Míče na házenou

Házená v TV

02. 03. 2020 19:20 hod. ČT Sport
HBC Ronal Jičín - HK FCC Město Lovosice
10. 03. 2020 17:00 hod. ČT Sport
HCB Karviná - Talent M.A.T. Plzeň
14. 03. 2020 17:50 hod. ČT Sport
HK FCC Město Lovosice - HCB Karviná
25. 03. 2020 20:15 hod. ČT Sport
EHF EURO 2020 - kvalifikace: Česko - Švédsko
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
18.10.2018 otevřeno: 549 x

MOL liga: Potvrdí Zlín pozici v tabulce?

Šesté kolo MOL ligy startuje už v pátek. Co uvidíte na interligových palubovkách? V pátek duel Mostu s Veselím, měření Olomouce s Plzní nebo Poruby s Pískem.

Tentokrát už v pátek čeká hráčky Černých andělů další kolo MOL ligy. Cestovat budou na horkou půdu Veselí nad Moravou. „Veselí je doma velmi silné, hodně sebevědomí načerpalo už v uplynulé sezoně a letos mají velmi dobře našlápnuto. Své kvality tým prokázal i v posledním zápase proti Michalovcům, kde se rozhodovalo až v posledních minutách. Nebude to pro nás snadné, ale to zápasy ve Veselí nejsou nikdy,“ uvedl trenér mosteckých házenkářek Peter Dávid. A speciální náboj bude mít utkání také proto, že v dresu Černých andělů přijede do Veselí také Jana Šustková, která ještě v loňské sezoně hájila barvy právě aktuálního soupeře mosteckého Baníku.

Mostecké hráčky mají před zápasem velkou motivaci, všechna dosavadní vítězství totiž vybojovaly na domácím hřišti. „Venkovní zápasy nám prozatím příliš nevyšly, takže bychom tentokrát chtěli uspět i na soupeřově palubovce a hrát naší typickou házenou,“ doplnil trenér.

 

 

A problémy jim nedělá ani neobvyklý páteční termín. „Původně se mělo jednat o domácí utkání, ale už v létě jsme si po dohodě klubů tento termín prohodili. I když je trochu nezvyklé, že se hraje v pátek, neznamená to pro nás žádné komplikace, víme to dostatečně dlouho. Je to pro nás jen další důležitý zápas venku, ve kterém chceme uspět bez ohledu na datum, kdy se hraje,“ uzavřel trenér.

Do Olomouce přijedou ze západu Čech hráčky Plzně. Nováček soutěže se zatím reprezentuje dobrými výkony. „Samozřejmě hlavní síla týmu bude spočívat především na mladých „teenagerkách“ ještě ani neodrostlých dorosteneckému věku, kterých mají v klub nejvíce a na které klub nejvíc spoléhá. Především hráčky jako na příklad Oravcová, Francová, Mudrová a řada dalších, jsou ty, o kterých se bude nejvíc hovořit. Věřme, že naše děvčata si s nadšeným plzeňským mládím poradí a v soboru uvidíme na Hané rychlou a kvalitní házenou,“ hlásí vedení olomouckého týmu.

Už se z toho stává pomalu evergreen. Házenkářky Poruby venku zaváhají, doma pak nepovedený výsledek musí napravovat. Dvakrát se jim to podařilo, potřetí se o to pokusí v sobotu v utkání 6. kola MOL Ligy v hale v Polance od 18 hodin proti Písku. Prohrály v Olomouci, doma porazily Slavii. Padly v Michalovcích, Zlínu však na své půdě nedaly šanci. Před týdnem svěřenkyně Dušana Daniše nestačily v Mostě na místní Baník, takže situace jim nyní velí doma ukořistit dva body proti desátému Písku. „Má tři body, my čtyři, takže pokud chceme z pásma okolo osmého místa, tak nesmíme zaváhat," má jasno Dušan Daniš.

Písek si dosud poradil pouze s posledními Bánovci a překvapivě urval doma bod se Slavií. „Jejich hra je navázaná na zkušené Kubišovou nebo Novotnou, které umí hrát proti každému velmi nepříjemně. Musíme vycházet z dobré zajištěné obrany, výkonu brankářek a rychlejší hry v protiútoku," nabízí recept Daniš. On i jeho tým pracují na zlepšení střelby. Produktivita totiž ostravský celek v úvodu sezony velmi trápí. „Družstvo má v momentálním složení nedostatky na spojkách, co se týká střelby. Ale je to o tom, že vesměs jde o mladé hráčky, které ještě nejsou úplně vyhrané," vysvětluje Daniš.

