Míče na házenou

Házená v TV

22. 02. 2020 18:50 hod. ČT Sport
HK FCC Město Lovosice - Talent M.A.T. Plzeň
27. 02. 2020 17:00 hod. ČT Sport
Sokol Nové Veselí - KH ISMM Kopřivnice
10. 03. 2020 20:15 hod. ČT Sport
HCB Karviná - Talent M.A.T. Plzeň
14. 03. 2020 17:50 hod. ČT Sport
HK FCC Město Lovosice - HCB Karviná
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
5.4.2019 otevřeno: 804 x

MOL liga: Předposlední kolo může rozhodnout o dvojicích pro play off

Dvě kola před koncem MOL ligy je sice už o účastnících play off rozhodnuto, nicméně stále je o co hrát, konkrétně o pozice, z níž budou do něj týmy postupovat.


Aktuálně druhou příčku mezi českými týmy drží házenkářky SHK Veselí nad Moravou a rády by ji udržely. „Získat výhodnější pozici do play off je velmi důležité, protože to nabízí možnost více využít domácí prostředí. V něm jsme určitě silnější, než na soupeřovém hřišti,“ vysvětluje motivaci týmu trenér Ľubuš Hudák.

V Praze očekává velmi těžký zápas. „Slavie dokázala porazit Most a navíc nám bude chtít oplatit porážku z Veselí. Každý zápas je ale jiný. Stále nejsme kompletní, ale už by měla hrát Yulia Kučerová. Budeme bojovat o co nejlepší výsledek a ideální by bylo vyhrát,“ dodal kouč veselských Panenek.

Počítá se ale i na Slavii. Play-off je jasné, přesto je o co hrát. Házenkářky Slavie Praha se v neděli sedmého dubna od 17.00 hodin vrhnou ve vlastní hale ve Vršovicích do střeleckých dostihů. Pokud v předposledním 21. kole základní části MOL ligy porazí SHK Veselí nad Moravou o devět gólů, budou mít lepší bilanci ze dvou vzájemných zápasů a v semifinále českého play-off se tak vyhnou zcela určitě Baníku Most.

 

 

Pokud by na konci zápasu svítil na tabuli takový rozdíl ve skóre, budeme samozřejmě rádi,“ říká s úsměvem trenér Slavie Praha Jan Salač a férově přiznává: „Ano, v semifinále bychom se chtěli vyhnout Mostu.“ Severočeský klub je také v této sezoně nejlepším českým týmem a jako jediný již má jistou medaili ze společné česko-slovenské soutěže, stříbro si může zajistit již jediným bodem o víkendu proti Zlínu.

Pohled na tabulku MOL ligy říká, že Veselí má 25 bodů, další jistý postupující Sokol Poruba 24 a Slavia 23. Pražanky by se při dvou výhrách mohly posunout i na druhou příčku mezi českými celky, což by pro ně byla výhoda pro případné třetí rozhodující utkání se semifinále.

První krok je třeba udělat v neděli proti Veselí, které v lednu doma porazilo Slavii 33:25. „Do utkání však půjdeme s tím, že budeme chtít hrát naši hru bez ohledu na soupeře. Pro nás to už bude příprava na play-off. Pokud trpělivě a postupnými krůčky bude narůstat skóre a bude se nám dařit, tak ten desítibrankový rozdíl budeme mít v hlavách. Nebudu lhát, na trénincích o tom mluvíme, ještě se o tom budeme zmiňovat i v neděli před zápasem. Hráčky musejí vědět, jak se mají zachovat za jakéhokoliv stavu. Kdybychom vedli o devět gólů deset sekund před koncem, abychom zbytečně nestříleli, nepřišli o míč a ještě inkasovali. O tom všem je ‚poučíme‘,“ vysvětluje Salač, který si uvědomuje sílu nedělních protivnic: „Půjdeme na ně s pokorou a s respektem, protože soupeř je dobrý, má ve svém středu velice zkušené hráčky jako jsou Kubáčková, Veselková nebo Pastorková. Uvědomujeme si, že obtížné bude už jen vyhrát. Zvlášť, když víme, že poslední vzájemný zápas nám letos v lednu ve Veselí vůbec nevyšel, takže máme soupeři co vracet.“

Salače potěšila výhra z minulé soboty nad Mostem, díky které si jeho svěřenkyně již s předstihem zajistily účast v bojích o český titul. Ocenil především výkon. „Nemyslím si, že bychom měli příliš měnit. Spíš naopak. Chceme navázat na poslední duel před týdnem proti Mostu a ještě ho doplnit lepší obranou, která nám ve Veselí nefungovala,“ poznamenává Salač, jemuž dělá starosti zdravotní stav některých hráček, proto: „Bude záležet na tom, v jaké sestavě nastoupíme, protože máme nějaké zdravotní komplikace. O startu některých hráček se rozhodne až těsně před nedělním utkání.“

Poslední dvě utkání základní části MOL ligy mají před sebou házenkářky Poruby. V tom nejbližším hostují svěřenkyně Dušana Daniše v sobotu od 18 hodin na půdě silné Šaly. Na Slovensko ale Poruba pocestuje ve výrazně větší pohodě. Jak známo, po výsledcích předchozího týdne se jim povedlo splnit základní předsezonní cíl. „Olomouc v minulém kole prohrála, takže je jasné, že skončíme v nejlepší čtyřce," připomíná trenér Dušan Daniš.

