Míče na házenou

Házená v TV

22. 02. 2020 18:50 hod. ČT Sport
HK FCC Město Lovosice - Talent M.A.T. Plzeň
27. 02. 2020 17:00 hod. ČT Sport
Sokol Nové Veselí - KH ISMM Kopřivnice
10. 03. 2020 20:15 hod. ČT Sport
HCB Karviná - Talent M.A.T. Plzeň
14. 03. 2020 17:50 hod. ČT Sport
HK FCC Město Lovosice - HCB Karviná
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
11.4.2019 otevřeno: 1452 x

MOL liga: Poslední kolo je tady. Medaile jsou poděleny, kdo s kým se ale poměří v národním semifinále?

O konečném pořadí týmů MOL ligy i semifinálových dvojicích pro play off se rozhodne o víkendu. Rozhodnou o tom zápasy posledního kola základní části společné česko-slovenské ligy.

Co je ale již jasné? Rozdělení medailí v MOL lize. Zlato bere Iuventa Michalovce, stříbro Baník Most a bronz Duslo Šala. Jasné je také to, že Baník Most je po základní části soutěže nejlepším českým týmem, v semifinále nastoupí proti čtvrtému celku a bude mít výhodu domácího prostředí v případné rozhodujícím duelu. České play-off se hraje na dvě vítězná utkání, začíná se u hůře postaveného v tabulce, další jeden či dva zápasy následují u toho lepšího. Slovenské play-off jede v systému na tři vítězná utkání.

Jasné je pak také to, že v boji o druhé místo mezi českými kluby má nejlepší pozici Sokol Poruba, o svém osudu rozhodne sám svým výsledkem. Ke druhému místu mezi českými družstvy mu stačí bod z domácího střetnutí s DHC Plzeň. Poruba má lepší vzájemnou bilanci jak se Slavií, tak i s Veselím. Případná prohra Poruby dává šanci Slavii i Veselí. Aby slávistky přeskočily Porubu, musejí vyhrát v Bánovcích nad Bebravou a doufat v prohru Poruby s Plzní, která se v posledních týdnech velmi výkonnostně zlepšila pod novým trenérem Richardem Řezáčem. Ale…

Zároveň musí Pražanky uhrát minimálně stejně bodů jako Veselí, aby zůstaly v tabulce před ním a vyhnuly se tak semifinálovému souboji s Mostem. To v případě, že by Poruba bodovala. Pokud by Poruba prohrála, stačil by bod, být lepší než Veselí. Může se stát, že všechny týmy dosáhnou stejného počtu bodů, ať 26 nebo 27, v tom případě zůstane pořadí stejné. Poruba před Slavií a Veselím.

Z pohledu Slavie existuje jediná otázka: Jak nedopustit podcenění beznadějně posledního celku z Bánovců? Odpovídá trenér Slavie Jana Salač: „Noooo. (smích) Doufám, že k tomu skutečně nedojde. Mluvíme o tom už delší dobu, teď skoro na každém tréninku. Děvčatům jsem řekl, že jsme sice udělali dva obrovské kroky k tomu, abychom mohli mít úspěšnou sezonu, ale že je potřeba udělat ten poslední krok. A tím je vyhrát v Bánovcích. Přestože jsou poslední, opakuji pořád, že podcenění by nás mohlo mrzet. Co proto ještě udělat? Zdůrazňovat, zdůrazňovat, zdůrazňovat. Po cestě k zápasu, těsně před ním budeme burcovat k tomu nejlepšímu výkonu. Myslím si, že holky jsou natolik zodpovědné, že k utkání přistoupí tak, jak je potřeba a že tam vyhrajeme.“

