Házená v TV

23. 01. 2019 16:05 hod. ČT Sport
MS v házené 2019 (vstupy, celé na webu ČT Sport)
23. 01. 2019 20:55 hod. ČT Sport
MS v házené 2019 (vstupy, celé na webu ČT Sport)
25. 01. 2019 17:20 hod. ČT Sport
MS v házené 2019: semifinále
25. 01. 2019 20:20 hod. ČT Sport
MS v házené 2019: semifinále
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
16.5.2018 otevřeno: 739 x

Vrcholí boj o medaile. Potvrdí Most první finálovou výhru i doma? Obhájí Zora bronz?

Po víkendu bude jasno, medaile budou rozdány. Příprava na domácí finálové střetnutí se Slavií vrcholí a Černí andělé chtějí udělat maximum pro to, aby série na dva vítězné zápasy skončila už po sobotním zápase. K obhajobě bronzu mají nakročeno hráčky Olomouce. O víkendu porazily na Hané Veselí o branku, o medaili se rozhodne nadcházející pátek, případně v sobotu ve Veselí. A Panenky doufají, že to bude opravdu až v sobotu.

Play-off – Česká republika – finále:

DHK Baník Most - DHC Slavia Praha, 19. května v 18.00, případně 20. května v 18.00, stav série 1:0

„Máme samozřejmě lehkou výhodu v tom, že jsme před týdnem zvládli zápas v Praze. Jde o vydřené vítězství venku, což nám dodalo jistou dávku sebevědomí, ale není to nic, co by nám doma nějak výrazně pomohlo. Naší snahou je uzavřít finálovou sérii už v sobotu,“ řekl na úvod trenér mosteckého týmu Peter Dávid. Na přípravě Černých andělů se ale od minulého týdne nic zásadního nezměnilo. „Příprava zůstává prakticky stejná jako před prvním finálovým utkáním. Samozřejmě budeme analyzovat utkání v Praze, které je pro nás v tuto chvíli nejaktuálnější. Jinak ale stále platí to, co už jsem říkal v minulosti. Jde o zápasy, kde se oba soupeři velmi dobře znají, vědí, co jeden od druhého mohou očekávat. Žádná velká kouzla se už v této fázi vymýšlet nedají. Pro nás je důležité, že v týmu nemáme žádný zdravotní problém, takže se v sobotu doma představí stejná sestava, která odehrála utkání v Praze,“ doplnil trenér Mostu.

I když se hraje o titul, mostecké hráčky si žádný velký tlak nepřipouštějí. „V tuto chvíli neřešíme, že se hraje finále, ani jaký je stav série, soustředíme se na konkrétní zápas, do kterého chceme dát maximum. A i když je to sport, takže stát se může cokoli, věřím, že i s podporou skvělých mosteckých fanoušků se nám to podaří,“ uzavřel Dávid.

Slavia po domácím dramatu sbírala síly. „Dali jsme holkám dva dny volna, aby si odpočinuly a přišly s chutí a s náladou, s jakou jsme to sobotní utkání končili. Pevně věřím, že čtyři dny na konsolidaci v hlavě a na přípravu stačí,“ řekl pro klubový web trenér Slavie Richard Řezáč. A o co dál? „Hlava už tady „nemá“ co dělat, protože se holky přesvědčily, že nemusejí hrát pod tlakem, že mohou hrát naši hru, na kterou se připravujeme. Ve druhém poločase plnily taktické pokyny, o kterých jsme mluvili. Bylo to o přístupu,“ uzavřel trenér Slavie Praha Richard Řezáč.

Zápas Černých andělů se Slavií začíná v sobotu 19. května v mostecké sportovní hale od 18:00 hodin.

 

Foto: L. Nussbauer

 

Play-off – Česká republika – o 3. místo

SHK Veselí n. M. - Zora Olomouc, 18. května v 18.00, případně 19. května v 18.00, stav série 0:1

Před více než osmi měsíci začínaly házenkářky SHK Veselí nad Moravou interligovou sezónu domácím zápasem s Trenčínem. Na domácí palubovce se s ní i rozloučí. Otázkou ovšem zůstává, zda budou fanoušci ve Veselí svědky jednoho nebo dvou zápasů o konečné třetí místo. Jisté je, že pokud chtějí Panenky bronzové medaile, musí Olomouc bezpodmínečně dvakrát porazit.

Veselanky měly k vedení na zápasy 1:0 v Olomouci velmi blízko. V prvním poločase už vedly sedmibrankovým rozdílem. „V šatně jsem hráčky upozorňoval, že potřebujeme v prvních 15 minutách druhé půle zabrat a udržet si herní pohodu z první půle, byli jsme ale nedůrazní v koncovce, a to se nám vymstilo,“ připomněl první boj o 3. místo trenér SHK Veselí nad Moravou Ľuboš Hudák. Na tým totiž poté padla nervozita, která byla příčinou chyb. „Dostávali jsme góly do prázdné branky, což se nám v celé sezóně nestávalo. Kamenem úrazu ale byly neproměněné šance, stálo nás to vítězství,“ upozornil kouč slováckého celku.

V pátek od 18 hodin je na pořadu druhé utkání o bronz a Veselí má velkou motivaci stav srovnat na 1:1. „Budeme nyní pod tlakem, protože prohráváme 0:1. Navíc Olomouc udělá určitě všechno pro to, aby u nás sérii ukončila již v pátek. My ale v domácím prostředí prohrát nechceme. Doufám, že se dobře připravíme a stav srovnáme,“ zdůraznil Hudák. Jestliže by se Veselankám v pátek podařilo uspět, rozhodne se v sobotu opět ve Veselí nad Moravou. Zápas by se hrál od 17 hodin. Oba celky by se tak utkaly v rozmezí necelých 24 hodin dvakrát. „V utkáních play – off proti pražské Slavii jsme si vyzkoušeli hrát dva zápasy ve dvou dnech a hráli jsme přitom relativně dobře. Je ale konec sezóny a síly ubývají, je proto těžké říct, kdo jich má víc, jestli my, nebo Olomouc,“ dodal trenér veselských Panenek.

V Olomouci držela domácí tým svými zákroky především brankářka Lucie Rašková. „Rašková byla hlavní osobností na palubovce, zápas otočila prakticky ona sama," komentoval to po zápase trenér Olomouce Jan Hegar. Teď musí doufat, že podobně dobrý den bude mít nejen Rašková, ale třeba i kanonýrka Kubáčková a další členky týmu i v pátek, případně v sobotu, ve Veselí.

 

Foto: Hynek Zdeněk