Házená v TV

24. 04. 2019 19:00 hod. ČT Sport
HC Dukla Praha - HCB Karviná
01. 05. 2019 19:00 hod. ČT Sport
HBC Ronal Jičín - Talent Plzeň NEBO Dukla Praha - HCB Karviná (v případě 4. utkání)
19. 05. 2019 12:50 hod. ČT Sport
CHANCE play off STRABAG Rail Extraligy: finále
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
2.11.2018 otevřeno: 730 x

Zápas s Plzní pro mě bude speciální, říká Tereza Eksteinová

Už třetím rokem obléká dres Černých andělů Tereza Eksteinová. Do Mostu přišla jako mladý talent z Plzně, dnes už ale standardně nastupuje za A tým žen. Nejen o tom, jak se těší na zápas se svými bývalými spoluhráčkami, je i následující rozhovor.

 

Máte za sebou úspěšný zápas v Bánovcích, takže v týmu asi panuje dobrá nálada?

Konečně jsme přivezli body z venku, to pro nás bylo hrozně důležité. Bánovce jsou sice soupeř ze spodní části tabulky, ale jsme rádi, že se nám to povedlo.

 

Letošní sezona je teprve v začátcích, ale dokázala byste říct, jestli se v něčem liší od té předchozí?

Máme tu spoustu nových hráček, takže se všechno tak nějak dává dohromady, sehráváme se. Ale hrajeme všechny, každá z nás dostává prostor na palubovce. Tak to samozřejmě bylo i dřív, ale teď je vše rozložené na víc hráček, takže je to přece jen trochu jiné.


Máte přehled, kolik jste toho odehrála od začátku sezony?

Úplně přesně na minuty to nevím a ani to nijak nesleduji. Na začátku jsem měla výpadek, ještě v přípravě jsem si zranila koleno, takže v prvním zápase jsem nehrála. V těch dalších už jsem dostala prostor vždycky. Teď byla navíc zraněná Domča Zachová, takže jsem zaskakovala za ní a na palubovce jsem strávila ještě o něco víc času.

 

Mimochodem v Bánovcích jste měla hodně speciální úlohu?

V Bánovcích jsem vyzkoušela hru na levém křídle. To je pro mě jako pro leváka úplně jiná dimenze, nezvyk a byla jsem ze začátku trochu zmatená. Přece jen je to dost kuriozita, když levák hraje na levém křídle. Většinou si týmy stěžují, že mají málo leváků a my jich máme tolik, že je dáváme i na levé křídlo. Byla to zajímavá zkušenost, ale radši se zas vrátím na svou pozici.

 

Pocházíte z Plzně a DHC Plzeň je dalším soupeřem Černých andělů, jak se těšíte?

Ten zápas je pro mě samozřejmě speciální. DHC Plzeň je v nejvyšší soutěži nováček, ale není to naše první vzájemné setkání. S A týmem jsme s nimi hráli už vloni pohár, v dorostenkách jsem proti Plzni také hrála, tam to navíc byly všechno moje spoluhráčky. Jejich ženský tým je přece jen trochu víc promíchaný, jsou tam i některé hráčky z HC Plzeň i ze Slavie, ale pořád je to pro mne speciální, protože většinu holek znám, hrávala jsem s nimi a pořád jsme spolu v kontaktu. Ale v sobotu máme výhodu domácího prostředí, takže věřím, že uspějeme.

 

Jestli si dobře pamatuji, studovala jste střední zdravotnickou školu, jak pokračují vaše studia?

Už jsem postoupila dál, teď pokračuji ve studiu vyšší odborné školy, obor nutriční terapeut. Pořád se tedy držím zdravotnického oboru, i když to možná nebude to, čemu bych se chtěla věnovat do budoucna. Ale ještě uvidíme, co bude příští rok.

 

Jako aktivnímu sportovci se vám ale tenhle obor může hodit, už jste něco ze školy využila i v praxi?

Zatím máme jen základy, ale přece jen něco už člověk uplatní. Takže vím, kolik bych toho měla denně sníst a snažím si to hlídat.


Abychom se ale vrátili k házené, jak se těšíte na evropský pohár a na Metzingen?

Asi jsme si představovali trochu přijatelnějšího soupeře než je zrovna Metzingen. Přece jen je to jeden z top klubů v Bundeslize, momentálně jsou třetí, ale popereme se o co nejlepší výsledek.


Takže věříte, že se dá i souboj s tak silným soupeřem zvládnout?

Já myslím, že můžeme hrát s kýmkoli. Když se dostatečně namotivujeme a všechno bude v pohodě, tak jsme schopní hrát s kýmkoli. Navíc začínáme doma, kde máme obrovskou sílu a hrajeme úplně jinak, takže máme šanci. Taky by nás mohli soupeř trochu podcenit, což by mohla být naše výhoda. Je ale otázka, jestli se ve třetím kole poháru na nějaké podceňování dá vůbec myslet. 

 

Zdroj: www.dhk-banikmost.cz