Víkendový program odstartuje v Porubě. Plzeň už svou pozici na konci soutěže nevylepší, pokud by ale Zlín bodoval v moravském derby ve Veselí, mohly by si Západočešky pohoršit z 8. na 9. místo. A to rozhodně nechtějí. „Poslední zápas s Porubou je pro nás velmi důležitý z důvodu výchozí pozice pro play out. Budeme chtít navázat na domácí výkon a pokusit se z Poruby odvézt nějaký bod, i když z Poruby se vozí body těžko. Náš cíl bude jasný,“ hlásí před zápasem plzeňský trenér Řezáč. Sílu soupeře i jeho motivaci si dobře uvědomuje: „Poruba je favorit utkání a pro udržení druhého místa pro play off bude potřebovat vyhrát. Je jen nešťastné, že se nehraje ve stejný čas a nabízí se tak možnost v posledním kole kalkulovat. Doufám však, že nebudeme svědky takových kalkulací a zápasy proběhnou v rámci fair-play.“

Už v sobotu 13. dubna čeká poslední zápas základní části česko-slovenské MOL ligy mostecké házenkářky. Na domácí půdě tentokrát Černí andělé přivítají celek Písku. I když oba týmy stojí na opačných stranách tabulky, rozhodně by se v sobotu nemělo jednat o „odpočinkový“ zápas. „My momentálně v přípravě pracujeme velmi usilovně na odstranění našich nedostatků. Už druhý zápas po sobě ukázal, že si v obraně nestojíme tak, jak bychom měli. I proto je pro nás sobotní zápas důležitá prověrka, zda se naše obranná činnost zlepšila. Tentokrát budeme jednoznačně klást důraz na tuto herní složku, abychom se před zápasy play off ujistili, že všechno funguje, jak má,“ vysvětlil trenér Černých andělů Peter Dávid.

 

 

Mostecký kouč si je ale také dobře vědom toho, že Písek nebude úplně snadným soupeřem, už proto, že v březnu se mu dvakrát podařilo obrat o body silnější soupeře z Olomouce a Poruby. „Soupeř v tomto zápase potřebuje získat body, ale i my chceme vyhrát, už proto, že hrajeme doma. Navíc Písek má v poslední dobře velmi dobré období, výměnou trenéra dostal nový impuls, tým začal jinak fungovat a udělal skvělé výsledky. Jsem rád, že právě Písek je v takovém rozpoložení, protože my nutně potřebujeme zápas, který nás prověří, podobně jako posledně Zlín, který v Mostě odehrál velmi kvalitní utkání,“ připomněl trenér.

V posledním zápase MOL ligy by se mohlo zdát, že už házenkářkám SHK Veselí nad Moravou o moc nejde. Pokud se totiž nestane v Bánovcích, či v Porubě zázrak, postoupí do play off ze 4. místa a budou začínat na palubovce Mostu. V derby se Zlínem tak mohou mít navenek větší motivaci hráčky hostujícího týmu, kterým se každý bodový zisk započítává do následných bojů o konečné 5. – 8. místo.

„Přesto máme o co hrát. Předpokládám, že hráčky se budou chtít fanouškům revanšovat za špatný výkon na palubovce pražské Slavie. Věřím, že v domácím prostředí podají takové výkony, na jaké si diváci zvykli,“ zdůraznil kouč SHK Veselí nad Moravou Ľuboš Hudák. Zápas ve veselské sportovní hale diváci uvidí v tradičním sobotním čase od 17 hodin. 

 

MOL liga - 11. kolo - výsledky

DHC Plzeň - Sokol Poruba 16 : 24
HC Zlín - SHK Veselí n.M. 23 : 33
Duslo Šaľa - Zora Olomouc 26 : 22
Sokol Písek - Baník Most 19 : 34
ŠŠK Prešov - Iuventa Michalovce 25 : 29
Slavia Praha - Bánovce n.B. 40 : 24

MOL liga - 22. kolo - rozpis

Sokol Poruba - DHC Plzeň 13.4. 14:30
SHK Veselí n.M. - HC Zlín 13.4. 17:00
Zora Olomouc - Duslo Šaľa 13.4. 17:30
Baník Most - Sokol Písek 13.4. 18:00
Bánovce n.B. - Slavia Praha 14.4. 15:00
Iuventa Michalovce - ŠŠK Prešov 14.4. 17:30