Míče na házenou

Házená v TV

18. 09. 2019 18:00 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: HBC Ronal Jičín - HCB Karviná
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
27.4.2019 otevřeno: 1079 x

Mikulčik a Šustková dovedly Most k vítězství nad Veselím

Vedení v první semifinálové sérii hrané na dvě vítězná utkání se ujaly házenkářky Mostu. Nadstavba o 5. místo začala remízou v Olomouci.

MOL liga - semifinále Česká republika

SHK Veselí nad Moravou – DHK Baník Most 22:31 (10:16), stav série 0:1

Hostující celek měl drtivý nástup do utkání, když už ve 13. minutě vedl 2:9! To se ukázalo pro další průběh utkání jako rozhodující. Od tohoto okamžiku totiž diváci sledovali vyrovnanou hru. Do poločasu stačily domácí hráčky stáhnout ztrátu o jednu branku (na 10:16) ve druhé půli se dostaly ještě o branku blíž (ve 38. minutě 14:19). Navíc scházelo málo a Veselí se mohlo ještě více dotáhnout. Jenže Pastorková střelou přes celé hřiště minula odkrytou bránu severočeského týmu. Domácí celek doplácel na ukvapenou hru v útoku a na neproměňování šancí, v obraně podal dobrý výkon. Hostující celek hrál pozorně v obraně a těžil zejména z rychlých protiútoků, v nichž byl naprosto smrtící. Tým vítězů střelecky táhla dvojice bývalých hráček Veselí: Mikulčik a Šustková.

Nejvíce branek: Boorová 7, Kubáčková 3, Veselková 3/2, Kučerová 3/3 – Mikulčik 6, Šustková 5, Zachová 4. Sedmimetrové hody: 6/6:0. Vyloučení: 1:5. Rozhodčí: Hanák, Pavlíček. 350 diváků.

Ľuboš Hudák, trenér SHK Veselí nad Moravou: „V první půli utkání jsme udělali hodně chyb a neproměňovali vyložené šance. Následně jsme dostávali z rychlých útoků rychlé góly. Ve druhé půli jsme zbytečně rychle přicházeli o míče. Dlouho hrajeme v obraně a následně se za pět sekund zbavíme balónu zbytečnou přihrávkou nebo střelou. To byly chyby, které se nemůžou stávat."

Peter Dávid, trenér DHK Baník Most: „Bylo nám jasné, že tento zápas bude velmi důležitý. Věděli jsme o výpadcích, které Veselí v poslední době mělo. Proto jsme chtěli do zápasu vstoupit obrovským tempem, což se nám povedlo. Musím ale přiznat, že nás přesto soupeř velmi zaskočil obranou. To jsme nečekali, v tom musím domácímu kouči vyseknout kompliment. V šatně jsme si řekli, že ještě není rozhodnuto a měli jsme z druhé půle trochu obavy, ale zvládli jsme to."

 

Foto: Hynek Zdeněk

 

MOL Liga – nadstavba o 5. - 8. místo

DHK ZORA Olomouc – TJ Sokol Písek 28:28 (13:17)

Začátek utkání se domácím hrubě nepovedl a ve 12. minutě prohrávali 2:9. Náskok hosté udržovali většinu zápasu, po poločase i deset minut před koncem vedli o čtyři branky. Potom Zora přidala, dokázala ztrátu stáhnout a mohla i vyhrát. Nakonec ale byla ráda, že osm sekund před koncem srovnala na 28:28.

Nejvíce branek: Krajčovičová 10, Gajdošíková 6, Kašpárková 5 - Kubišová 8,Šetelíková 7,Kvášová 5. Rozhodčí: Králíček, Letev.Sedmimetrové hody: 6/5 - 2/2. Vyloučení: 1:2. Diváci: 190.

Jan Hegar, trenér Zory Olomouc: „My jsme trestuhodně vstoupili do utkání. Nekoncentrovaní, bez nasazení. Soupeř si vytvořil hned sedmibrankový náskok a to jsem hned vyčítál děvčatům v šatně. Takto se do utkání nemůže vstupovat, i když jsme se na to připravovali. Potom i přes veškerou snahu už je tam nervozita, technické ztráty a neproměněné branky. A co víc, spolupráce s pivotem, na kterou se zaměřujeme, nefunguje. Pivoti tam jsou několikrát volní, ale míč tam nedoputuje. To jsou všechno věci, které se tam v součtu objeví. Na druhou stranu jsem hrozně rád, že děvčata i přes špatný vývoj a pod tlakem dokázala utkání otočit a získat bod."

 

 

 

 

Kateřina Keclíková, trenérka Sokola Písek: „Z naší strany se zápas vyvíjel poměrně dobře. Holky k němu přistoupily zodpovědně. Padesát minut to byl opravdu kvalitní výkon hodný toho, abychom si odtud odvezli plný počet bodů. Bohužel házená se hraje šedesát minut a ten desetiminutový výpadek nás stál bod, který nás určitě hodně mrzí, protože jsme měli našlápnuto na to ten svůj první zápas o záchranu vyhrát. Mrzí nás to, nicméně hlavu vzhůru, pro nás je to cenný bod a musíme pokračovat dál.“