Házená v TV

28. 02. 2019 18:05 hod. ČT Sport
HK FCC Město Lovosice - HC ROBE Zubří
18. 03. 2019 20:05 hod. ČT Sport
TJ Sokol Nové Veselí - Talent RObstav M.A.T. Plzeň
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
8.7.2018 otevřeno: 722 x

Slavia Praha má novou brankářku, Kudláčkovou nahradí Makedonka Serafimová

Mateja Serafimová, 21 let, 178 centimetrů výšky. To je nová brankářka házenkářek Slavie Praha. Makedonská reprezentantka přestupuje z řeckého klubu A.C. Paok Soluň, se kterým hrála v uplynulé sezoně Vyzývací pohár, před tím působila v mateřském Metalurgu Skopje, v hlavním městě Makedonie. Zdroj: www.dhcslavia.cz

Serafimová přichází nahradit českou reprezentantku Petru Kudláčkovou, která odchází do švédského Kristianstadu. „Petra měla ve smlouvě výstupní klauzuli, které využila, takže od ledna letošního roku jsme hledali vhodnou náhradu na příští sezonu,“ popisuje šéf klubu Richard Toman. V hledáčku měl některé české gólmanky, ale… „Ty, které jsme chtěli, půjdou studovat do zahraničí, takže jsme museli volit jinou cestu. Nezbývalo než se podívat v zahraničí,“ dodává Toman. Díky svým kontaktům po Evropě a také na Balkáně se „dostal“ ke dvěma brankářkám. Jedné z Makedonie a jedné z Ruska. Nakonec přichází Mateja Serafimová, která je v nominaci makedonské reprezentace na zářijová přípravná utkání proti Srbsku a Švédsku. „O jejím angažování také rozhodla možnost finančního krytí mzdových nákladů makedonským podnikatelem,“ vysvětluje Toman.

 

Proč jste se rozhodla pro Slavii?

Protože jsem chtěla udělat další krok v mé kariéře. Rok jsem působila v řeckém klubu, kde sice byly dobré podmínky, ale sportovně jsem se chtěla posunout. Měla jsem nabídky z Francie či Norska, ale nakonec jsem se rozhodla jít do Slavie, která je na špičce a navíc hraje evropské poháry.

 

 

Kolik toho víte o české házené?

Ještě jsem nikdy proti žádnému českému týmu nehrála a to ani na klubové či reprezentační úrovni. Samozřejmě vím, jak se českému týmu dařilo na posledním mistrovství světa. A také vím, že v základní části se hraje společná česko-slovenská liga. Což je pro mě dobře, protože mi to přinese další zkušenosti. Viděla jsem nějaké zápasy na internetu, informace jsem si hledala na internetu.

 

Jakou roli ve vašem rozhodování hrál fakt, že novým trenérem je váš krajan Rubin Kuzmanoski?

Neznám ho osobně, ani jsme spolu nemluvili, ale věřím, že to bude fungovat. Komunikace určitě nebude problém. (smích) A doufám, že pod jeho vedením dosáhneme se Slavii hodně úspěchů.

 

Serafimová je třetí nově příchozí hráčkou před novou sezonou, prvními dvěma se staly Tereza a Vendula Fryčákovy ze Zory Olomouc. „Od nich očekáváme zlepšení naší hry na křídlech,“ říká Toman, podle kterého by měla „dorazit“ ještě jedna posila a to na pozici spojky. Jednání však ještě probíhají. Novým trenérem se stal již dříve Makedonec Rubin Kuzmanoski.