Házená v TV

26. 05. 2019 10:30 hod. ČT Sport
Finále: Plzeň - Karviná, živě na webu a HBB TV, záznam ve 22:50 na ČT Sport
31. 05. 2019 20:00 hod. ČT Sport
Kvalifikace o MS 2019: Česká republika - Černá Hora
12. 06. 2019 17:50 hod. ČT Sport
Kvalifikace EURO 2020: Finsko - Česko
16. 06. 2019 18:00 hod. ČT Sport
Kvalifikace EURO 2020: Česká republika - Bosna a Hercegovina
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
23.5.2018 otevřeno: 905 x

Starší dorostenky Mostu obhájily mistrovský titul, stříbro brala Poruba, bronz patří Plzni

Starší dorostenky Černých andělů zvládly i druhý vzájemný zápas v Porubě a vyhrály vysoko 31:17. Obhájily tak loňský mistrovský titul. Poruba tak brala stříbro, bronz vybojovaly házenkářky DHC Plzeň.

1. liga starších dorostenek - finále

Sokol Poruba vs. DHK Baník Most 17:31 (7:16), výsledek série 0:2

„Jsem moc spokojený s výkonem, který jsme v Porubě předvedli. Děvčata zaslouží pochvalu, protože dodržela veškeré taktické i herní pokyny a dokázala zápas už od počátku dostat pod kontrolu. Poučili jsme se z prvního utkání v Mostě, kdy dobrý dojem z naší hry trochu pokazilo nevyvedených posledních patnáct minut. Tentokrát se nic takového nestalo a naopak jsme svůj výkon ještě vygradovali,“ uvedl po utkání trenér mosteckých starších dorostenek Peter Sabadka.

Trenér Mostu neskrýval radost z předvedené hry starších dorostenek, které podle jeho slov splnily všechny pokyny, hrály ze zabezpečené obrany a s ohromnou lehkostí přecházely do útoků z první i druhé vlny. V utkání se nakonec vystřídala celá lavička mosteckého týmu. „Je skvělé, že se nám podařilo obhájit loňský titul, ačkoli letošní sezona nebyla vůbec lehká. Museli jsme se vypořádat s výpadky a zraněními, chyběly nám klíčové hráčky jako Šípová, Hrbková, Macháčková a střídavě další, ale nakonec se nám podařilo podat krásný kolektivní výkon a prokázali jsme své kvality,“ dodal trenér Sabadka.

 

 

Hostující tým v Porubě od úvodních minut potvrzoval, že vzdorovat mu je na české scéně velmi těžké a nikoho nenechal na pochybách, kdo že vyhraje nejen titul, ale také samotný zápas. Už poločasový výsledek 16:7 pro Baník byl více než vypovídající. „Bylo to jednoznačné. Most přijel velmi dobře připravený, síla jeho kolektivu je ohromná, šlapal od první do poslední minuty a dokázal, že v této soutěži asi nemá konkurenci. S tak silným soupeřem jsme se jinak letos nesetkali, o tom mluví i fakt, že jsme s ním hráli třikrát a třikrát je výsledek jasný," přiznal trenér Poruby Roman Tichý, který do utkání vyslal prakticky nejsilnější možnou sestavu.

Přesto se Most dopracoval až k vítězství o čtrnáct branek. "Holky ale hrály velmi dobře a nemůžu jim vůbec nic vytknout. V rámci svých možností to odjezdily, ale dopadlo to tak, jak to nakonec dopadlo. I tak chci holkám za celou sezonu poděkovat, protože ve stříbrnou medaili nedoufal ani největší optimista," dodal Tichý.

 

 

O třetí místo: DHC Plzeň – HC Zlín 23:18 (11:10), výsledek série 2:0

Házenkářky Plzně udolaly i v boji o třetí příčku nakonec Zlín a do sbírky skvělé mládežnické generace a také do vitríny úspěšného klubu DHC Plzeň přidaly další medaile. „V play off se podařilo dvakrát porazit Zlín a získat bronzovou medaili. Je samozřejmě velmi smutné, že prohrajete jediné utkání v lize za celou sezonu - stejně jako Most - a máte o čtyři porážky méně než druhý finalista Poruba a přesto jste třetí,“ mrzí trenéra Tomáše Jiskru dle jeho slov pro klubový web. Hned ale dodává: „Přesto nelze být nespokojen. Vždyť za osm let v mládežnických kategoriích získaly hráčky šest republikových medailí - dvě zlaté, dvě stříbrné a dvě bronzové. Některé hráčky ročníku 2000 dokonce ještě stříbro a bronz navíc v letech, kdy hrály společně s ročníkem 2001. Většina hráček má stříbro z Olympiády mládeže a tři bronzy z Prague handball cupu. Dále velké množství medailí z různých turnajů v Čechách, Německu, Slovinsku, Slovensku, Rakousku a Dánsku. Asi není v Čechách mnoho mladých hráček, které by se mohly takovou sbírkou pochlubit. Ale vše jednou končí a na hráčky čekají další výzvy. Co mne osobně těší, je to, že tahle skvělá generace má výborné následovnice. Byli jsme to my, kdo často v hodnocení používal větu, která začínala „...poprvé v historii klubu...", ale již letos byla námi vysoko nastavená laťka hned několikrát překonána. Věřím, že se to bude stávat i v následujících sezonách. Laťka je vysoko, ale není nepřekonatelná. Tak hodně štěstí všem budoucím skokanům.“

 

Fotogalerie z druhého finále první ligy starších dorostenek:

Foto: DHC Sokol Poruba/P. Sonnek