Míče na házenou

Házená v TV

18. 09. 2019 18:00 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: HBC Ronal Jičín - HCB Karviná
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
14.2.2019 otevřeno: 533 x

Pozvánka na MOL ligu: Naděje pro Písek i Zlín i atraktivní souboj medailistů ve Veselí

16. kolo MOL ligy je dalším na programu nejvyšší česko-slovenské soutěže. Kompletně se odehraje v sobotu 16. února.

Odstartuje ho souboj Sokola Písek a HC Zlín. Písečanky ztratily v utkání s Plzní i Slavií. Zbraně ale neskládají. „Musíme bojovat dál. Do konce základní části potřebujeme uhrát aspoň čtyři body, abychom se ve skupině o udržení mohli poprat o záchranu. Sestoupit nechceme,“ řekl už dříve rezolutně Vladislav Jordák.

V podobné situaci je ale i Zlín, byť má oproti Písku na kontě o pět bodů více. Stále ještě tak trochu doufá, že proklouzne do play-off. „V naší situaci musíme bojovat o každý bod, neboť když nevyjde play-off, tak jsme namočené i do bojů o záchranu. Tabulka je opravdu vyrovnaná, ale nyní se musíme asi více dívat pod sebe. Boje o medaile jsou už asi opravdu ztracené,“ říká nová posila Michaela Sekulová a dodává, že rozhodne asi už právě zápas v Písku: „Klíčový se asi ukazuje již příští víkendový zápas v Písku, kde nám výhra může dát relativní klid v bojích o záchranu. To samé platí i pro duel v Prešově. Musíme se z posledních neúspěchů co nejdříve oklepat. Bude těžké dohrát sezonu do úspěšného konce.“

To ve šlágru 16. kola MOL ligy se třetí Veselanky představí na palubovce lídra soutěže z Michalovců. „Michalovce v minulém kole poprvé v sezóně prohrály. Dalo se to tak trochu očekávat, neboť udržet celou sezónu bez prohry, je opravdu náročné. Je ale potřeba říci, že to bylo na palubovce nejlepšího českého týmu v Mostě. V domácím prostředí jsou Michalovce proti každému soupeři jasným favoritem. Pokud se nepletu, tak ve své hale neprohrály už hodně sezón. Přesto tam rozhodně nepojedeme v roli předem poraženého celku. Našim cílem bude odehrát co nejlepší zápas. Chceme hrát pozorně v obraně a udělat co nejméně technických chyb, abychom soupeři nedali moc možností k zakládání rychlých protiútoků,“ dal nahlédnout pod pokličku taktiky kouč Veselanek Ľuboš Hudák.

Pro Yuliiu Kučerovou (známá je více pod dívčím příjmením Bachireva) to bude návrat do haly, v níž odehrála sedm sezón. „Mám tam jednu dobrou kamarádku, na kterou se moc těším,“ prozradila spojka, která si v minulém kole proti Olomouci připsala na své konto pět branek. Co se týče utkání, očekává, že Michalovce nastoupí do zápasu s velkou motivací. „Před domácími diváky se po prohře v Mostu budou chtít o to více ukázat. Předpokládám, že do zápasu dají všechno. Určitě nás tam čeká velmi těžký zápas,“ rozpovídala se kanonýrka.

 

 

Domácí zápas čeká i házenkářky Olomouce, které v minulém kole ztratily právě na hřišti Veselí nad Moravou, jenž se tak posunulo na třetí příčku. Teď se Hanačky poměří se stále ještě posledními Bánovci. „Po nevydařeném zápase bychom rády využily domácího prostředí a získaly dva body v dalším duelu s Bánovci. I když se jedná o soupeře z druhé půlky tabulky, budeme se na něj pečlivě připravovat a hlavně se snažit poučit z chyb, jak z víkendového zápasu, tak i z podzimního zápasu z Bánovci, kdy náš výkon nebyl úplně stoprocentní,“ připomněla spojka Olomouce Iva Závišková.

Premiéru na lavičce Plzně prožije v Šaľe trenér Richard Řezáč, který vystřídal trenérku Galuškovou. Favorizovaná Šaľa bude těžkým úvodním testem. Ve stejný čas se Slávistky utkají se slovenským Prešovem (podrobnosti budou doplněny).

Trojici sobotních zápasů startujících v 18 hodin doplní atraktivní souboj mezi Sokolem Poruba a Baníkem Most. „Poruba je velmi silný soupeř, který se za poslední dobu vypracoval, tým se stabilizoval a hraje velmi kvalitní zápasy. Trenérovi Dušanu Danišovi se v týmu podařilo velmi dobře zkombinovat zkušené a mladé hráčky,“ připomněl trenér mosteckého družstva Peter Dávid.

Pro mostecké hráčky to bude druhé utkání s Porubou v relativně krátkém čase, naposledy se oba týmy střetly v semifinále Českého poháru na severu Čech v prosinci a vítězství domácí tým vybojoval až v sedmičkovém rozstřelu. „Nezapomněli jsme, jak těžký zápas jsme s Porubou odehráli doma a jak se soupeři podařilo vrátit do zápasu, který jsme měli dost dlouho pod kontrolou,“ doplnil trenér s tím, že se dá očekávat podobně těžký zápas, jako Černí andělé absolvovali o víkendu proti Michalovcům.

„My ale samozřejmě počítáme s tím, že nás na jaře čeká velmi těžká série zápasů, navíc hrajeme venku, což má také svá specifika. Dá se tedy očekávat dramatický a náročný zápas, kde nesmíme polevit v koncentraci, protože důležitých bude celých šedesát minut,“ dodal Peter Dávid.

Do Poruby odjíždí mostecký tým v totožné sestavě, jako nastoupil proti Michalovcům a chce i v tomto zápase potvrdit rostoucí tendenci ve svých výkonech a nepřerušit řadu vítězných utkání.  

 

MOL liga - 5. kolo - výsledky

Slavia Praha - ŠŠK Prešov 35 : 22
SHK Veselí n.M. - Iuventa Michalovce 23 : 32
Bánovce n.B. - Zora Olomouc 21 : 28
DHC Plzeň - Duslo Šaľa 19 : 28
Baník Most - Sokol Poruba 24 : 16
HC Zlín - Sokol Písek 34 : 28

MOL liga - 16. kolo - rozpis

Sokol Písek - HC Zlín 16.2. 15:00
Iuventa Michalovce - SHK Veselí n.M. 16.2. 17:30
Zora Olomouc - Bánovce n.B. 16.2. 17:30
Duslo Šaľa - DHC Plzeň 16.2. 18:00
ŠŠK Prešov - Slavia Praha 16.2. 18:00
Sokol Poruba - Baník Most 16.2. 18:00