Házená v TV

16. 12. 2018 14:00 hod. Sport 1
EHF EURO 2018: O 3. místo
16. 12. 2018 17:30 hod. Sport 1
EHF EURO 2018: Finále
21. 12. 2018 19:10 hod. ČT Sport
HK FCC Město Lovosice - TJ Cement Hranice
21. 12. 2018 19:10 hod. ČT Sport
HK FCC Město Lovosice - Cement Hranice
TV COM Inkostar

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
19.5.2018 otevřeno: 1804 x

Je rozhodnuto! Most slaví národní titul, Slavii porazil i podruhé

Most letos vyhrál na domácí půdě vše, co mohl. Český pohár, MOL ligu a teď i národní titul. I v odvetě Černí andělé zdolali Slavii Praha a slaví titul mistra České republiky.

MOL liga - Česká republika - finále

DHK Baník Most – DHC Slavia Praha 28:24 (17:14), výsledek série 2:0

Most slaví šestý titul v řadě. Už od prvních minut bylo jasné, že se bude hrát vyrovnané utkání a v prvních minutách se oba týmy přetahovaly o každou branku. V polovině prvního dějství sice Slavia odskočila na rozdíl dvou branek, ale domácí hráčky rozdíl smazaly a naopak překlopily vedení na svou stranu a do šaten o poločase odcházely s tříbrankovým vedením. Na začátku druhé půle Slavia z rozdílu umazala, ale domácí hráčky už nedopustily srovnání skóre a naopak svůj náskok navýšily na konečný čtyřbrankový rozdíl.

Nejvíce branek: Kovářová 11/2, Chmelařová 5, Maňáková 5 – Kvášová 8, Galušková 5/1, Jačková 4. Rozhodčí: Pavel Blanar, Michael Haramul. Sedmimetrové hody: 6/3 – 1/1. Vyloučení 5/4.

Peter Dávid, trenér DHK Baník Most: „Je to pro nás fantastický pocit, že jsme sezonu dotáhli do tak úspěšného konce, už protože jsme byli sužovaní těžkými zraněními. Zvládli jsme triple, se kterým jsme ani nepočítali, ale toto je ten nejcennější kov, ze kterého jsme nejvíc šťastní. Bylo to těžké utkání, ale čekali jsme to. Věděli jsme, že v zápase ze sebe vydají maximum. Zpočátku hrála fantasticky Kvášová, ta nám dělala velké problémy, vůbec vstup do utkání nebyl podle našich představ. Postupně se nám to ale podařilo otočit a v závěru už jsme utkání kontrolovali a zaslouženě vyhráli.“

Richard Řezáč, trenér DHC Slavia Praha: „V dnešním zápase rozhodla hra křídel, měli jsme žalostnou střelbu. Podařilo se nám několikrát dostat soupeře pod tlak, ale bohužel jsme z toho nic nevytěžili. Most měl větší sebevědomí, možná byl soupeř mentálně lépe připraven než naše hráčky. Dnes ale rozhodla hra křídel.“

 

Foto: Jan Pimper