Házená v TV

23. 01. 2019 16:05 hod. ČT Sport
MS v házené 2019 (vstupy, celé na webu ČT Sport)
23. 01. 2019 20:55 hod. ČT Sport
MS v házené 2019 (vstupy, celé na webu ČT Sport)
25. 01. 2019 17:20 hod. ČT Sport
MS v házené 2019: semifinále
25. 01. 2019 20:20 hod. ČT Sport
MS v házené 2019: semifinále
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
11.5.2018 otevřeno: 757 x

O titul v kategorii starších dorostenek si to rozdají házenkářky Mostu a Poruby

Mostecké házenkářky čeká skutečně nabitý víkend. Boj o titul svedou kromě žen také starší dorostenky Černých andělů. První finálové utkání proti Porubě, vítěznému týmu skupiny první ligy starších dorostenek - východ, je čeká už v neděli 13. května na domácí půdě.

Soutěž starších dorostenek dospěla do bojů o národní medaile. Základní část soutěže se hraje rozdělena na východní a západní skupinu. A obě skupiny byly opravdu vyrovnané až do posledních minut závěrečných kol. Týmy na prvních čtyřech příčkách východní skupiny dělí pouhé tři body – vítěz skupiny, tým Poruby, vybojoval v osmnácti zápasech 29 bodů, Zlín na druhém místě a Olomouc na třetím jen o bod méně, Ivančice s 26 body na kontě skončily čtvrté. Z této čtveřice si nakonec zahrají o medaile házenkářky Zlína a Poruby. Porubanky zpečetily vítězství v moravské skupině o víkendu výhrou nad Bohunicemi, a tak si svěřenkyně Romana Tichého zahrají ve finále proti Černým andělům.

 

 

„S týmem Poruby už jsme se měli možnost konfrontovat v rámci finálového turnaje Českého poháru, ale tentokrát se bude jednat o trochu jiný zápas, protože nyní je náš tým poměrně výrazně oslabený. Už zápas proti Plzni jsme museli zvládat se čtyřmi spojkami. To je v tuto chvíli místo, kde se potýkáme s největšími problémy, protože kvůli zraněním nemůžeme počítat s Barborou Srpovou a Lucií Macháčkovou, dlouhodobě je mimo hru Veronika Šípová a od mistrovství světa středních škol v Kataru je zraněná i Barbora Hrbková. V těžkém zápase s Plzní jsme se proto museli spolehnout na trojici Veronika Mikulášková, Adéla Ulbertová a Veronika Dvořáková a je velmi dobře, že nám v zápase pomohla Sára Kovářová, protože se třemi spojkami bychom utkání proti Plzni jen těžko zvládli,“ vysvětlil trenér starších dorostenek Peter Sabadka. Do domácího utkání proti Porubě by ale měla v neděli nastoupit prakticky totožná sestava, která si naposledy před domácím publikem vedla úspěšně proti Plzni.

„Utkání o titul nebude snadné, Poruba je na tom podobně jako my, má hráčky se zkušenostmi MOL ligy, zřejmě nejvýraznější postavou jejich týmu je Eliška Desortová, která nastupuje pravidelně i za ženský tým. Myslím, že začínat finále na domácí půdě je trochu nevýhoda, ale budeme se snažit, abychom před domácím publikem uspěli, a věřím, že nás naši fanoušci přijdou podpořit,“ doplnil trenér.

 

 

Finálová série starších dorostenek se hraje pouze na dva zápasy pohárovým způsobem. První z nich se odehraje v neděli na palubovce Mostu, další je na programu 22. května v Porubě.

O třetí příčku si to se Zlínem rozdají házenkářky DHC Plzeň. Ty odehrály vyrovnanou partii s Mostem, na konci bojů skupiny východ měly oba týmy shodně na kontě 38 bodů, když oba prohrály jen jediné utkání a to Plzeň v Mostě a Most v Plzni! Právě nedělní, výše trenérem Sabadkou zmiňovaný, souboj 6. května mezi Mostečankami a Plzeňankami tak byl v jistém smyslu slova předčasným finále a Plzeň po prohře zabojuje alespoň o bronz. „Jsem hrdý na svůj tým v Plzni vychovaných hráček, a to nejen po stránce házenkářské, ale i stránce lidské. Doufejme, že hráčky DHC najdou během dalšího týdne dostatek motivace zabojovat o svoji šestou republikovou medaili v souboji o třetí místo s HC Zlín,“ uvedl na klubovém webu trenér DHC Plzeň Tomáš Jiskra.

Zlín umístěním do druhého místa východní skupiny splnil základní cíl, který si před sezónou stanovil. Proti ambicióznímu týmu Plzně to Zlíňanky nebudou mít snadné. Finálový duel oba týmy rozehrají v sobotu 12. května ve Zlíně, rozhodnuto bude 20. května, kdy se oba týmy střetnou v Plzni.

 

1.liga starší dorostenky 1-4 - rozpis

Zlín - DHC Plzeň 12.5. 13:00

DHK Baník Most - Poruba 13.5. 14:30

DHC Plzeň - Zlín 20.5. 16:00
 
Poruba - DHK Baník Most 22.5. 18:00