Míče na házenou

Házená v TV

22. 02. 2020 18:50 hod. ČT Sport
HK FCC Město Lovosice - Talent M.A.T. Plzeň
27. 02. 2020 17:00 hod. ČT Sport
Sokol Nové Veselí - KH ISMM Kopřivnice
10. 03. 2020 20:15 hod. ČT Sport
HCB Karviná - Talent M.A.T. Plzeň
14. 03. 2020 17:50 hod. ČT Sport
HK FCC Město Lovosice - HCB Karviná
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
1.4.2019 otevřeno: 674 x

Michalovce s předstihem a podeváté vítězem MOL ligy

Házenkářky Iuventy Michalovce se s předstihem staly mistryněmi MOL ligy. Lesk jejich devátému titulu ve společné soutěži dodává také fakt, že ho dosáhly s mladým kádrem, ve kterém figuruje řada juniorských a dorosteneckých hráček. Tým si ale uvědomuje, že titul v konkurenci slovenských a českých týmů je jen částečný úspěch, který jim dává další motivaci bojovat o další výhry.


Michalovečanky rozhodly o svém vítězství potom, co v domácí Chmekostav Aréně deklasovaly Zlín 44:20. Už po 20. kole je tak jasné, že se vrátí na česko-slovenský trůn, na kterém je vloni vystřídaly Mostečanky. „Myslím, že momentálně máme opravdu dobré družstvo a triumfem v MOL lize jsme dokázali, že asi nejlepší v Česku a na Slovensku. Hráli jsme dobře po celou sezónu. Před zápasem se Zlínem jsme už měli za sebou těžké duely, které pro nás dopadly většinou příznivě, a uvědomovali jsme si, že to nejtěžší je už za námi. Nadále však musíme hrát kvalitně, protože sezóna ještě nekončí,“ zdůraznila spojka Patrícia Wollingerová.

 

 

Kádr Iuventy prošel před sezónou výraznými změnami, obměnily se prakticky všechny posty. Jednou z nových tváří byla i dvacetiletá pivotka Nikoleta Trúnková. „Mám z toho velkou radost, konečně jsem něčeho dosáhla. Od zápasu k zápasu jsme se víc sehrávaly a postupně se zlepšovaly. Jsme v první řadě skvělý kolektiv a i díky tomu byla cesta k tomuto vítězství jednodušší. Ještě ale sezóna nekončí a i v dalších zápasech chceme potvrdit roli favorita. Máme ještě co zlepšovat, hlavně hru v obraně. Určitě ale chceme i další tituly,“ uvedla.

Triumf házenkářek v MOL lize navázal na úspěšné sportovní období michalovkých klubů. Michalovce se v roce 2019 pyšní titulem Evropské město sportu a svým fanouškům v něm dělají radost fotbalisti i hokejisté. Hráči MFK Zemplín se ve fotbalové Fortuna lize poprvé probojovali do šestičlenné skupiny o titul, hokejisté dokázali v baráží o nejvyšší soutěž zdolat Žilinu.

Slovenská reprezentantka Wollingerová patří v kádru trenéra Petra Hatalčíka ke zkušenějším hráčkám a těší ji, že družstvo táhlo za vítězstvím více mladých. „Já jim stále opakuji, že my jsme v jejich věku tolik šancí nedostávaly. Pokud chtějí být v nejlepším týmu, tak musí svými výkony dokazovat, že tam patří. Já si moc vážím všech titulů, které mám, nejvíc ale utkvěl v paměti ten první, ten je vždy speciální. Ale každou sezónu to chceme dělat co nejlépe a takováto prvenství jsou pro nás všechny skvělým zadostiučiněním,“ poznamenala Wollingerová.

Zahanbit se nedaly ani hráčky Iuventy, které se nechtějí uspokojit jen s triumfem v MOL lize. „Máme z něho pochopitelně radost, ale teď bude důležité, abychom se dobře připravili na play off,“ pověděl trenér Hatalčík, který chce přidat i slovenský titul: „Byl to jeden z cílů klubu, ke kterým patří i systematické zabudovávání mladých hráček do kádru A družstva.“

Příkladem jsou Bibiana Štefaniková, Adriana Holejová nebo Michaela Štefanová, které se přes juniorský věk staly platnými hráčkami seniorského družstva. „Mladé hráčky dostávají víc příležitostí a budeme nadále pracovat na tom, aby pravidelně hrávaly a neseděly na lavičce. Po výrazné obměně kádru to nebylo jednoduché, ale děvčata usilovně a systematicky pracují. Výsledek se dostavil. S touto výzvou jsem šel do této mise a jsem rád, že se nám to podařilo,“ poznamenal Hatalčík.