Rozhodně to ale neznamená, že už Ostravanky nemají o co hrát. Naopak. „Zápasy v Šale i potom doma s Plzní pro nás mají stále velký význam, protože bychom ještě mohli obsadit druhé místo, což by pro semifinále play off byla naše výhoda. Zejména pro to, že bychom se vyhnuli Mostu. Z tohoto hlediska se připravujeme i na tyto zápasy velmi svědomitě," přibližuje kouč s tím, že by měl mít k dispozici všechny klíčové hráčky. „Je tak jasné, že do Šaly jedeme bodovat," dodává Daniš.

A co čeká od soupeře, který je v mezinárodní soutěži v tuto chvíli na třetím místě o pět bodů před Porubou? „Myslím si, že doma je Šala velmi nebezpečná. Hrají rychlou a kombinační házenou, hodně tak bude záležet na výkonu našich brankářek," odhaduje Dušan Daniš.

Na body chce ale dosáhnout tým Plzně, v domácím zápase s beznadějně posledními Bánovci je to téměř povinnost. „Tento víkend nás čeká důležitý zápas o body s družstvem z Bánovců nad Bebravou. A tady si už nemůžeme dovolit klopýtnout. Do zápasu musíme dát vše a dostat se do herní pohody. V zápase se budeme soustředit jen na naši hru a na zautomatizování věcí, které chceme zařazovat a které potřebujeme provádět správně. Protože v zápase z Veselím jsme sice dokázali zapojit nové prvky, ale bohužel jsme z nich vyrobili i dost chyb. To bychom měli v tomto zápase odstranit a v jednotlivých činnostech se zlepšovat. Doufám, že i diváci si najdou cestu a podpoří děvčata k dobrému výkonu,“ uvedl trenér DHC Plzeň Richard Řezáč.

Netradičně v neděli nastoupí Černí andělé v domácím utkání proti Zlínu. Cíl je tentokrát jasný, po víkendové prohře na Slavii se zase vrátit na vítěznou vlnu. „Z naší strany není před utkáním moc co řešit, chceme jednoznačně vyhrát. Zápas na Slavii o víkendu nám nevyšel, samozřejmě to přineslo do týmu určité znejistění, ale nic zásadního. Prohry ke sportu patří a my si budeme chtít v nedělním utkání spravit chuť. Podstatné je, že nás prohra poučila, odhalila některé naše slabiny, a na ty se nyní během tréninků intenzivně zaměřujeme a snažíme se je odstranit,“ uvedl trenér mosteckého týmu Peter Dávid.

O tom, kdo přesně v nedělním zápase proti Zlínu nastoupí, se teprve rozhoduje, situace je o to složitější, že v neděli svůj zápas proti Zlínu odehraje nejen A družstvo žen, ale také týmy mladších a starších dorostenek. „Konkrétní nominace budeme řešit během týdne, musíme velmi dobře promyslet nedělní zátěž na jednotlivé hráčky a pokusit se ideálně rozložit síly. Z ženského týmu visí ještě otazník nad startem Alice Kostelné. Nechtěli jsme riskovat, takže jsme jí nenasadili ani do utkání proti Slavii a uvidíme, zda bude moci naskočit do nedělního zápasu,“ doplnil trenér.

 

MOL liga - 10. kolo - výsledky

Sokol Písek - Iuventa Michalovce 23 : 37
HC Zlín - Baník Most 25 : 29
SHK Veselí n.M. - Slavia Praha 33 : 25
Zora Olomouc - ŠŠK Prešov 32 : 26
Sokol Poruba - Duslo Šaľa 25 : 19
Bánovce n.B. - DHC Plzeň 24 : 26

MOL liga - 21. kolo - rozpis

Iuventa Michalovce - Sokol Písek 39 : 22
DHC Plzeň - Bánovce n.B. 6.4. 14:00
Duslo Šaľa - Sokol Poruba 6.4. 18:00
ŠŠK Prešov - Zora Olomouc 6.4. 18:00
Slavia Praha - SHK Veselí n.M. 7.4. 17:00
Baník Most - HC Zlín 7.4. 17:00