TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
11.7.2018 otevřeno: 2031 x

Most nasazen do třetího kola Poháru EHF, Slavia Praha a Iuventa Michalovce nastoupí již v prvním

Evropská házenkářská federace zveřejnila nasazení týmů do kvalifikační fáze Poháru EHF (EHF Cup). Českou házenou v něm budou reprezentovat týmy Baníku Most a Slavie Praha, Slovensko Iuventa Michalovce.

Hned do prvního kola kvalifikace Poháru EHF nastoupí týmy Slavie Praha a Iuventy Michalovce. Los 17. července rozhodne o tom, zda se tyto týmy dokonce neutkají mezi sebou. Jinak by soupeřem Slavie Praha mohly být například výběry makedonského WHC Metalurg, ukrajinské Galytchanky Lviv, nizozemského Dalfsenu, rakouského Stockerau, azerbajdžánského HC Azersu, kosovského Gjakove, izraelského Maccabi Arazim Ramat, bosenského HZRK Grude, lucemburského HB Kaerjeng, chorvatského Záhřebu nebo švýcarských týmů Brühlu a Zugu.

Poprvé od doby, kdy Baník Most nastupuje v Poháru EHF, byly Severočešky přímo nasazeny až do třetího kola kvalifikace. „Velkou měrou se o to zasloužil úspěch v podobě postupu do hlavní skupinové fáze poháru EHF CUP v minulé sezóně. V praxi to znamená, že budeme čekat na soupeře až po ukončení druhého kola a na los 23.10. Do 3. kola, kromě nás byly přímo nasazeny již jen týmy z věhlasných házenkářských zemí a sice, ruský HC Lada, dánský Team Esbjerg a maďarský Érd HC. K těmto týmům přibydou ještě neúspěšné druhé a třetí týmy z obou kvalifikačních skupin Ligy mistryň,“ komentuje novou situaci vedení mosteckého klubu na svém webu.

Ve 3. kole Poháru EHF se tak představí i česká reprezentační kanonýrka Markéta Jeřábková, která pro nadcházející sezónu posílila právě tým maďarského Érdu. Los 3. kola se uskuteční po odehrání prvních dvou kol kvalifikace dne 23. října 2018.

 

Kompletní nasazení týmů najdete zde.