Míče na házenou

Házená v TV

02. 03. 2020 19:20 hod. ČT Sport
HBC Ronal Jičín - HK FCC Město Lovosice
10. 03. 2020 17:00 hod. ČT Sport
HCB Karviná - Talent M.A.T. Plzeň
14. 03. 2020 17:50 hod. ČT Sport
HK FCC Město Lovosice - HCB Karviná
25. 03. 2020 20:15 hod. ČT Sport
EHF EURO 2020 - kvalifikace: Česko - Švédsko
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
31.8.2018 otevřeno: 737 x

Slovenské týmy před sezónou 2018/2019

Prešov, Šaľa, Michalovce, Bánovce nad Bebravou. To jsou slovenští účastníci nejvyšší česko-slovenské soutěže. Jaké posily angažovaly pro novou sezónu, která startuje již zítra?

Tým Michalovců do soutěže nastoupí pod trenérem Peterem Hatalčíkem, asistovat mu bude Ján Lajčák. A ani slovenskému mistrovi se nevyhnuly změny v sestavě. Tým opustily Mariana Rebičová, Mária Holešová, Milica Čović, Nataša Antić i Dária Kot, naopak posilami by měly být Milena Petković, Iryna Kompaniiets a Miriam Kakaščíková. Družstvo zapojí do hry i trojici dorostenek Štefanovou, Štefánikovou a Marcinčákovou. Staronový tým si brousí zuby na obhajobu národního titulu, v MOL lize neberou horší, než třetí místo a vědí, že hlavním úkolem je zapracování mladých posil. Omlazování soutěže vidí i v Michalovcích jako velký trend celé soutěže a věří, že to povede k výkonnostní stabilizaci všech týmů. Tým se intenzivně věnoval především regeneraci a nabírání sil. „V první časti přípravy jsme se zaměřili na obnovu a rozvoj fyzické připravenosti hráček. Tento blok vrcholil ve vynikajících podmínkách Wellness Hotelu Alexandra v Liptovském Jáně. Družstvo kromě okolních terénů mělo k dispozici sportovní halu a wellness spolu s 25m plaveckým bazénem. Po návratu do Michalovců se již soustředíme na herní část přípravy. Vrcholem je kvalitní turnaj v rumunském Baia Mare,“ popisovalo vedení týmu průběh přípravy.

Druhý ze slovenských finalistů a dlouhodobě největší konkurent Iuventy, tým Šaľy, se také vyrovnává s odchodem opor. Družstvo opustily Zuzana Haládiková a Olexandra Krebs, také ale Karin Bujnochová, Lívia Klučková a Ivana Trochtová. I kolonka příchodů je zaplněná zajímavými jmény – mezi nimi například Nina Ušiaková, Tereza Takáčová, Soňa Furgaláková nebo Veronika Gajdošová a Simona Csáková. Trenér Michal Lukačín a jeho tým si za cíl kladou nejhůře páté místo v MOL lize a sami sebe vidí jako hlavního adepta na slovenské zlato.

Tým Bánovců v nové sezóně znovu podpoří Petra Vaňová a družstvo dále doplnily především mladé posily z dorostu.

Prešovanky si kladou za cíl dosažení slovenského play-off a hlavně zapracování odchovankyň - dorostenek do A týmu. Očekávají celkové zvýšení úrovně MOL ligy, přičemž jako favorita vidí na slovenské straně Šaľu. Prešov před sezónou opustilo hned několik hráček. Gubikovou angažoval maďarský Mosonmagyaróvár, Gajdošovou Šaľa, Kakaščíkovou Michalovce a Vagaskou Slavia Praha. Navíc aktivní kariéru přerušily Bačíková a Bernátová. Naopak do Prešova zamířila Šaľanka Klučková a z Košic Soláriková a tým doplnily i čtyři talentované dorostenky. Tento obměněný tým v přípravě otestovaly hlavně maďarské, polské a rakouské týmy jako jsou polské Kielce nebo rakouské Hypo Vídeň.