TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
10.1.2019 otevřeno: 668 x

Pozvánka na MOL ligu: Atraktivní moravské derby i boje o play-off pojistku

Podruhé v tomto kalendářním roce se utkají nejlepší české a slovenské týmy žen. Atraktivní moravský souboj se chystá v tradičním derby ve Zlíně, povinné body by si měla z domácího duelu s Bánovci odnést Slavia Praha. Na co dalšího se můžete těšit?

Po deseti odehraných kolech má nováček z DHC Plzeň stejně bodů jako základní kámen nejvyšší soutěže Slavia Praha. Zatím poslední body braly Plzeňanky minulý týden v Bánovcích, teď je čeká měření s Porubou. A ta s medailovými ambicemi nebude chtít na půdě nováčka zaváhat. I Porubanky začaly rok 2019 výhrou, byť se jim ani proti Šaľe nepodařil úvod zápasu, což je v letošním roce porubskou slabinou. Nejlepší střelkyní byla mládežnická reprezentantka Valerie Smetková, která před víkendovým kolem potvrzuje, že Poruba si do Plzně pojede pro body. „Tam musíme nějaké body získat. Snad to vyjde, protože chceme se dostat do play-off,“ řekla Smetková.

Olomoučanky vstoupily do kalendářního roku vítězně, teď ale mají před sebou trojici těžkých venkovních zápasů. „Určitě by pro nás bylo nejlepší urvat všech šest bodů. Chceme se dostat do play-off, chceme ukázat, že na to máme, takže čím víc bodů, tím pro nás lépe,“ burcuje tým před náročným obdobím Tatiana Gajdošíková. Přesto přiznává, že se i olomoucký tým potýká s marodkou a zdravotními problémy. „Zdravotní problémy přetrvávají. Teď jsme přišli o Jarmilu Trumpešovou, která je doma, protože je nemocná. Ale snažíme se to dát nějak do kupy, naši maséři a všichni se snaží co nejvíc, jak to jen jde. Nějak jsme to proti Prešovu daly a jsem za to ráda, že se nám povedlo nějak vzchopit a uhrát ten první zápas.“

Moravské derby se chystá ve Zlíně. V tradičním souboji se Zlíňanky utkají s Veselskými Panenkami a před atraktivním soubojem hlásí i zimní posilu. „Toto utkání bude ukazatel síly v naší zdravotně neutěšené situaci. Pro oba týmy to bude důležitý duel, ve kterém vzhledem k posledním výsledkům bude mírným favoritem soupeř. Pokud ale chceme pomýšlet na play-off, musíme jej zvládnout,“ uvědomuje si kouč Zlína Martin Spuchlák. Na marodce je aktuálně šest hráček, další kvarteto nastoupí po zranění. „Holky se postupně dostávají do tempa, formy. Vše chce ale čas,“ řekl Zlínskému deníku slovenský trenér ve službách Zlína, jemuž se budou hlásit i Kolářová s Mizerovou, které měly studijní povinnosti.

Pozitivní zprávou je tak právě příchod první posily – 24leté univerzálky Veroniky Staré z prvoligových Bohunic. „Tento týden s námi poprvé bude trénovat. Uvidíme, kde jí najdeme místo, naštěstí je univerzálka s velkou touhou něco dokázat,“ cení si Spuchlák, který věří, že do přestupního termínu 15. února se vedení podaří kádr doplnit ještě o jednu hráčku. „S perspektivou do budoucna by se nám hodila,“ připustil. Kdo nakonec nastoupí, se kouč rozhodne po pátečním tréninku. „Situace se zlepšuje. Sice se nám vyhýbají klasická menší, svalová zranění, ovšem je to na úkor vážných. Jsem ale optimista, již trénuje více hráček, všem se nám lépe pracuje,“ těší Spuchláka, který chystá na sobotní duel jinou, speciální taktiku. „Soupeř posílil mimo jiné o Michnovou. Popravdě donedávna nám styl Veselí moc neseděl, ale s novými hráčkami jej změnili. Věřím, že navážeme na poslední výkon s Mostem a podaří se nám nějakou věcí nad protivníkem vyzrát,“ pousmál se Martin Spuchlák.

