Míče na házenou

Házená v TV

05. 11. 2019 20:05 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: Cement Hranice - Pepino SKP Frýdek-Místek
12. 11. 2019 20:05 hod. ČT Sport
KH ISMM Kopřivnice - Sokol Nové Veselí
20. 11. 2019 18:00 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: Talent M.A.T. Plzeň - HCB Karviná
03. 12. 2019 20:05 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: Sokol Nové Veselí - HC Dukla Praha
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
7.8.2019 otevřeno: 1101 x

Tým Veselí se vyrovnává s velkými hráčskými výměnami, družstvo prověří první herní prověrky

Poměrně velkých změn doznal v letním období kádr veselských Panenek, které za sebou mají první dva týdny fyzické přípravy. Z ní rovnou naskočí do přípravných zápasů. Ten první odehrají už ve čtvrtek v domácí hale (patrně od 18.15) proti slovenské Stupavě.

Pojďme nejprve k tomu smutnějšímu, tedy které tváře v sezóně 2019/2020 už diváci neuvidí. Eva Veselková se o prázdninách vdala a změnila příjmení na Melnyk. Nyní chce být pochopitelně co nejblíže po boku svého manžela, takže jako první opouští Veselí.

Druhou ztrátou je dost překvapivě další spojka Dagmar Lukšíková, která si dle svých slov chce od házené odpočinout. I třetí ztráta je na pozici spojky, neboť končí i Dominika Valovičová. Čtvrtou hráčkou, která ve Veselí už hrát nebude, je křídelnice Veronika Žitňanová. "Všem těmto hráčkám děkujeme za jejich předchozí výkony v dresu Veselí nad Moravou a přejeme jim hodně úspěchů v jejich dalším životě!" zní z Veselí.

Kromě těchto ztrát je potřeba zmínit ještě jednu hráčku. Tou je brankářka Simona Lekešová, která kvůli časovým důvodům bude v této sezóně fungovat pouze v omezeném režimu. Pozici brankářské jedničky tak bude muset zaujmout někdo jiný. 

Horkou adeptkou na tuto pozici by mohla být odchovankyně klubu Vanda Nejezchlebová, která se do Veselí vrací po působení v Hodoníně. Z Hodonína do Veselí přichází na křídlo i smíšek Laura Víchová (známá pod dívčím jménem Kovačíková). Na postu spojky se představí Anna Vodná, opět známá spíše pod svým dívčím příjmením Gebre Selassie z působení v Olomouci. Na spojce bude hrát i mladičká Barbora Olšová z Ivančic a posilou na pozici pivota je juniorská reprezentantka Slovenska Diana Michálková ze Stupavy. Z dorostu se do kádru žen zapojila spojka Veronika Štipčáková. „Máme rozjednanou ještě jednu zkušenou spojku, ale zatím bychom ji neradi jmenovali,“ uvedl kouč SHK Veselí nad Moravou Ľuboš Hudák. 

Hráčky zatím házenkářský balón viděly spíše ve vitríně, než že by si ho mohly potěžkat v ruce. „Zaměřili jsme se na fyzičku a sílu. Hráčky tak mají za sebou posilovnu a běhy,“ přiznal kouč Veselí nad Moravou.

Herní příprava má mít ovšem rychlý spád. Už v sobotu čeká na Veselanky dvojzápas. Patrně ve 13.30 se utkají v domácí hale se Zlínem a následně v 15.00 s rakouských Stockerau. V příštím týdnu se utkají Veselanky doma s Olomoucí, pojedou do Zlína a následně se ve vlastní hale utkají s polským týmem Perla Lubin. 

Autor Hynek Zdeněk