Házená v TV

24. 04. 2019 19:00 hod. ČT Sport
HC Dukla Praha - HCB Karviná
01. 05. 2019 19:00 hod. ČT Sport
HBC Ronal Jičín - Talent Plzeň NEBO Dukla Praha - HCB Karviná (v případě 4. utkání)
19. 05. 2019 12:50 hod. ČT Sport
CHANCE play off STRABAG Rail Extraligy: finále
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
2.11.2018 otevřeno: 375 x

Nejtěžší venkovní dvojboj sezony: Slávistky míří do Michalovců a pak hned do Mostu

Náročný závěr podzimní části MOL ligy čeká házenkářky Slavie Praha. Ve čtyřech dnech se utkají s úřadujícími mistryněmi Česka i Slovenska a posledními vítězkami MOL ligy. Jako první zavítají svěřenkyně trenéra Jana Salače v sobotu 3. listopadu do východoslovenských Michalovců, kde se utkají s tamní Iuventou. Ve středu hostují Pražanky v Mostu.

Jde o poslední dvě ligová utkání v letošním roce, po nich následuje reprezentační přestávka, kterou „vyplní“ start na mistrovství Evropy ve Francii. V novém roce se slávistky vrátí do MOL ligy duelem v sobotu 5. ledna ve Veselí nad Moravou. Vlastním fanouškům se slávistky představí zase až v neděli 13. ledna 2019 od 17.00 hodin proti zatím posledním celku tabulky – Sokolu Bánovce nad Bebravou.

Kouče Salače potěšila před závěrem podzimního ligového ostrého testu hra proti Zoře Olomouc a jasná výhra 27:21. „Ocenil jsem především velice dobře zvládnutou obranu, díky ní jsme hned v prvním poločase určili ráz utkání, kdy jsme si postupně vypracovali poločasový sedmibrankový náskok,“ vzpomínal na nedělní domácí utkání Jan Salač a doplnil: „V poklidu jsme si došli pro cenné a zasloužené vítězství, dařilo se nám jak v obraně, tak i v útoku, vycházel nám i přechod do rychlého útoku. Hráčky jsem chválil za jejich přístup a nasazení.“

Jedinou obavu má Salač z dlouhé předlouhé cesty do Michalovců. „Ta samozřejmě není příjemná, ale musíme se s ní jako všechny týmy vyrovnat,“ poznamenal Salač. „Návrat bude o to náročnější, protože už budeme mít v hlavách následující středeční zápas v Mostě. Jasně, projdeme si nejnáročnějším venkovním dvojbojem sezony, ale chceme vždy vyhrát. Víme, že obě utkání budou velice těžká a mi se na ně opět důkladně připravíme, abychom uspěli a posouvali se tabulkou vzhůru a přibližovali se postupu do českého play-off,“ uzavřel trenér Slavie Praha Jan Salač.

 

Zdroj: www.dhcslavia.cz