Po vítězném vstupu do roku 2019 čeká na házenkářky SHK Veselí nad Moravou derby ve Zlíně a Jihomoravanky vědí, že je nečeká nic snadného. „Zlín je překvapením letošního ročníku. Vyhrál v Olomouci a přivezl bod i ze Slavie. Myslím, že se mohou diváci těšit na zajímavý zápas. Do Zlína to není daleko, tak snad nás naši fanoušci přijedou povzbudit,“ řekla před zápasem, který začne v sobotu v 16 hodin ve Zlíně křídelnice veselských Panenek Kateřina Novotná.

Nic snadného nečeká ani kouč Veselanek Ľuboš Hudák. „Zlín vzbuzuje v této sezóně svými výsledky respekt. Uhrál možná víc bodů, než čekal a stále se ještě drží v popředí tabulky. Dá se předpokládat, že v domácím prostředí bude chtít proti nám uspět. Rozhodně proto musíme nastoupit do zápasu 100 % připravení. Jestliže chceme uspět, nesmíme nic podcenit. Uvidíme, komu bude víc přát štěstí a momentální forma,“ domnívá se kouč SHK Veselí nad Moravou. Veselanky jsou téměř zdravotně v pořádku. Po dlouhém zranění se už do hry zapojila Eva Veselková a jediný otazník visí nad startem Yuliie Kučerové, která má zraněné lýtko.

 

Foto: Hynek Zdeněk

 

Mostečanky v sobotu zavítají do Písku. Zápas bude pikantní především pro střeleckou tahounku Andělů, reprezentantku Kovářovou, píseckou odchovankyni. „Písek už tým docela obměnil, holek, se kterými já hrávala, už tam moc není. Většinu družstva dnes tvoří hráčky, které odešly ze Slavie, ale základ týmu tam pořád je,“ komentovala Kovářová otázku, zda pro ni může být znalost píseckého týmu výhodou. Jedno velké pozitivum ale přece jen našla. „A samozřejmě se těším, že budu zase doma, jsem ráda, když to může být častěji. Před koncem roku jsem se doma stihla zastavit jen krátce, takže toho ráda využiju,“ dodala. Zároveň připomíná, že Most nesmí Písek podcenit, byť oba týmy dělí v tabulce osm příček, neboť Jihočešky jsou v MOL lize aktuálně desáté, poslední mezi českými celky. „Myslím, že bychom se měli připravovat jako na kterýkoli jiný zápas. Musíme to brát velmi vážně a nesmíme nic podcenit. Ještě v době, kdy jsem v Písku hrávala, nám šly zápasy s týmy z horních příček tabulky nejlépe. Proti silným soupeřům jsme mohly jen překvapit a většinou je to pak taková přetahovaná. Jestli si dobře vzpomínám, tak když jsme vloni s Mostem hráli proti Písku, také jsme se dlouho přetahovali a dokonce chvíli i prohrávali. I proto bychom se měli hodně dobře připravit a vlétnout do utkání hned od začátku, to si myslím, že je nejdůležitější,“ připomněla Kovářová.

Házenkářky Slavie prohrály ve Veselí nad Moravou. Další zaváhání nebudou chtít připustit, tím spíš, že doma uvítají tým jasně posledních Bánovců, získat body v nedělním souboji je tak pro Pražanky skutečnou povinností. Tým se ale musí otřepat z prosincového finálového souboje s Mostem i úvodní porážkou roku právě z Veselí. „Budeme holky burcovat, s Petrou Vítkovou pracujeme na jejich psychice, mluvíme s nimi, že si musejí v akcích a šancích věřit, ale… Holky musejí chtít samy, musejí si věřit. Pokud to tak nebude, budeme v problémech. Vymyslíme, jak je dostat do pohody, protože si všichni uvědomujeme, že další bodové ztráty už by byly směrem k postupu do play-off kritické,“ řekl pro klubový web trenér Slavie Jan Salač.

 

MOL liga - 11. kolo - rozpis

DHC Plzeň - Sokol Poruba 12.1. 16:00
HC Zlín - SHK Veselí n.M. 12.1. 16:00
Duslo Šaľa - Zora Olomouc 12.1. 18:00
ŠŠK Prešov - Iuventa Michalovce 12.1. 18:00
Sokol Písek - Baník Most 12.1. 18:00
Slavia Praha - Bánovce n.B. 13.1. 17:00