Míče na házenou

Házená v TV

25. 09. 2019 20:15 hod. ČT Sport
Kvalifikace EHF EURO 2020: Česká republika - Portugalsko
28. 09. 2019 18:00 hod. ČT Sport
Kvalifikace EHF EURO 2020: Severní Makedonie - Česká republika
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
26.1.2019 otevřeno: 802 x

Mostečanky doma porazily Šaľu, Veselanky Prešov. Písek veze body z Bánovců

Vítězství českých týmů přinesla sobota 13. kola MOL ligy. Pro týmy Šaľy, Prešova i Bánovců bylo 13. kolo pořádně smolné, bodovaly týmy Písku, Mostu a Veselí.

MOL liga - 13. kolo

DHK Baník Most – HK Slovan Duslo Šaľa 26:22 (14:11)

V Mostě se čekal vyrovnaný zápas, ale Šaľa držela s domácím týmem krok jen prvních pár minut. Mostečanky si relativně brzy vytvořily dostatečný náskok, v devatenácté minutě utkání už vedly o pět branek, soupeř ještě do konce poločasu stihl zkorigovat výsledek na rozdíl tří branek. Ve druhé půli už si domácí hlídali vedení, naopak svůj náskok ve 45. minutě ještě navýšili na rozdíl sedmi branek. I když po vystřídání sestavy Mostu snížily Šaľanky náskok na konečný čtyřbrankový rozdíl.

Nejvíce branek: Šustková 6, Jungová 4, Zachová 4 – Königová 5, Pöcsiková 3, Tisajová 3. Rozhodčí: Jiří Králíček, Milan Letev. Sedmimetrové hody: 3/2 – 5/4. Vyloučení 4:4 (ČK Kurňavová). Diváci: 615.

Peter Dávid, trenér DHK Baník Most: „Celý zápas byl boj, dramatičnost, bohužel kvalita z naší strany nebyla taková, jak bychom čekali. Vybojovali jsme ale vítězství, takže jsme šťastní. V utkání byly situace, kdy se to mohlo zlomit v náš neprospěch, ale jsem rád, že soupeř tu možnost nikdy nevyužil a my jsme rozdíl udrželi. Jsme rádi, že držíme vítěznou sérii, i když máme menší výkonnostní výkyvy.“

Michal Lukačín, trenér HK Slovan Duslo Šaľa: „Dnes byl soupeř od začátku lepší, vedl o tři, čtyři góly a tento náskok si udržoval po celý zápas. Byl rychlejší v útočné fázi, ve hře jedna na jednu i střelbě z dálky. Dělali jsme, co jsme mohli, drželi jsme se a dotáhli se. Podstatné ale je, že soupeř si náskok uhlídal a vyhrál zaslouženě. Jsem možná i trochu zklamaný, chybělo mi z naší strany větší nasazení, a určitě i individuální výkony některých hráček nebyly takové, jak jsem si představoval.“


SHK Veselí nad Moravou – ŠŠK Prešov 26:23 (14:13)

Měla to být jednoznačná záležitost, ale nakonec to bylo drama o první minuty až do samého závěru utkání. Prešov vyrukoval do zápasu s velmi agresivní vysunutou obranou 1:5 s důrazem na domácí rozehrávačku Michnovou. Tato taktika jim přinesla nečekané tříbrankové vedení. Kouč Veselí promíchal sestavu a Veselí vývoj otočilo. Náskok domácích byl ale vždy jen 1 až 3 branky. Dvě minuty před koncem byl stav 24:23. Pak na sebe vzala zodpovědnost domácí pivotka Pastorková, která dvěma brankami zajistila Veselí klid a vítězství.

Ivo Sádlo, asistent trenéra SHK Veselí nad Moravou: „Za dnešní pozitivum považujeme jen vítězství. Zaskočila nás agresivní obrana soupeře. Vůbec jsme se nemohli dostat do zápasu. Zklamali jsme na všech postech. Dnes jsme nepředvedli hru, jakou v předchozích utkáních.“

Maroš Vikartovský, trenér ŠŠK Prešov: „Soupeře jsme zaskočili agresivní obranou. Měl s ní velké problémy. Hráčky dnes můžu za výkon jedině pochválit, byť to na body nestačilo. Soupeři gratuluji k vítězství.“

Nejvíce branek: Michnová 8/1, Pastorková 5, Boorová 4, Novotná 4 – Popovcová 8/4, Klučková 6, Vencuríková 3. Rozhodčí: Kichner, Mohyla. Sedmimetrové hody: 2/2 – 4/4. Vyloučení: 0:7 (ČK Klučková). Diváci: 250.

 

Foto: Hynek Zdeněk

 

HK Sokol Gábor Bánovce n. B. – Sokol Písek 26:32 (12:15)

Body za přesvědčivé vítězství 32:26 vezou z Bánovců domů házenkářky Písku. I ony si tak zapsaly povinné body za výhru s trápícím se týmem ze dna tabulky. Vyrovnané bylo skóre jen v úvodních deseti minutách. Pak si Písečanky vypracovaly pětibrankový náskok, který až bezprostředně před přestávkou domácí zkorigovaly. Dalších patnáct minut hry se pak držely na dostřel tří branek za Písečankami, ve 45. minutě přidaly Jihočešky dvě branky a zvedly svůj náskok na pět tref, deset minut před koncem to bylo o sedm (23:30) a Bánovce už zápas výrazněji nezdramatizovaly.

Nejvíce branek: Matušincová 11/2, Obstová K. 7, Obstová A. 4 – Kubišová 9, Eresken 5, Šetelíková 5. Rozhodčí: Gabriš, Veselka. Sedmimetrové hody: 3/2 – 1/1. Vyloučení: 2:7. Diváci: 150.