Míče na házenou

Házená v TV

03. 12. 2019 20:05 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: Sokol Nové Veselí - HC Dukla Praha
17. 12. 2019 20:05 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: HC ROBE Zubří - Pepino SKP Frýdek-Místek
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
17.1.2019 otevřeno: 527 x

MOL liga: Odvety jsou tady, na programu je 12. kolo soutěže

MOL liga se přehoupla do jarní části. Jedenácté kolo uzavřelo první část soutěže a startují odvety. Dokáže některý z týmů oplatit svému soupeři porážku z úvodního kola?

K dalšímu MOL ligovému utkání cestují Černí andělé na Slovensko, tentokrát se už v pátek představí na palubovce Prešova. „Posunutí termínu bylo dohodnuto už delší čas dopředu, požádali jsme o něj my a Prešov nám vyšel v ústrety, za což mu patří velký dík. Pro nás to, že se hraje už v pátek, neznamená žádné komplikace, v tomto směru je vždycky nejsložitější cestování, ale my už jsme si na podobná utkání zvykli vyrážet v dostatečném předstihu. I tentokrát proto odjíždíme už ve čtvrtek, ráno si dáme trénink a potom už nasedáme do autobusu a vyrážíme směr Prešov, kde bychom s několika zastávkami měli být v pozdních večerních hodinách. Osobně nejsem příliš příznivcem tréninků přímo na místě, takže před utkáním nás čeká spíše jen krátká procházka a videopříprava, ale vše máme rozvrženo tak, abychom byli kvalitně připraveni na páteční sedmnáctou hodinu, kdy utkání v Prešově startuje.“ nastínil program týmu trenér Peter Dávid.

Na Slovensko odjíždějí Černí andělé v kompletní sestavě, tým v současnosti netrápí žádné zdravotní problémy. „Postavení našich týmů v tabulce nás samozřejmě staví do role jasného favorita, ale pro nás je toto utkání důležité, protože potřebujeme sbírat body venku, kde je to přece jen složitější. Chceme podat maximálně koncentrovaný výkon a navázat na úspěchy z předešlých zápasů, zejména na ten z Písku z minulého týdne,“ uzavřel trenér.

Sérii neúspěchů, mezi něž patří i víkendová porážka v regionálním derby s Veselím, chtějí Zlíňanky zlomit již v sobotu doma proti nejhoršímu celku soutěže. „Čekají nás nyní soupeři naší úrovně. Další tři duely budou z pohledu play-off, ale i případného náskoku ve skupině play-out důležité,“ řekla Lucie Polomíková. Sobotní utkání Zlíňanky netradičně odehrají v hale "strojárny", tedy v hale SPŠ Zlín!

Veselanky pojedou do Písku v roli jasného favorita. Hráčky i trenér si ale uvědomují, že je to velmi ošidné a na jihu Čech je nečeká snadný zápas. „V paměti máme stále utkání, kdy jsme tam odjížděli v minulé sezóně, a nakonec si z Písku odváželi pouze bod. Vůbec nám tam tehdy nevyšel druhý poločas. Písek se v domácí hale prezentuje dobrou hrou a určitě bude chtít bodovat,“ varuje své svěřenkyně kouč SHK Veselí nad Moravou Ľuboš Hudák. Ty si to uvědomují. „Písek už mnohokrát ukázal, že je doma silným protivníkem. Jeho síla je hlavně na pivotu a na levé spojce. Tam si budeme muset dávat asi větší pozor,“ předpovídá pivotka Veselanek Tereza Divílková.

 

 

Trenér Veselí věří, že tentokrát bude mít k dispozici konečně kompletní kádr. „Ve Zlíně se mi líbila koncentrace hráček na zápas. Hráli jsme disciplinovaně v útoku a dobře fungovala obrana v čele s brankařkou. Pokud budeme hrát obdobným způsobem v Písku, věřím, že body získáme,“ dodal Hudák.

Slávistky jsou po polovině soutěže v tabulce osmé s deseti body, Plzeňanky, s nimiž se v neděli poměří, o příčku a dva body níže. Mezi českými kluby jim patří šesté a sedmé místo. Matematika mluví jasně. Pokud by svěřenkyně trenérů Jana Salače a Petry Vítkové vyhrály a Zora Olomouc ztratila v duelu se Sokolem Poruba, Slávistky by k play-off doskočily na jediný bodík. To si uvědomuje celý tým a podle toho vypadá příprava. „Jedeme ve standardním módu, včetně rozborů u videa. Ale více se zaměřujeme na zjednodušení naší hry a častější zapojení našich střeleckých spojek, abychom mohli soupeřky překvapit,“ nastiňuje kouč Slavie Jan Salač. Má k dispozici až na dlouhodobě zraněnou Adélu Novotnou kompletní a stoprocentně zdravý kádr. „To mě těší, podle toho tak i vypadají tréninky,“ přidává Salač a k nedělním protivnicím poznamenává: „Je nám jasné, že Plzeň bude nepříjemný soupeř. Víme to z vlastní zkušenosti, protože v prvním vzájemném utkání této sezony nás doma trápil a Slavia vyhrála až po boji 34:30. Kromě toho dokázali porazit Veselí nad Moravou, druhý nejlepší český celek v MOL lize. Tušíme, že opět bude chtít zlobit a zkomplikovat cestu za důležitými dvěma body.“

Pokud chtějí Slávistky jako tradičně hrát české play-off, neměly by již ztrácet. Navíc s papírově slabšími soupeřkami. „Chtěli bychom výsledkově i herně navázat na předchozí domácí zápas, kdy jsme smetli Bánovce o 16 gólů a udělat tak další krůček za naším cílem postupu do play-off,“ uzavírá trenér Slavie Jan Salač.

Pikantní bude nedělní klání pro plzeňskou rodačku v barvách Slavie Veroniku Galuškovou, která připouští, že hráčky DHC Plzeň zná nejvíce ze všech. „To asi znám, ale bohužel ony mě také. A co vím jistě, nic mi neodpustí, ani neusnadní. Radím holky nepodceňovat, jsou to bojovnice a hrají srdcem,“ nabádá Veronika Galušková.

Kolo uzavře nedělní duel Poruby a Olomouce. Na začátku sezóny Porubanky prohrály na Hané 17:19. „Je pravda, že se jim na nás docela daří, naposledy jsme u nich na podzim prohrály. Na ten zápas se ale celý týden připravujeme, tak doufám, že to dotáhneme do úspěšného konce. Musíme vycházet ze zabezpečené obrany, důležité bude ubránit jejich střelkyni Patrnčiakovou, která dává velké množství branek, a samy být úderné a produktivní v protiútocích či druhé vlně," řekla Alžběta Michalíková.

 

MOL liga - 12. kolo - rozpis

ŠŠK Prešov - Baník Most 18.1. 17:00
HC Zlín - Bánovce n.B. 19.1. 17:00
Duslo Šaľa - Iuventa Michalovce 19.1. 18:00
Sokol Písek - SHK Veselí n.M. 20.1. 15:00
Slavia Praha - DHC Plzeň 20.1. 17:00
Sokol Poruba - Zora Olomouc 20.1. 18:00

MOL liga - 1. kolo - výsledky

Iuventa Michalovce - Duslo Šaľa 27 : 20
Baník Most - ŠŠK Prešov 35 : 24
DHC Plzeň - Slavia Praha 30 : 34
SHK Veselí n.M. - Sokol Písek 35 : 22
Zora Olomouc - Sokol Poruba 19 : 17
Bánovce n.B. - HC Zlín 21 : 30