K dispozici už bude mít brankářku Hanu Mučkovou, naopak Silvie Polášková připravena nebude. Na rozdíl od dalekých venkovních výjezdů mohou navíc trenéři využít služeb zkušené Barbory Mýlkové. „Musíme si přiznat, že Bára má na naši hru velký vliv. Je to zkušená střední spojka a svým způsobem hry nám velmi pomáhá," ví kouč.

Po delší době se Ostravanky představí v Polance. „Abych se přiznal, tak nevím, co od toho čekat. Budu tam hrát poprvé, takže nejsem se situací seznámený. Navíc jsme tam ani netrénovali, jen v sobotu před zápasem tam máme rozběhání. Děvčata tam ale už hrála. Dobré hráčky by se ale s prostředím měly vyrovnat," myslí si na závěr Dušan Daniš.

Trenér Jan Salač dal svým svěřenkyním jeden den volno, aby ze sebe dostaly vyřazení a především cestu z Rumunska, kde se statečně rvaly o postup do třetího kola kvalifikace Pohár EHF. To se nakonec nepodařilo, ale trenér Salač ocenil výkony i přístup hráček. Od úterý se tým připravoval na sobotní duel šestého kola MOL ligy, ve kterém se slavistky představí od 18.00 hodin v Šale proti domácímu Duslu.

„Život jde dál a nás teď čeká MOL liga, na kterou se musíme upnout,“ říká před sobotním duelem Salač, své „ovečky“ za dvě prohry s Rumunsku ocenil. Ale důležitější je pro něj a především pro samotné hráčky, co si ze dvojduelu proti rumunským favoritkám odnesly. „Byla to velká škola. Pro každou z našich hráček, při jejich mezinárodní nezkušenosti oceňuji, jak to zvládly a věřím, že jim v hlavách zůstane, jak vypadá evropská házená a že si hodně přenesou také do MOL ligy. To by je mohlo posunout hodně dopředu,“ doplňuje Salač a popisuje, co následovalo po pondělním návratu z cest: „Po náročném víkendu jsme dali hráčkám v pondělí volno a sešli jsme se v úterý odpoledne.“

Jenže, když viděl prořídlý kádr, nestačil se divit: „Kromě pár drobných šrámů nás po Rumunsku daleko více trápí marodka, kdy ulehly hned tři hráčky. To, zda budou moci nastoupit a v jakém stavu po nemoci budou, je ve hvězdách. Jinak stále nebudou dlouhodobě zraněné Galušková, Večeřová a Novotná,“ objasňuje Salač, který v posledních hodinách a dnech více komunikuje s Martinou Tulipánovou, do loňska dlouholetou hráčkou Dusla Šala „S Martinou samozřejmě komunikovat budeme, jistě si své bývalé spoluhráčky vybaví a budeme snadněji hledat řešení, jak na ně,“ vypráví Salač a říká dál: „Jinak se na utkání připravujeme standardně bez nijakých specialit. Chceme navázat na kvalitní výkony z pohárových utkáních a tyto potvrdit. Soupeř nás čeká kvalitní s podporou domácího publika. Očekáváme, že náš výkon bude muset být stoprocentní, proto abychom mohli pomýšlet na zisk bodů. Děvčata jsou velice dobře naladěná a odhodlaná se o zisk bodů ‚porvat‘“.

MOL ligové 6. kolo pak uzavřou zápasy ve Zlíně a v Michalovcích. Zlíňankám se zatím daří, prohrály jen jednou a drží se tak hned na druhém místě tabulky. V souboji s Prešovem mohou toto postavení potvrdit a v neděli tak bude zlínská hala narvaná házenou.
 

MOL liga - 6. kolo - rozpis

SHK Veselí n.M. - Baník Most 19.10. 18:00
Zora Olomouc - DHC Plzeň 20.10. 17:30
Duslo Šaľa - Slavia Praha 20.10. 18:00
Sokol Poruba - Sokol Písek 20.10. 18:00
HC Zlín - ŠŠK Prešov 21.10. 16:00
Iuventa Michalovce - Bánovce n.B. 8.12. 17:30