Házená v TV

28. 02. 2019 18:05 hod. ČT Sport
HK FCC Město Lovosice - HC ROBE Zubří
18. 03. 2019 20:05 hod. ČT Sport
TJ Sokol Nové Veselí - Talent RObstav M.A.T. Plzeň
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
9.7.2018 otevřeno: 616 x

Sokol Poruba povede do nové sezóny velezkušený Dušan Daniš

Změna na pozici hlavního trenéra týmu Sokola Poruba je definitivně stvrzena. Do Poruby přichází velezkušený slovenský kouč Dušan Daniš. Tohoto jednasedmdesátiletého doyena mezi ligovými trenéry, který má více než čtyřicetiletou trenérskou praxi, není třeba příliš házenkářské veřejnosti představovat. Zdroj: www.hazenaporuba.cz

Výčet jeho trenérských úspěchů je totiž velmi bohatý. První titul získal s ženami Prešova už v sezóně 1988/89 ještě ve federální československé lize,ve které přivedl následně k titulu také Šalu. Úspěšný byl i později. Opakovaně dovedl Michalovce k prvenství v Interlize i slovenským titulům,které slavil také na lavičce Interu Bratislava a Šaly.

Trénoval také ženský reprezentační tým Slovenska a Olimpii Beskyd Nowy Sacz v polské lize. V posledních třech sezónách vedl Dušan Daniš celek Prešova v Interlize a stál tak po dlouhých letech u jeho návratu mezi česko-slovenskou elitu. Je třeba říci, že návrat to byl vydařený. Prešov se díky svým výkonům stal příjemným oživením soutěže a v posledních dvou sezónách slavil zisk bronzových medailí ve slovenské lize.

"Vsadili jsme na zkušenost. Domnívám se, že erudice a nadhled trenéra Daniše bude pro náš mladý tým prospěšný a užitečný. Byl bych rád, kdyby se podařilo zkvalitnit především útočnou fázi naší hry," řekl k nové tváři na lavičce manažer Poruby Libor Adámek.

 

 

"Víte,když si uvědomím, že Dušan přivedl tým ke svému prvnímu titulu v době, kdy jsem sám ještě aktivně hrával, přijde mi to neuvěřitelné a zároveň k tomu máte velký respekt. Nechci ale, aby to vyznělo, že jsme se rozhodovali podle dlouhého seznamu Dušanových úspěchů. Hlavním faktorem byla především jeho kvalitní práce s mladým celkem Prešova v posledních sezónách. Navíc jsem se při našich jednáních přesvědčil o tom, že trenér Daniš má stále neskutečný přehled o současné ženské házené a přiznám se, udělalo to na mě dojem," dodal Adámek, který je přesvědčený, že se podařilo k týmu přivést velkého profesionála.

"Proto doufám, že se mu bude v Ostravě dobře pracovat. Navíc za velmi důležitou pokládám také skutečnost, že jsme se dohodli na pokračování trenérské spolupráce s Alešem Chrastinou, který zná naše klubové prostředí nadmíru dobře a to je nejlepší předpoklad k tomu, aby s Dušanem Danišem vytvořili dobře fungující trenérský tandem," uzavřel Libor Adámek.