Házená v TV

24. 04. 2019 19:00 hod. ČT Sport
HC Dukla Praha - HCB Karviná
01. 05. 2019 19:00 hod. ČT Sport
HBC Ronal Jičín - Talent Plzeň NEBO Dukla Praha - HCB Karviná (v případě 4. utkání)
19. 05. 2019 12:50 hod. ČT Sport
CHANCE play off STRABAG Rail Extraligy: finále
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
31.10.2018 otevřeno: 382 x

Pozvánka na MOL ligu: Moravské derby i atraktivní souboj Slavie a Iuventy

Sobota odpoledne bude opět patřit ženské házené. Kompletní 8. kolo MOL ligy je na programu 3. listopadu a zajímavý duel slibuje utkání mezi Olomoucí a Zlínem, Iuventou Michalovce a Slavií Praha nebo třeba měření mezi český mistrem z Mostu a nováčkem z Plzně.

V sobotu čeká tým Černých andělů souboj s nováčkem MOL ligy, družstvem DHC Plzeň. Mostecké házenkářky jsou sice v tomto utkání v roli favorita, na intenzitě jejich přípravy to rozhodně neubírá. „Na zápas s Plzní se velmi těšíme. S ostatními týmy v nejvyšší soutěži se velmi dobře známe, takže tohle utkání slibuje jakési oživení a zpestření nejen pro nás, ale samozřejmě i pro fanoušky. I některé z našich hráček mají v Plzni kořeny, takže konfrontace s jejich bývalým týmem může být zajímavá,“ nastínil před domácím zápasem trenér Černých andělů Peter Dávid.

Hlavním cílem mosteckých hráček je ale naplno bodovat a zopakovat výkon z Bánovců. „Bylo to vítězství, které jsme potřebovali, ale hlavně mi udělalo radost, že jsme zápas zvládli herně a vyvarovali se výpadků, které občas míváme. To bychom samozřejmě rádi zopakovali i v domácím prostředí v sobotu, navíc máme připraven jeden speciální herní prvek, který pilně během celého týdne trénujeme. Víc bych nerad prozrazoval, ostatně fanoušci se mohou přijít podívat na vlastní oči,“ naznačil trenér. Až na dvě drobné zdravotní indispozice, které se snad podaří do sobotního zápasu vyřešit, by měl být tým Černých andělů kompletní.

Házenkářky Slavie čeká až do reprezentační pauzy náročný program. Poslední domácí zápas odehrály o víkendu proti Olomouci a získané body je posunuly na jediný bod za čelo tabulky. Teď je čekají dva ostré testy na palubovkách loňských mistrů v Michalovcích a v Mostě. Michalovečanky jsou zase tam, kde to mají rády. Na čele tabulky. A tuto pozici budou chtít v domácím souboji se Slavií Praha potvrdit. Byť i Slavia by ráda poskočila v tabulce výše, Michalovce nebudou chtít domácí body ztrácet. A stejně tak Šaľa. Ta doma uvítá Písek a papírové šance jsou rozdány jasně. Šaľa má dvakrát tolik bodů než Jihočešky a byť vystoupení Písku jsou sympatická, Slovenky, zvláště před domácím publikem, půjdou do zápasu pro další body.

Poruba doma hostí Prešov. A že to bude souboj pikantní především pro trenéra Dušana Daniše asi není třeba zdůrazňovat (více zde). Tradiční Moravské derby pak bude na programu v Olomouci, kam se vypraví tým Zlína. Ten po dobrém rozjezdu zbrzdila porážka, kterou Zlíňankám uštědřil tým Šaľy, Olomouc prohrála v Praze v duelu se Slávií. Oba týmy tak touží po bodech, které by potvrdily jejich pozici v horní polovině tabulky na dostřel špičce. „K úspěchu bychom potřebovali být mentálně silnější. Zápas rozhodly naše chyby v závěru, na které jsme už nedokázali zareagovat,“ posteskl si po zápase se Šaľou trenér Zlína Martin Spuchlák a dodal: „Těší mě ale, že i se současným omezeným počtem hráček jsme dokázali být tak dlouho vyrovnaným soupeřem kvalitnímu protivníkovi. Když dokážeme zopakovat nasazení a kvalitu hry z některých fází, tak jsme na dobré cestě.“

Veselanky se po remíze ze souboje s Porubou drží stále ve vedoucí trojce bezprostředně za slovenskou dvojicí Michalovce – Šaľa. V souboji s Bánovci by si měly Moravanky zapsat další povinné body a svou pozici potvrdit, vždyť Bánovce stále nemají ani jediný bod a Veselí zdobí výkony nejen dvou střelkyň z průběžně vedoucí trojice nejlepších kanonýrek soutěže Olšovské a Pastorkové (zatím 50 a 43 branek za sedm odehraných kol).

Všechna utkání budou odehrána v sobotu 3. listopadu se začátky zápasů v čase od 15 do 18 hodin.
 

MOL liga - 8. kolo - rozpis

Duslo Šaľa - Sokol Písek 3.11. 15:00
SHK Veselí n.M. - Bánovce n.B. 3.11. 17:00
Zora Olomouc - HC Zlín 3.11. 17:30
Iuventa Michalovce - Slavia Praha 3.11. 17:30
Sokol Poruba - ŠŠK Prešov 3.11. 18:00
Baník Most - DHC Plzeň 3.11. 18:00