Míče na házenou

Házená v TV

27. 02. 2020 17:00 hod. ČT Sport
Sokol Nové Veselí - KH ISMM Kopřivnice
02. 03. 2020 19:20 hod. ČT Sport
HBC Ronal Jičín - HK FCC Město Lovosice
10. 03. 2020 20:15 hod. ČT Sport
HCB Karviná - Talent M.A.T. Plzeň
14. 03. 2020 17:50 hod. ČT Sport
HK FCC Město Lovosice - HCB Karviná
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
7.9.2018 otevřeno: 536 x

Pozvánka na MOL ligu: Ostrá premiéra pro Boorovou i souboj Poruby s Olomoucí

I kvůli pohárovému programu českých účastníků je první MOL ligové kolo netradičně roztaženo do devíti dnů. Mistrovské týmy Mostu a Michalovců předehrávaly svá utkání už minulý víkend. Slavia Praha soutěž načala ve středu u nováčka v Plzni. Na víkend jsou na programu ale ještě tři zajímavé duely.

Vyrovnaný zápas čekají na úvod sezóny házenkářky SHK Veselí nad Moravou v duelu se Sokolem Písek. O svém soupeři příliš informací nemají, očekávají, že tahouny týmu budou letní posily Alena Šetelíková a Marta Krouská. „Abych řekl pravdu, o Písku toho moc nevíme. Samozřejmě jsme zaznamenali změny v kádru, které tam proběhly, ale hrát jsme je neviděli. První zápasy jsou přitom vždy hodně nevyzpytatelné. Budeme se proto hlavně snažit, abychom nebyli moc nervózní, protože z toho by pramenily zbytečné chyby,“ uvědomuje si kouč SHK Veselí nad Moravou Ľuboš Hudák.

V hodně složité situaci bude dravý štírek v podobě Michaely Boorové, která poprvé v životě změnila svůj klubový dres a hned v prvním mistrovském zápase nastoupí proti svému mateřskému klubu. „Bude to pro mne opravdu velmi těžké. Po 18 letech jsem vyměnila klub a hned budu hrát proti Písku, kde jsou holky mojí druhou rodinou. Abych řekla pravdu, moc se na to netěším. Hlavně si budu přát, aby se nikdo nezranil a vše proběhlo v klidu,“ říká Boorová a dodává: „Písek bude určitě dobře připraven. Navíc i díky tomu, že je začátek sezóny, myslím, že to bude hodně vyrovnané. S bývalými spoluhráčkami jsem v kontaktu a vím proto, že měly kvalitní přípravu. Říkaly, že makaly tak, jak nikdy předtím. Navzájem se ale nehecujeme.“ Boorová se sehrává s novými spoluhráčkami: „Ája Šetelíková bude určitě velkou posilou týmu. Martu Krouskou ale osobně neznám. Pamatuji si ji spíš ještě z dob, když jsem jako malá na ni koukala z hlediště, když hrála. A podle všeho budu hrát právě proti ní, takže to bude asi hodně zajímavé,“ přiznala s úsměvem Boorová. Utkání ve Veselí se bude hrát v tradičním čase, v sobotu od 17 hodin.

 

Míša Boorová s č. 4 ještě v dresu Písku, když se snažila zastavit Kateřinu Novotnou z Veselí.| Foto: Hynek Zdeněk

 

I Olomouc se v přípravě vyrovnávala se změnami v kádru – za všechny jmenujme odchod kanonýrky Kubáčkové i sester Fryčákových. „Z některých letních odchodů jsme nebyli nadšení, ale podařilo se nám posty doplnit. Podařilo se nám navíc zrychlit hru, k čemuž nám pomohly právě posily,“ řekl trenér Olomouce Jan Hegar.

Kromě brankářky Haládikové je to třeba slovenská křídelnice Annamaria Patrnčiaková – nejlepší interligová střelkyně minulé sezony. „Anička výrazně zrychlila naši hru na pravé straně, je to velká posila stejně jako brankářka Haladíková,“ konstatoval kouč Olomouce.

Prestižním utkáním na půdě Olomouce vstoupí v sobotu od 17.30 hodin házenkářky DHC Sokol Poruba do nové interligové sezony. Tým trenéra Dušana Daniše má jasnou vizi. „Chceme se posunout do první čtyřky, která by nám zajistila české play-off," má jasno zkušený kouč.

Přitom Porubu nečeká úplně jednoduchý začátek soutěže. Po bitvě na Hané přivítají Ostravanky už ve středu doma pražskou Slavii, načež pokračují v Michalovcích, doma se Zlínem a pak v Mostě, který obhajuje mistrovský titul v Interlize. „Těžký los, ale nemůžete si vybírat. Půjdeme do toho s tím, že chceme získat co nejvíc bodů. Slavia je určitě složitý soupeř, ale na turnaji v Hodoníně jsme se přesvědčili, že se s nimi dá hrát. Jen je třeba dodržovat taktickou disciplínu. Myslím si, že s Olomoucí i Slavií to mohou být vyrovnané zápasy," je klidný Dušan Daniš. „Pokud jde o další zápasy, tak v přípravě jsme se vyjma posledního turnaje v Bánovcích utkávali se silnými soupeři, kteří nás hodně prověřili, takže by nás to nemělo ovlivnit," věří Daniš.

A co čeká v sobotu od Olomouce? „Na začátku přípravy jsme spolu sehráli dva zápasy, i když je jasné, že to bylo ještě v kondiční části, takže určitě z toho nelze vycházet. Určitě do toho ale půjdeme se snahou a přesvědčením bodovat. Tomu podrobíme celou taktiku," poodhalil. „Jen nás trochu zaskočilo reprezentační soustředění, takže některé hráčky mám v tréninku až od středy. Snad nás to v Olomouci neovlivní," zakončil Dušan Daniš.

Nelehkou sezóu mají před sebou házenkářky Zlína. Působení v týmu okončily některé zkušené hráčky i nadějné opory a týmtakhledá nové pilíře. "Hráčky, které v týmu skončily, určitě budou citelně chybět. Věkový průměr týmu bude letos hodně nízký, prakticky trénujeme až na výjimky s týmem dorostenecké kategorie. Musíme se s tím vyrovnat a pomoct mladým holkám posunout se výkonnostně nahoru. Sezona pro nás nebude rozhodně jednoduchá," je si vědom kouč Martin Spuchlák a dodal: "Výsledky i výkony v přípravě byly proměnlivé. Víme na čem máme pracovat a co která hráčka potřebuje zdokonalovat." Na úvod soutěže Zlíňanky čeká cesta do Bánovců nad Bebravou. Podle papírových předpokladů by to tak pro mladý tým měl být spíše pozvolný rozjezd i šance na první body.

 

MOL liga - 1. kolo - rozpis a výsledky

Iuventa Michalovce - Duslo Šaľa 27:20
Baník Most - ŠŠK Prešov 35:24
DHC Plzeň - Slavia Praha 30:34
SHK Veselí n.M. - Sokol Písek 8.9. 17:00
Zora Olomouc - Sokol Poruba 8.9. 17:30
Bánovce n.B. - HC Zlín 9.9. 16:00

 

Momentka z utkání Veselí - Písek z minulé sezóny. | Foto: Hynek Zdeněk