naplno zapojily do přípravy. „Vlastně mám i trochu radost z toho, že se ve finále opět střetneme se Slavií, protože řada fanoušků má možnost přijet nás podpořit a zažít i atmosféru na soupeřově půdě. Vím, že náš fanklub vypravuje autobus, takže čekám, že přijedou i naši skalní příznivci, kteří jsou ve svém koutě haly vždycky velmi dobře slyšet a jejich podpora nám pomáhá,“ uzavřel Peter Dávid.

 

 

Slavii čeká o víkendu poslední domácí zápas v této v sezoně a také poslední zápas brankářky Petry Kudláčkové před jejím odchodem do švédského Kristianstadu. „Pro mě je to minimálně na dva roky poslední šance, jak se Slavií po těch letech získat titul. Zatím mám spoustu stříbrných medailí, ať ze společné MOL ligy a nebo českého play-off. Letos si nepřeji nic jiného než ten Most zdolat,“ říká pro klubový web Petra Kudláčková. Podobné odhodlání přidává také trenér Richard Řezáč, který chce se svým tým ukončit pětiletou vládu Mostu na zlatém stupínku. „Víme, o co jde, ale nechceme hráčky stresovat, takže se připravujeme jako na každý jiný ligový zápas,“ vypráví pár hodin před první akcí finále Řezáč, který se proměnil v ladiče (formy) a psychologa. „Vidím, že jsou holky odhodlané, chtějí a ukazují sílu. Věřím, že tak, jak jsme končily semifinále, vstoupíme do finále,“ doplňuje Řezáč.

Dvě semifinálová utkání Mostu proti Zoře Olomouc si teď Řezáč pouští častěji než zápasy hokejového mistrovství světa. „Pustil jsem si i náš poslední vzájemný zápas s Mostem, ale ten neodpovídá současnému stavu, protože tehdy jsme hráli v jiných sestavách. Ale i tak se z toho dá něco vyčíst. Dáváme si pozor na jejich individuality a připravujeme se na nějaké možnosti obrany i útoku. Vždyť Most je špička ligy. Zápasy nebudou vůbec lehké, ale věřím, že se nám je v domácím prostředí podaří potrápit až tak, že se ujmeme vedení v sérii,“ popisuje Řezáč a na otázku, zda s kolegou Františkem Štikou plánují osobní obranu na klíčovou hráčku Mostu Simonu Szarkovou, s klidem odpovídá: „Zatím nezvažujeme osobní obranu Szarkové. Samozřejmě je to nejnebezpečnější hráčka Mostu, ale ve spolupráci s Maňákovou (dříve Růčkovou), Kovářovou a Janouškovou jde o nejúdernější soubor spojek v celé lize. Musíme se na ně připravit jako na celek, a ne jen na jednu hráčku. To by se nám mohlo vymstít.“

Kouč Řezáč doufá, že Petra Kudláčková ve svém posledním domácím zápase předvede stejnou exhibici jako při obou domácích semifinálových duelech minulý víkend proti Veselí nad Moravou. „Petra nám ten postup vychytala,“ opakuje Řezáč a k tématu „brankařky“ dodává: „Celkově to bude o tom, kdo se lépe vyspí. (smích) Jedním z faktorů by mohly být i brankařky, protože obrany, jak Mostu, tak i naše, jsou kvalitní. A je otázka, jak se k tomu přidají gólmanky a jestli z toho půjde vytěžit nějaký rychlý útok. Když to vezmu celkově, tak bychom s dvojicí Kudláčková-Hillebrandová na tom měli být lépe než Most s tandemem Müllnerová-Bezpalcová. Rozhodne momentální forma, naladění a jak bude fungovat obrana. Jde o soukolí věcí, které do sebe musí zapadnout, aby byly výkony hráček na nejvyšší úrovni.“

 

Play-off – Česká republika – o 3. místo

Zora Olomouc – SHK Veselí n. M., 12. května v 17.30, 18. května v 18.00, případně 19. května v 18.00

Po zklamání z vyřazení v semifinále play – off s pražskou Slavií se nyní veselské Panenky musí rychle přeorientovat na boj o konečné třetí místo. „V hlavách stále ještě máme, že se nám nepodařilo postoupit do finále, přestože jsme v pátek nebyli na hřišti slabším týmem. Moc nás to mrzí,“ přiznal trenér SHK Veselí nad Moravou Ľuboš Hudák.

Veškerá příprava nyní už ale směřuje k sobotnímu zápasu v Olomouci. Když tam na konci února Veselanky hrály, dlouho to vypadalo na jejich debakl (ve 40. minutě to bylo už 20:10 pro Olomouc), pak ale hostující házenkářky předvedly neuvěřitelnou stíhací jízdu a v 58. minutě srovnaly na 23:23, aby nakonec těsně podlehly 25:24. „Poslední zápas v Olomouci nám v první půli moc nevyšel. Dostali jsme se tam do křeče. Nešlo nám to v útoku, ani v obraně. Pak jsme si to vyříkali. Začali jsme lépe bránit, tlačili jsme se dopředu a dostávali se do protiútoků. Hráli jsme najednou tak, jak jsme měli hrát už od začátku. Scházelo nakonec málo a bodovali jsme. Musíme se nyní vyvarovat toho, abychom tam odehráli stejný první poločas, jak předtím,“ upozorňuje své svěřenkyně Hudák.

Boj o medaili bude podle něj těžký. „Stejně jako se Slavií opět mohou rozhodovat drobnosti, jako třeba lepší vyspání na zápas. Olomouc bude určitě na nás dobře připravena, neboť nikdo nechce skončit bez medaile. Věřím ale, že budeme herně i v hlavách připraveni na ten zápas tak dobře, a že první krok k medaili uděláme my,“ hlásí bojovně veselský kouč.

Olomoučanky se v souboji s Mostem prezentovaly kvalitním výkonem a poklonu jim složil i mostecký kouč Peter Dávid. „Olomouc ukázala, že není v play-off náhodou. Ta jejich obrovská úderná síla ze spojek, to opravdu klobouk dolů,“ komentoval kouč Černých andělů poslední vzájemný souboj. Olomouc teď tedy lační alespoň po zopakování loňského úspěchu – zisku bronzových medailí. „Hrály jsme v Mostě uvolněně, věděly jsme, že už nemáme co ztratit a tak jsme to domácím hodně ztížily. Bylo by teď od nás hloupé nemyslet po takovém výkonu na bronzové medaile. Určitě bychom je chtěly,“ řekla gólmanka Zory Lucie Rašková.